Lietotāja profils
Ielogojies ar kādu no sociālajiem tīkliem

draugiem.lv twitter.com facebook.com
Ieskaties
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Arhīvs

2017./2018. m.g. 

Novembris

Ekoskolu Rīcības dienas - Ekoskolu Rīcības dienas šogad īpaši aktualizēja pārtikas izšķērdēšanu. Visu kampaņas laikā rīkoto pasākumu mērķis ir piedāvāt risinājumus, kā iespējams iesaistīties globālās problēmas risināšanā vietējā mērogā. Rīcības dienas veltītas svarīgākajām vides problēmām - klimata pārmaiņām, dabas vērtību izzušanai, atkritumu daudzuma pieaugumam un izšķērdīgam patēriņam. Jau piekto gadu pēc kārtas Ekoskolas visā pasaulē piedalās nedēļu ilgā kampaņā.

Kā piedalījāmies mēs?

Ekoskolas jaunieši izaicināja visu skolu labprātīgi iesaistīties izaicinājumos.

PIRMDIENA – Gatavojāmies visas nedēļas aktivitātēm.

OTRDIENA - Lai mazinātu pārtikas atkritumu daudzumu, izaicinājām skolēnus nopirkt tik, cik paši spēj apēst, un izēst šķīvi tukšu. 137 šķīvji tika izēsti līdz pēdējai kripatai, un šīs izmaiņas atzinīgi novērtēja  arī virtuves darbinieki!

TREŠDIENA - Lai parūpētos par savu veselību, izaicinājām skolēnus un skolotājus ierasties bez kosmētikas un parādīt savu “ĪSTO SEJU”.

CETURTDIENA – Pasākuma kulminācija akcijā “Diena bez telefona”. 140 skolēni un skolas darbinieki bija gatavi šķirties no sava telefona, kā rezultātā beidzot viens otru apskatījām un kārtīgi izrunājāmies. Vai ne?

PIEKTDIENA – draudzīgā “”DOD PIECI” diena, kurā paziņojām akcijas rezultātus un nosvinējām paveikto!

Visas nedēļas laikā bija iespējams piedalīties arī fotokonkursā “Latviskais šķīvis”.

 

Decembris

Sadarbībā ar Ekoskolu tika rīkota akcija "Izglāb eglīti", tāpēc šogad klašu telpas nedekorēja ar no meža nestām eglītēm. Katra klase izpaudās radoši un izveidoja savu Ziemassvētku koku. Visas klases piedalījās skaistāko skolas EKO-EGLĪŠU konkursā! Konkursā balvu ieguva četras eglītes, jo visas bija vienlīdz skaistas. Konkursa galveno balvu ieguva skolas egles autors Jānis Bērziņš.


2015./2016. m.g.

Gada tēma: klimata pārmaiņas

Marts

3.03. biedrības “HOMO ECOS:” nodarbība 8.a un 8.b klases skolēniem "Klimata galā"

Atsauksmes par pasākumu: 

 

Februāris

26.-28.02. Ekopadomes pārstāvju dalība Ziemas forumā. Par ziemas foruma ideju plašāk šeit.

No 18.02. Aktualizēta katras klases līdzdalība makulatūras vākšanas akcijā "Palīdzēsim kokiem!"

Janvāris

19.01. Radošās darbnīcas "Zalā misija: klimats" 10.a,b un 11.a klases skolēniem. Vada SIA Aspired (Ventspils). Raksts presē.

15.01. Skolēnu zīmējuma konkursa "Tīrs ūdens - dabas velte" (organizē SIA „ AAS Piejūra”) dalībnieki saņem dāvanā kalendāru. Īpaši priecājamies par 8.a klases skolnieci Ketlīnu Kālbergu (skolotāja Malda Zīlniece), kuras darbs iekļuts kalendāra lappusēs.

Decembris

14.12. Savu vietu 2. stāva gaitenī ieņem skolēnu darinātie koka soli. Solījums izpildīts!

14.12. Konkursa "Mana klase svētku rotā" izvērtēšana. Šogad skolēnu parlaments aicināja izmantot klašu noformēšanā dabas materiālus. Vērtēšanā piedalījās skolas vadība, vecāku pārstāvis, skolēnu parlaments. Paldies visām klasēm un klašu audzinātājiem par ieguldīto darbu klašu rotāšanā. Īpašs paldies skolēnu parlamentam un skolas saimniecei Antrai Kalniņai par ieguldīto darbu skolas koptelpu noformēšanā.

