Lietotāja profils
Ielogojies ar kādu no sociālajiem tīkliem

draugiem.lv twitter.com facebook.com
Ieskaties
Notikumu kalendārs
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Latvijas skolas soma

Kultūrizglītības programma "Latvijas skolas soma" ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Tās mērķis ir, sākot ar 2018. gada septembri, nodrošināt katram mūsu valsts skolēnam iespēju vismaz vienu reizi mācību semestra laikā klātienē iepazīt Latviju mākslas un kultūras norisēs (mūzikā, teātrī, dejā, cirkā, vizuālajā mākslā, kino, arhitektūrā, dizainā, materiālajā un nemateriālajā kultūras mantojumā, literatūrā un grāmatniecībā), tai skaitā izzināt Latvijas valstiskuma attīstības un saglabāšanas liecības, Latvijas kultūrainavu, kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes, vēsturisko mantojumu un radošās industrijas, un kas saistītas ar mācību un audzināšanas darba saturu

Aktivitātes 2021. gadā

Tiešsaistes izrāde "Vol.1 ANTIŅŠ"

Teātra apvienība "PERFOrācija" piedāvāja noskatīties tiešsaistes izrādi "Vol.1 ANTIŅŠ", kas veidota pēc Raiņa lugas "Zelta zirgs" motīviem. Izrāde saņēmusi "SPĒLMAŅU NAKTS 2019/2020" bērnu žūrijas balvu kā "Labākā izrāde bērniem". Izrādes aktieris Rihards Zelezņevs par lomu šajā izrādē saņēma balvu "Gada jaunais skatuves mākslinieks". Izrāde tika nominēta arī kategorijā "Gada notikums virtuālajā vidē"

Izrāde ir unikāla, jo tā nav ieraksts, bet gan tiešsaistes izrāde, kuras laikā aktieris komunicē ar bērniem. Izrāde dod iespēju arī attālināto mācību laikā visai klasei vai skolai kopā piedzīvot teatrālu piedzīvojumu, kura mērķis ir darbināt bērnu fantāziju un rādīt piemēru, ka teātris var notikt it visur. Par aktieriem, skatuvi vai specefektiem tajā var kļūt ikviena mājās atrodamā lieta vai vieta. Izrāde var kalpot arī kā mācības papildinošs elements, kas dod iespēju bērniem apgūt latviešu literatūras klasiku viegli uztveramā un atraktīvā formā.

Talsu Valsts ģimnāzijā ar izrādi iepazinās 2.a un 2.b klase. Pēc izrādes noskatīšanās skolotāja Agnese Ozola un skolēni pauda savu viedokli.

Paldies par iespēju noskatīties tiešām ļoti labu izrādi bērniem. Skatoties izrādi, visu laiku smaidīju, laiks paskrēja nemanot. Izrāde bija mūsdienīga, viegla, bērniem saprotama. Izrāde veicināja bērnu radošo domāšanu, jo apkārt atdzīvojās bērniem zināmas lietas, priekšmeti, kuri bija izrādes varoņi. Ļoti laba aktierspēle. Bērnus arī saistīja tas, ka aktieris bija gados jauns.  /Audzinātāja Agnese Ozola/

Dažas atziņas no bērniem:

"Aktieris Rihards bija ļoti smieklīgs un foršs. Šādu izrādi es varētu skatīties vēl un vēl." (Patrīcija)

"Man visvairāk patika labirints - ceļš kā Antiņš devās uz stikla kalnu." (Alekss)

"Man patika, kā Antiņš glāba princesi." (Miks)

"Teātris bija ļoti interesants. Man ļoti patika." (Roberts)

"Man patika, ka aktieris bija ļoti radošs. Izrāde bija jautra un forša."(Jēkabs)

"Teātris bija ļoti smieklīgs un drosmīgs." (Renārs)

Interaktīva nodarbība par Imantu Ziedoni

9.a, 9.b un 10. klasei marta sākumā bija iespēja iepazīties ar latviešu rakstnieku Imantu Ziedoni neierastā veidā - Ziedoņa klases veidotajā interaktīvajā nodarbībā Es un Imants Ziedonis “Dzirnakmeņos”.

Lai sagatavotos šai nodarbībai, skolēni veidoja Imanta Ziedoņa portretu (vairāk rakstot kā zīmējot), uzsvaru liekot uz mazāk dzirdētiem, interesantiem faktiem par rakstnieku. Pēc tam kopīgi skatījās dokumentālo filmu par I. Ziedoņa mājām Murjāņos “I. Ziedonis. Dzirnakmeņi”.

Interaktīvā nodarbība sākās ar erudīcijas spēli par redzēto filmu, bet pēc tam skolēni, darbojoties komandās un “staigājot” pa Ziedoņa muzeju, risināja kādu noslēpumu. Izmantojot muzeja virtuālo tūri, skolēni iepazinās ar rakstnieka mājām un dažādiem interesantiem faktiem par I. Ziedoņa personību. Nodarbības beigu daļā jaunieši lasīja sevis izvēlēto grāmatu un meklēja atbildes par sevi uz dažādiem jautājumiem, piemēram, Kas es esmu? Par ko es esmu pateicīgs? No kā es esmu cēlies?

Pārrunājot šos jautājumus, veidojās emocionāli dziļa saruna ar skolēniem.

Skolēni pēc nodarbības atzina, ka bijis neierasti un interesanti šādā veidā iepazīties ar tik ļoti nozīmīgo rakstnieku latviešu literatūrā un vēsturē - Imantu Ziedoni. Literatūras stundās caur I. Ziedoņa darbiem turpināsim iepazīties ar rakstnieku.

Nodarbību finansēja projekts Latvijas skolas soma.

I. Osipova