Lietotāja profils
Ielogojies ar kādu no sociālajiem tīkliem

draugiem.lv twitter.com facebook.com
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Nodarbības, materiāli vecākiem

Preses konference "Viss sākas no mājām"

https://www.facebook.com/pusaudzim/videos/3596806547257566/?extid=CL-UNK-UNK-UNK-AN_GK0T-GK1C&mibextid=979an5&ref=sharing

 

Raksts "Kāpēc tu nevari sēdēt mierīgi?"

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02K9PpM3BfBRxa72Zz47V3wDBoydGRvsK55E18GknCZFWL1rSV4pNK4Tha5w9NChvvl&id=100049104920182

Raksts "Kā palīdzēt bērnam fokusēties un noturēt uzmanību?"

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0319nGo83AFKfwKs698xbNS6UkD3VV2tGSocvc5GAr5MmHxJGU3Pcdk5KHvJoX7PDvl&id=100049104920182

 

Vebinārs

Brīdī, kad skolā sākas pāridarījumu sērija, aculiecinieku pozīcijas nav nemaz tik viennozīmīgas kā pirmajā mirklī izskatās. Nereti aculiecinieki uztur vardarbību un iedrošina uz to, kā arī bieži vardarbība notiek tikai aculiecinieku klātbūtnē, kā arī tieši dēļ viņiem. Turklāt jārēķinās, ka no vardarbības cieš arī aculiecinieki, un, ilgstoši uzturoties toksiskā vidē, viņi paši var sākt īstenot vardarbību.
Vebinārā meklēsim atbildes uz šādiem jautājumiem:
- Kā strādā grupu dinamika?
- Kā aculiecinieki var pārtraukt vardarbību?
- Aculiecinieki - sekundārie upuri.
- Izslēgšana no grupas kā sods.
- Kā atbalstīt cietušo, pašam nekļūstot par upuri?
- Līdzzinātāju stratēģija.
- Kā aculiecinieki kļūst par pāridarītājiem? 
- Draudzība kā aizsargmehānisms pret vardarbīgām grupām.
 
Vebināra dalībnieki saņems dažādas darba lapas, lai varētu vebinārā dzirdētās idejas iespējami drīz pielietot ikdienā, kā arī prezentāciju un vebināra videoierakstu.
Šis ir trešais vebinārs ciklā “Kurš kuru?”.
Viena vebināra cena – 10 eiro, visa cikla – 25 eiro.
Jums varētu interesēt arī:
25. februāra vebinārs → “Bērns dara pāri”
4. marta vebinārs → “Bērnam dara pāri”
 
Vebināra dalībnieki saņems apliecinājumus. 
Sīkāka informācija:
Ielūgumus uz visiem trim “Kurš kuru?” cikla vebināriem iespējams iegādāties ar atlaidi:
https://www.uzvediba.lv/.../3-vebinaru-cikls.../

Kampaņa “Bīstamā draudzība internetā”

Atzīmējot Drošāka interneta dienu, Latvijā šogad uzmanība tiek pievērsta bērnu pavedināšanai internetā, jo strauji pieaug Drossinternets.lv reģistrēto ziņojumu skaits par bērnu seksuālu izmantošanu un bērnu pavedināšanu saturošu materiālu apriti internetā. Reaģējot uz problemātiku, Drossinternets.lv, Valsts policija un Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija aizsāk izglītojošu kampaņu “Bīstamā draudzība internetā”.
 

Drossinternets.lv ziņojumu līnijā 2021. gadā ir saņemti 22 925 ziņojumi par internetā ievietotiem bērnu pavedināšanas vai seksuālu izmantošanu saturošiem materiāliem, kuru glabāšanai izmantoti serveri Latvijā, kas nenozīmē, ka satura radītāji un cietušie bērni ir no Latvijas. Tomēr statistika atklāj globālas problēmas nopietnību un iezīmē starptautiskās tendences.

It īpaši satraucošs ir fakts, ka apmēram pusē no ziņojumiem ir redzams, ka bērni paši radījuši nelegālo saturu - kameras priekšā ir izģērbušies, sevi fotografējuši vai filmējuši un tuvplānā izrādījuši savas intīmās ķermeņa daļas. Analizējot šo saturu, ir pamatotas aizdomas, ka bērns ir to darījis kāda pieaugušā mudināts. Nereti bērni pat neapzinās, ka ir kļuvuši par pavedināšanas internetā upuriem. Tāpēc ir ļoti svarīgi ikvienam pieaugušajam, kurš pamana ko aizdomīgu, rīkoties pareizi un meklēt palīdzību. Svarīgi ir atpazīt pavedināšanas faktu un rīkoties!

Vairāk informācija šeit>>>

Kā runāt ar jaunieti par karjeru?

Pedagogi karjeras konsultanti aicina 8.-12. klašu skolēnu vecākus un pedagogus piedalīties tiešsaistes nodarbībā "Kā runāt ar jaunieti par karjeru". Nodarbība notiks tiešsaistes platformā  Zoom 16. februāri plkst. 18.00Nodarbību organizē Rojas vidusskola.