1.12. - 11.12. Tiešsaistes konkursa "Ekoskolas mācību stunda - klimata pārmaiņas" sagatavošana un norise. Apsveicam jauniešus, kas veiksmīgi piedalījās! 

1.12.-14.12. Pakāpeniska skolas un klašu telpu rotāšana.

Novembris

28.11. Radošā darbnīca svētku rotājumu izgatavošanai. Ekoskolas jaunieši kopā ae Ekoskolas pulciņa vadītāju Baibu Burkhardti darināja puzurus.

17.11. Ekopadomes sanāksme

6.11. Publicējam atjaunotu un papildinātu vides novērtējumu.

Vides novērtējums

5.11. Rīcības diena: Eko-stundu mūsu jaunajiem skolēniem vada 9.klases jaunieši.


Oktobris

19.10. ekspedīcija "Brauc ar riteni - saudzē dabu".

"Šīs ekspedīcijas laikā, mēs sapratām, ka Talsos nav nemaz tik daudz riteņbraucēju. Spriežot pēc tā, ko mums stāstīja dažādās iestādēs - BJC, Sporta namā, Bērnu bibliotēkā, Mākslas skolā -, ir jaunieši, kas brauc ar riteni un pieslēdz to, bet daļa vienkārši ienes riteni iekšā un tad pieslēdz, ja ir ar ko. Mūsu pašu iestāžu darbinieki ir  ļoti atsaucīgi. Piemēram, Bērnu bibliotēkas darbinieki atļauj saviem lāsītājiem nest riteni augšā un novietot bibliotēkas telpās. Toties ir tādas iestādes, kur neļauj nest iekšā velosipēdu, jo uzkata, ka tam ir domātas speciālās riteņu novietnes.

Ekspedīcijas laikā noskaidrojām, ka pie katras mūsu brauciena plānā iekļautās iestādes ir riteņu novietnes, tikai problēma ir tā, kā paši riteņbraucēji ir "neparasti" un uzskata, ka riteni uznest uz otro stāvu ir vieglāk, nekā to pieslēgt pāri ielai esošajās riteņu novietnēs. Bet riteņu novietnes, lai arī nedaudz skaita ziņā, tomēr ir pieejamas pie visiem jauniešiem svarīgiem objektiem pilsētā. Tāpēc aicinām - "Brauc ar riteni - saudzē dabu!" Tiekamies pavasarī sezonas atklāšanas pasākumā!"

16.10. 10.a klases mācību ekskursija uz uzņēmumu PET Baltija” 

9.10. Muzejnodarbība "Dzīvo zaļi" 7.klasēm. 

1.10. Baltijas jūras izpētes projekts

 

Spetembris

25.09. Ekoskolu svīnīgs pasākums Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un Zaļais karogs arī ģimnāzijai.

10.09. Pārgājiens un rudens sporta diena Kamparkalnā

 

Vasara

Sakārtots gājēju celiņš uz skolu no pilsētas centra puses, veidojot drošu vidi. 

No 30. jūlija līdz 2. augustam Neretas novada Mazzalve pamatskolā notika Ekoskolu programmas lielākais vasaras notikums – Ekoskolu vides forums, kurā piedalījās arī Talsu Valsts ģimnāzijas 9.b klases skolnieces Līga Krūkle un Nannija Pētersone. Plašāk šeit.

2014./2015. m.g.

Gada tēma: Skolas vide un apkārtne

Jūnijs

Ir tapis skolas sola paraugs, pēc kura jau nākamajā m.g. skolēni paši izgatavos solus ģimnāzijas gaiteņiem.Paldies skolotājam J.Bērziņam! Skolas sols Jūs gaida!

Maijs

28.05. ģimnāzijas pavasara sporta diena.

17.05. ģimnāzijas komanda veiksmīgi piedalās Rīgas Lattelecom maratonā.

13.05. Ekopadomes jaunieši piedalās makulatūras vākšanas konkursa noslēgumā Šlokenbekā. Viss savāktais ir uzmanīgi krāts mācību gada garumā. 

