Talsu Valsts ģimnāzija - logs uz pasauli
Ieskaties
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Izrāde "Raiņa sapņi"

Aicinām pieteikties interesentus izrādes apmeklējumam līdz piektdienai! Ja būs pietiekams braucēju skaits - rezervēsim vietas!

"Raiņa sapņi"
Latvijas Nacionālajā teātrī
2015. gada 9. aprīlis (ceturtdiena) 19:00

Režisors: Kirils Serebreņņikovs (Krievija)
Komponists: Jēkabs Nīmanis
Librets: Ieva Struka
Lomās: Lolita CAUKA, Maija DOVEIKA, Ainārs ANČEVSKIS, Kaspars ANIŅŠ, Mārtiņš BRŪVERIS, 
Gundars GRASBERGS, Ivars PUGA, Jurģis SPULENIEKS, Romāns BARGAIS, Uldis SILIŅŠ

Piedalās: mūziķis Jēkabs NĪMANIS, Emīla Dārziņa jauktais koris (diriģents Artūrs ANCĀNS)

Vai Tu zini, par ko sapņoja jaunais Rainis – Jānis Pliekšāns? Ko redzēja savos sapņos Rainis 15 gadus ilgajā trimdā Kastanjolā? Un kādi bija tā Raiņa sapņi, ko mēs pazīstam no bildēm kā kungu ar sirmu ķīļbārdiņu? Vai Tu zini, ka izcilais latviešu dzejnieks un dramaturgs bija arī politiķis un Latvijas Nacionālā teātra direktors? Varbūt esi domājis par to, kāpēc Rainis ticēja sociālai vienlīdzībai, vēl nedzimušajai Latvijas valstij un nākotnes cilvēkam? 
Muzikālā izrāde “Raiņa sapņi” ir mūsu veltījums Rainim viņa 150 dzimšanas dienas gadā – tā piedāvās ieskatīties Raiņa dzīvē ar dzejas, sapņu un pārdomu palīdzību, noiet Raiņa dzīves ceļu no piedzimšanas jeb nebūtības līdz nāvei jeb mūžībai. Pa vidu, protams, mīlestība un māksla. Neparastais – Raini mēs vērosim ar viesa acīm. Nacionālajā teātrī ar savu trešo iestudējumu atgriežas Kirils Serebreņņikovs, piedāvājot cieņpilnu skatu uz Raini, bet – no malas. Mērķis – ierakstīt Raini pasaules literatūras kontekstā.

Biļešu cenas:

17.00 € 
14.50 € 
11.50 € 
9.50 €


Pietiekšanās beigusies


Pievienotie attēli