Piekļuves saite: https://us02web.zoom.us/j/85498899005

Meeting ID: 854 9889 9005
Passcode: 112233

Drošāka interneta diena

8. februārī Latvijā un vairāk nekā 170 valstīs visā pasaulē tiks atzīmēta Vispasaules Drošāka interneta diena. Par godu tam Ventspils Digitālais centrs organizēs semināru, kurā būs iespējams uzzināt par digitālo vidi, digitālām paaudzēm, tiks apskatīti gan dažāda veida apdraudējumi internetā, piemēram, kibermobings, sekstings, grūmings, greizais spogulis, tiešsaistes spēles, atkarības un citi, gan digitālie rīki, ar kuru palīdzību mazināt šo apdraudējumu. Tāpat vecākiem tiks sniegti padomi, kā rīkoties un kur meklēt palīdzību dažādās problēmsituācijās. Semināru vadīs Latvijas Drošāka interneta centra lektore Sandra Magrina. Seminārs norisināsies tiešsaistē platformā ZOOM un tiešraidē Ventspils Digitālā centra Facebook lapā. Dalībniekiem semināra laikā būs iespēja uzdot lektorei visus sev interesējošos jautājumus. 
Lai piedalītos seminārā, nepieciešams reģistrēties šeit: adre.se/pieteiktiesseminaram. Pēc reģistrācijas dalībnieki saņems pieslēgšanās saiti semināram.

Kā justies droši internetā? 

Tuvojas 8. februāris – Drošāka interneta diena! Atzīmējot šo notikumu, 11. februārī plkst. 17.00 notiks tiešsaistes nodarbība „Kā justies droši interneta vidē?”. Tiešsaistes nodarbību vadīs Anita Priede – Drošāka interneta centra pārstāve, jauniešu aktivitāšu koordinatore un lektore. Nodarbībā varēsiet uzzināt vairāk par datu drošības pamatiem, sociālo tīklu drošības un privātuma iestatījumiem, uzzināsiet, kas ir medijpratība, kā izvairīties no manipulācijām, krāpniecības un dezinformācijas, kā pārbaudīt informāciju un attēlus, kā arī to, kur meklēt palīdzību pārkāpumu gadījumā interneta vidē.
Pasākums norisināsies platformā Zoom, lai ikvienam būtu iespēja uzdot interesējošos jautājumus, taču to būs iespējams skatīties arī tiešraidē Talsu Galvenās bibliotēkas Facebook lapā. Saite, lai pieslēgtos pasākumam platformā Zoom (pieslēgšanās no plkst. 16.45):
Meeting ID: 853 6646 8392
Passcode: 171321

BEZMAKSAS semināru programma vecākiem par bērnu un pusaudžu veselību – “GUDRO VECĀKU SKOLA” - PUSAUDŽU VECUMPOSMS

"Pusaudži un sociālā trauksme" - 24. februārī plkst. 18.00 platformā Zoom. 
Trauksmes līmenis nekādā veidā nekorelē ar intelektu. Arī ļoti gudri bērni, jaunieši un pieaugušie var būt tik trauksmaini, ka var atteikties runāt klases priekšā, sarunāties ar draugiem, izteikt priekšlikumus. 
Trauksme var arī radīt riskantu uzvedību. Tā jaunietis nesasniedz pilnu savu potenciālu, un tas tiešā veidā ietekmē viņa pašapziņu. 
Zināšanas un praktiski ieteikumi:
- kā atpazīt un mazināt pusaudzim sociālo trauksmi,
- kā palīdzēt bērnam būt emocionāli stabilam situācijās, kad nākas saskarties gan ar mājsēdi, gan atkal atgriezties skolā pēc ilgāka pārtraukuma. 
 
Lektore: Līga Bērziņa, uzvediba.lv vadītāja
*****
Pieteikties šeit: https://form.jotform.com/220182430109342


Atbalsts bērniem un pusaudžiem

Pusaudžu resursu centrs piedāvā atbalstu bērniem un pusaudžiem vecumā no 9 līdz 18 gadiem bez maksas, kā arī dažādu speciālistu konsultācijas un atbalstu vecākiem. Pusaudžu resursu centrā brīvprātīgi var vērsties gan vecāki, gan pusaudži, nav nepieciešams nosūtījums.

Pusaudžu mentālās veselības grūtības bieži vien parādās kā:
- trauksme
- UDHS
- ēšanas traucējumi
- paškaitējums
- psihoze
- identitātes sarežģījumi
- depresija
- bulijings
- apreibinošo vielu lietošana
- datorspēļu vai mobilā telefona atkarība
- traumējošas pieredzes u.c.

Bieži pusaudži un jaunieši:
* izjūt nomāktību, motivācijas zudumu, noslēgtību,
* izjūt vientulības un bezpalīdzības sajūtu,
* izjūt zems pašvērtējumu, socializēšanās grūtības,
* izjūt aizkaitināmību, dusmas un naidīgumu pret citiem un sevi,
* piedzīvo konfliktējošas attiecības ar apkārtējiem.