9.05. pirmā vieta Jauno vides pētnieku konkursā Rīgā Renātei Nagobadei, kas prezentēja zinātniski pētniecisko darbu "Latvijā audzētu pupu kā pārtikas produkta novērtējums".  

Esam saņēmuši aptaujas rezultātus par velokustības Talsos pilnveidošanu. Aptaujā piedalījās lielākā daļa ģimnāzistu.  Apkopojums.

8.b klases Ekoskolas dziesmas video uzvar nacionālajā atlasē un piedalās starptautiskā konkursā. Dziesma.

Skolā salido taureņi! Paldies Kristai (11.a), kura šogad parūpējas par skaistajiem logu dekoriem jau atkārtoti.

 

Aprīlis

Tika veiksts pētījums par drošu ceļu uz skolu. Paldies skolotājam J.Bērziņam. Iesākto veiksmīgi turpina Talsu sākumskolas skolēni (kuri mācās kopā ar mums ēkas 3. stāvā), uzzīmējot un izvietojot norādes šoferiem skolas teritorijā. 

23.04. Ekopadome un ģimnāzijas 10.c klase dodas uz Talsu galveno bibliotēku, lai tiktos ar vides žurnālisti Anitru Toomu.

21.04. Skolas teritorijas sakopšanas talka. Sagrābām lapas, iztīrījām skolas dīķīšus, izzāģējām liekos zarus skolas parka ābelēm, dedzinājām zarus un lapas. Teritorijas sakopšanas talkā piedalījās arī Talsu sākumuskolas skolēni. Pēc talkas saņēmām komplimentus par daudz skaistāko skatu uz skolas parku, kurš šajā gadā piedzīvo pārvērtības. Foto galerija "Talka".

2. un 9. aprīlī - visu ģimnāzistu tikšanās un nodarbība ar uzņēmuma EcoBaltia Vide pārstāvi Eviju Neilandi par atkritumu šķirošanu. 

3. aprīlī skolā viesojas iepriekšēja gada absolventi, 12.b klases jaunieši, un kopā ar mājsaimniecības skolotāju Jāni Bērziņu izgatavoja skaistus un pavasarīgus rotājumus skolas bibliotēkai un lasītavai. Re cik skaisti!

Marts

Aptauja skolēniem par riteņbraucēju kustības attīstīšanu Talsos sadarbībā ar Egaru Zelderi

Ekoskolas aptaujas infogrammas izveidošana, publicēšana

Februāris

Projektu nedēļas aktivitātes: klašu telpu rotāšana Valentīndienai (kā veicās - tas redzams klašu video sižetos); dāvanas no koka Lībagu sākumskolas sagatavošanas grupai (11.b klasesvideo); Ekoskolas aptaujas par skolas vidi rezultātu apkopošana; videoklipa Ekoskolas dziesmai filmēšana un izveide - videoklips

Zinātniski pētniecisko darbu izstrāde, t.sk. tādu, kuru tēma un pētījums ir cieši saistīts ar skolas vidi: "Siltuma zudumu mērījumi Talsu Valsts ģimnāzijā", autors A.Reinholds, vadītājs I. Fokerots; "Apgaismojuma mērījumi Talsu Valsts ģimnāzijā", autors D. Miķelsons, vadītājs I.Fokerots.

Janvāris

Noslēgusies skolēnu aptauja "Skolas vide". Ieguvām 131 skolēna viedokli par skolas vidi

Priecājamies par ziņu, ka gājēju celiņš uz skolu tiks sakārtots šogad (jau ir paredzēts finansējums)

Decembris

Klašu telpu noformējuma konkurss, tēma "Manas klases adventes kalendārs" .

Novembris

Tika turpināts darbs pie koku vainagu sakārtošanas skolas teritorijā. 

25.11. Viesojamies Kolkas pamatskolā, kas ir Ekoskola ar vislielāko pieredzi mūsu pusē. Mūsu iespaidi šeit.

Precizējām Vides novērtējumu.

6.11. Ekoskolas rīcības diena - iepazīstinājām 7. klases ar Ekoskolas programmu un uzsākam aptauju par skolas vidi.

Oktobris. 

Gatavojamies ģimnāzijas 95- gades jubilejai! Skolas vide tika uzposta un pušķota, izmantojot dabas materiālus. Radoši pastrādāja un darbus organizēja noformēšanas daba grupa - Līksma Sokolova, Jānis Bērziņš, Malda Zīlniece, Antra Kalniņa, Daina Zandersone, Zigurds Bērzkalns. Paldies viņiem!

 

1.10. Ekoskolu tikšanās Rīgā. Mums Zaļais karogs! 

Septembris

18.09. Baltijas jūras projektā izzinājām un tīrījām jūras piekrasti. Jūras piekrastes izpēte.

8.09. Pārgājiens un sporta diena visai ģimnāzijas saimei Kamparkalnā.

Skolas telpu labiekārtošana jaunajam m.g.

Publikācija Ekoskolu e-žurnālā "Kartupelis" - mūsu pieredze putnu būrīšu izgatavošanā un uzstādīšanā sadarbībā ar Latvijas Valsts mežiem.

 

2013./2014. m.g.

Esam ieguvuši Zaļo karogu! Paldies visiem, kas atbalstīja ekopadomes jauniešus iepriekšējā gada aktivitātēs! Paldies visiem, kas katru dienu domā un rūpējas par sev tuvāko vidi!

Gada tēma - ENERĢIJA

Izmantojot kokmeteriālus, esam saudzīgi un taupīgi! Par idejām, kā to darīt, pateicamies amatmācības skolotājam J. Bērziņam, skolēniem, īpaši 12.b klasei.


*) Turpinām iepriekšējā mācību gādā aizsākto tradīciju un skolas noformējumiem svētku reizē gatavojam rotājumus no koka. Labā pieredze - izmantot ne tikai, piem., sirsniņu, bet arī materiāla atlikumu no dēlīša kā rotājumu.

*) Gatavojām īpašas konstrukcijas putnu būrīšus, lai būtu ērtāk tos ik gadu tīrīt.

*) Materiāla atlikumus no putna būrīšiem izmantojām literārās jaunrades kluba jaunās grāmatas vāciņiem.

*) Kokmateriāla sīkumiņi pārtapa puzlīšos bērnudārza bērniem.

*) 12.b klase Ziemassvētkos dāvināja eņģeļus, bet Lieldienās iekāra šūpoles ģimnāzijas bērzu birzī.

*) Gatavojām svētku rotu pilsētas lielajai eglei.


Notikumi

 

27. maijs: 7.,8. un 10.,11. klasēm parlamenta rīkotais orientēšanās pasākums "Ar vienu kāju vasarā"

26.maijs: 11. klase pēta ūdens attīrīšanas procesu Talsos.

18., 29. maijs: sportojam skolā un piedalāmies Nordea Rīga maratonā.

Maijs: ģimnāzijas Euroscolas projekta jaunieši (no kuriem vairāki ir Ekopadomes jaunieši) diskutēja par „zaļās” Eiropas tēmu, tapa eseja "Jaunatnes vīzija par Eiropas Savienību".

29. aprīlis: piedalāmies Atbildīgā dzīvesveida kampaņā Kuldīgā.

25. aprīlis: seminārs Latvijas pedagogiem "Izziņas mācību takas un mācību ekskursijas savas pilsētas un novada izpētes prasmju pilnveidei", kurā ģimnāzijas absolvente, šobrīd Ventspils augstskolas 1. kursa studente Anete Ūdre, prezentēja savu zinātniski pētniecisko darbu par dabas izziņas taku pie Talsu Valsts ģimnāzijas.

24. aprīlis: Ekopadomes sanāksme par braucienu uz Kuldīgu.

11. aprīlis: Skolas talka - sakopām skolas teritoriju un parku.

28. marts: izliekam putnu būrīšus Spāres mežos. Top raksts jaunajam Ekoskolu žurnālam "Putniem mājvietas - mums pieredze".

26. marts: Ekopadomes sanāksme par ekoskolu atbildīgā dzīvesveida kampaņu.

22. marts: Kurzemes reģionā veiksmīgi savus zinātniski pētnieciskos darbus, kas saistīti ar vides un ekoloģijas jautājumiem,  veiksmīgi aizstāvēja:
12.b klases skolnieks Edgars Kviatkovskis (skolotāja Aina Stāmere) par tēmu "Mežu uzraudzība un apsaimniekošana Ziemeļkurzemē" zemes zinātnes sekcijā,
12.a klases skolnieki Uvis Egliens un Renards Ozoliņš (skolotājs Imants Fokerots) par tēmu "Daudzdzīvokļu māju elektroenerģijas patērētāju shēmu un aizsardzības risinājumi" fizikas sekcijā.