Šādos gadījumos ļoti svarīgi, lai bērni un jaunieši savlaicīgi saņemtu nepieciešamo atbalstu, tāpēc aicinām sazināties ar Pusaudžu resursu centru Ventspilī, zvanot pa tālruni 25458111 vai rakstot WhatsApp un uz e-pastu: ventspils@pusaudzucentrs.lv

Šajā gadā mūsu speciālistu komanda ir paplašinājusies un mēs varam sniegt plašākas atbalsta iespējas atbilstoši pusaudža vajadzībām, arī online konsultācijas. Labprāt atsauksimies skolu aicinājumam klātienē tikties ar jauniešiem un/vai pedagogiem par Pusaudžu resursu centra sniegtajiem pakalpojumiem Ventspilī, kā arī varam sniegt informatīvu lekciju par jauniešiem aktuālajām tēmām un grūtībām.

Palīgs bērniem profesijas izvēlē

Bērna nākotnes profesijas izvēle bieži vien ir grūts pārbaudījums gan skolēniem, gan viņu vecākiem. Lai atvieglotu šī lēmuma pieņemšanu, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija no 15. novembra līdz 17. decembrim organizē piecus attālinātus tiešraides pasākumus, kuros dažādu jomu un nozaru speciālisti, uzņēmēji, izglītības pārstāvji un karjeras konsultanti stāstīs par iespējamajām nākotnes profesijām. Tā būs iespēja gan uzklausīt profesionāļu viedokļus, gan uzdot interesējošus jautājumus tiešraižu dalībniekiem. Tiešraidēs īpaši aicināti piedalīties bērni un pusaudži, kā arī vecāki, bērnu likumiskie pārstāvji un ar bērnu jomu saistītie speciālisti!

https://www.bti.gov.lv/lv/jaunums/par-ko-es-velos-klut-paligs-berniem-profesijas-izvele


Nodarbība vecākiem

Veicot vecāku aptauju, secināts, ka novada vecākus satrauc skolēnu motivācijas trūkums un pavadītais laiks viedierīcēs. Šī iemesla dēļ vecāki tiek aicināti pieteikties nodarbībai, lai mēģinātu rast risinājumu kopā. Nodarbība notiks tiešsaistē 8.novembrī plkst. 19.00. Saite izsūtīta e-klasē.

Pieteikšanās veidlapa:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdm9vtGmRRJx-HRR0WGhLpI6_L8gh7-Us__4cv5Ljaw_Eny7w/viewform?usp=sf_link

 

Kā bērnam uzturēt motivāciju mājsēdē?

Aicinām visus interesentus 4. novembrī plkst. 19.00 uz bezmaksas YouTube semināru, kuru vadīs
pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs Nils Saks Konstantinovs.
Psihoterapeits sniegs praktiskus ieteikumus bērnu un pusaudžu audzināšanā, lai tie izaugtu par laimīgiem, pašapzinīgiem un veiksmīgiem cilvēkiem.
Seminārā sniegsim atbildes uz jautājumiem:
- Kā bērnam uzturēt motivāciju mājsēdē?
- Ko darīt, lai jaunie sportisti nezaudētu fokusu un mentālo formu?
- Kas ģimenei jāzina par riska zīmēm un kā rīkoties problēmu gadījumos?

 

Biežākās uzvedības problēmas un iespējamie risinājumi, ja bērnam novērojama nedrošība, šaubas, bailes


Aicinām uz BEZMAKSAS nodarbību par tēmu "Biežākās uzvedības problēmas un iespējamie risinājumi, ja bērnam novērojama nedrošība, šaubas, bailes", kurā dalībnieki uzzinās par uzvedības problēmām un to cēloņiem, iedzimto iezīmju (temperamenta) mijiedarbību ar vides faktoriem. Apskatīs vecāku iespējas izvairīties no uzvedības problēmām un koriģēt tās. Saņems praktiskus ieteikumus. 
 
Nodarbības finansē Rīgas domes Labklājības departaments


Sarežģīti bērni un motivācija

 

https://www.facebook.com/events/4441716645947786/?ref=newsfeed


Tehnoloģijas ģimenē - draugs vai svešinieks?

 

https://www.youtube.com/watch?v=ygiQV5OQN_0


Ekspertu diskusija: bērna nolikšana “pie vietas” ar tehnoloģiju aizliegšanu mūsdienās nedarbojas

 

https://www.mammamuntetiem.lv/gimene-un-attiecibas/attiecibas-gimene/53611/ekspertu-diskusija-berna-noliksana-pie-vietas-ar-tehnologiju-aizliegsanu-musdienas-nedarbojas?fbclid=IwAR1QcD_ChmF0pMXTJyXAjGnTf5-fEd_cdTSp3E9_KvrvNFO9U-ZjNjjQm9A

 

Kā pusaudzim krīzes laikā kļūt stiprākam?

https://www.izm.gov.lv/lv/jaunums/atbalsts-nedrosa-bridi

https://www.facebook.com/387300134735809/posts/2576966169102517/


Digitālā dzīves māksla

https://openminded.lv/index.php/kursi/zanda-rubene-digitalas-dzives-maksla/63971/