12.-14. februāris: projektu nedēļa "Es - atbildīgs par sevi un citiem".

12. februāris: Sportiska un ziemīga atpūta Milzkalnā. Janvārī un februārī ziemas priekus baudām arī Kamparkalnā!

30. janvāris: Ekopadomes sanāksme par Ekoskolas tēmu integrēšanu rojektu nedēļā.

23. janvāris: tikšanās ar uztura speciālisti vidusskolēniem.

19. decembris: publicējam “Zaļo” Ziemassvētku svinēšanas meistardarbnīcas dalībnieku atziņas par to, ko darīt, lai Ziemassvētki būtu patiesi “zaļi”.

Decembra pēdējā skolas nedēļa: klašu noformējuma izvērtēšana kopā ar ģimnāzijas vecāku domi.

4. decembris: Ekopadomes sanāksme kopā ar skolas parlamentu par konkursu klašu rotāšanai.

Novembris: sakārtota siltumpadeve amatmācības centram.

19. novembris: Ekopadomes sanāksme, darba kārtībā: darba plāna apspriešana.

7. novembris: Ekoskolu rīcības diena - tematiskā stunda 7. klasēm, vada ekopadomes jaunieši.

4. novembris: Ekopadomes sanāksme par ekoskolas Rīcības dienas pasākumu ģimnāzijā.

16.-17. oktobris: nodarbība pamatskolēniem "Saki enerģijas dzērieniem NĒ" un par veselīgu uzturu.

2. oktobris: Ekoskolu apbalvošanas pasākums Rīgas Latviešu biedrības Lielajā zālē un akcija “Veseli ēduši!”

Ieskats pasākumā šeit!

21.- 26. septembris: 11. klases meitenes Anna un Ulanta piedalās starptautiskā nometnē "SOS Ostsee" par Baltijas jūras ekoloģiju.

13. septembris: ģimnāzijas pārgājiens uz Kamparkalnu un sporta aktivitātes

 Ekopadome un vides novērtējums 2013./2014.m.g.

 

2012./2013. m.g.

Ekopadomes jaunieši:
Diāna Miķelsone, Laila Pūkaine, Alberts Vecmanis, Evelīna Merdane, Arita Silinga, Dana Vecmane, Annija Admidiņa, Elīna Ozola, Helēna Vāne, Dagne Zariņa.

/ Tikšanās laiki: mēneša pirmajā un trešajā piektdienā plkst. 14.50 semināru klasē, kā arī pēc vajadzības/

Savus notikumus un foto atspoguļosim sadaļā "Jaunumi"

Gada tēma "Atkritumi"

2012./2013.m.g. programma - ģimnāzijas vides novērtējums un gada darba plāns


Aktuāli!!

Maijs - ar pasākumu Jaunpilī noslēdzies makulatūras vākšanas konkurss, Talsu Valsts ģimnāzija godalgotu vietu neieguva, bet gandarījuma par 2920 savāktajiem kg - kas ir līdzvērtīgi 42 no nociršanas izglābtajiem kokiem - gan :)

23.05. - Eko-skolas mācību gada noslēguma pasākums skolas stadionā. Foto galerija.

3.05. - skolas teritorijas sakopšanas talka. Foto galerija.

28.02.  - Ekostunda 7.a klasei "Mobilo telefonu pārstrāde" (vada 10. klases skolēni)

25.02. - skolēnu pētniecisko darbu aizstāvēšana, t.sk., darbi par skolas vides un tās apkārtnes novērtējumu, par energoefektivitāti skolā, par veselīgu uzturu:

 • Pauls Brangulis (12.a), Kaspars Prūsis (12.a) "Saules bateriju efektivitāte Talsu pilsētā"
 • Sintija Grundštoka (12.a), Elīza Trama (11.a) "Kurzemes reģiona avotu un aku ūdens kvalitātes salīdzinājums piemērotākā dzeramā ūdens noteikšanai"
 • Dana Jase (12.a),Ieva Japiņa (12.a) "Kalifornijas sarkano slieku ( Eisenia foetida) izmantošana organisko sadzīves atkritumu pārstrādē"
 • Līva Meirupska (12.b), Evelīna Merdena (12.a) "Talsu Valsts ģimnāzijas klašu telpu gaisa kvalitāte un tās uzlabošanas iespējas"
 • Anete Ūdre (12.b) "Dabas takas izveide Talsu Valsts ģimnāzijas teritorijā"
 • Anda Sudakova (12.a), Sabīne Plūduma (12.a) "Maizes sastāva kvalitātes pētījums veselīgam uzturam piemērotāko šķirņu noteikšanai"

 

Projektu nedēļā (11.-15.02.):

 • 7.-8. klasēm nodarbība "Šķirosim!" sadarbībā ar SIA „AAS „Piejūra”", mācību ekskursija uz CSA poligonu "Janvāri"; vairāk šeit

 • 7.-9. klasēm muzejnodarbība Talsu novada "Dzīvo zaļi" (Kuras preces var būt cilvēkiem bīstamas un ar ko tās var aizstāt? Kā uzturēt māju tīru, nelietojot sadzīves ķīmiju?)
 • 7.-9. klasēm nodarbība par veselīgu uzturu un augļu nozīmi uzturā

 • 12.klasēm pētniecisko darbu izstrāde
 • visām klasēm iespēja baudīt ziemas priekus un veidot pozitīvu attieksmi pret veselīgu dzīvesveidu

 

Oktobris - aprīlis: projekta "Mācoties no dabas" aktivitātes mācību stundās un klasēs

Decembrī - Ekostunda 7.-12.kl. (video, diskusija par cirkulāro ekonomiku, PET un elektropreču pārstrādi)

22.11. - Ekoskolas informatīvā stunda 7.-12.klasei ekostunda (vada ekopadomes jaunieši)

07.11. Pasaules rīcības diena (pasākumi skolēniem starpbrīžos, akcija pilsētā: sk. tālāk ievietoto  video)

05.11. - ekopadomes tikšanās par Rīcības dienas organizēšanu
okt. - 7.a klase saņem simpātiju balvu konkursā "PET pudeles pārvērtības" (sk. "jaunumi")
okt. - sākas makulatūras vākšanas konkurss "Palīdzēsim kokiem!"
31.10. - publiskojam darbības programmu 2012./2013.m.g.
24.10. - Ekopadomes sanāksme un Ekoskolu rīcības dienas plānošana
28.09. - jaunā m.g. darbības plāna veidošanas sanāksme plkst. 14.50
27.09. - piedalīšanās Ekoskolu apbalvošanas pasākumā Rīgā LU lielajā aulā!

no 24.09. līdz 29.10. - akcija "Brīvie āboli"
20.09. - ekopadomes pirmā tikšanās

Atbalstām Pasaules rīcību dienu

Ekoskolu skaits pieaug un zaļie darbi tāpat

 Šā gada 27. septembrī, pulksten 11.00, LU Lielajā aulā norisināsies 75 Latvijas izglītības iestāžu apbalvošana par īpašiem panākumiem ilgtspējīgas attīstības, vides izglītības un vides aizsardzības veicināšanā skolā un tās apkārtnē, piešķirot tām starptautisko Ekoskolas nosaukumu un Zaļā Karoga balvu. Vēl 33 skolas saņems Zaļo diplomu un Latvijas Ekoskolas nosaukumu. Starp tām arī Talsu Valsts ģimnāzija. Vairāk par to, kas ir un ko dara Ekoskolas, var izlasīt pievienotajā failā.

 

 

Eko padomes 2011./2012. m.g. plāns un pamattēma

Mūsu padomes izvēlētā pamattēma ir VESELĪGS DZĪVESVEIDS. Mūsu izvēle par labu dzīvesveida tēmai bija tāpēc, ka tā ietver ļoti daudz informācijas un aktivitātes, kas Talsu Valsts ģimnāzijas skolēnus interesētu un rosinātu domāt par savu dzīvesveidu, par neveselīgu ieradumu mainīšanu.

Mūsu gada plāns ir sadalīts pa mēnešiem un tajos paredzētajām aktivitātēm.