ZPD reģionālā konference 2021 07.03.2021 12:21

Lai arī pašreizējā situācija valstī ar ierobežojumiem un skolās ar attālināto mācību procesu ir radījusi izmaiņas ikdienas darbā, ir tradīcijas, arī mācību darbā, kuras Talsu Valsts ģimnāzijas skolēniem un skolotājiem izdodas veiksmīgi turpināt no gada uz gadu. Viena no tām ir skolēnu zinātniskās pētniecības darbu izstrāde un aizstāvēšana ģimnāzijas, reģiona un valsts konferencēs.

Arī šogad, pieņemot jauno situāciju, trīsdesmit seši 11. un 12. klašu skolēni izstrādāja savu zinātniskās pētniecības darbu (starp tiem arī vairāki pāru darbi, kopā 26 darbi). 22. janvārī Talsu Valsts ģimnāzijas ZPD lasījumos, ekspertiem, darba vadītājiem un recenzentiem vērtējot darbus, radās pārliecība, ka 23 darbi ir cienīgi pārstāvēt Talsu Valsts ģimnāziju Latvijas skolēnu 45. zinātniskās pētniecības darbu reģionālajā konferencē Liepājā. Pārliecība arī attaisnojās, jo visi iesniegtie darbi arī tika uzaicināti 5. martā piedalīties tiešsaistes konferencē. Vēl pēdējie precizējumi prezentācijās sadarbībā ar darba vadītājiem un priekšaizstāvēšanā (paldies skolotājām Ievai Smildzējai, Aijai Balodei, Ilzei Osipovai par veltīto laiku) – un darbu autori piektdien, 5. martā, bija gatavi pieņemt izaicinājumu. Reģionālajā konferencē Talsu Valsts ģimnāzijas skolēni veiksmīgi aizstāvēja 21 darbu.

Apsveicam 2020./2021. mācību gada reģionālās konferences laureātus un viņu darba vadītājus!

I pakāpi ieguva 10 ģimnāzistu darbi.

• Sabīne Laura Kiršteina (12.b) un Andžela Ozoliņa (12.b), tēma "Nākamās paaudzes sekvencēšanas metožu izmantošana fokālās kortikālās displāzijas diagnostikā", vadītāja ķīmijas skolotāja Ilze Ventiņa.
  • Markuss Jansons (12.a), tēma "Datoru komponenšu un programmatūras lietošanas ietekme uz elektroenerģijas patēriņu", vadītājs fizikas skolotājs Guntars Ēcis.
  • Megija Medne (11.a) un Patrīcija Estere Doniņa (11.b), tēma "Iedzīvotāju roku dezinficēšanas ieradumi COVID-19 pandēmijas laikā sabiedriskās vietās", vadītāja ķīmijas skolotāja Ilze Ventiņa.
  • Karīna Reķe (12.a), tēma "Cietušā tiesības un pienākumi Latvijas pirmstiesas kriminālprocesā", vadītāja sociālo zinību un vēstures skolotāja Jana Damberga.
  • Anna Marija Liepiņa (11.a) un Anna Marta Zēberga (11.a), tēma "Goda un cieņas aizskaršana interneta vidē", vadītāja sociālo zinību un vēstures skolotāja Antra Grūbe.
  • Kitija Markovska (12.b) un Kerija Andersone (11.a), tēma "Naida runa pret homoseksuāļiem", vadītāja sociālo zinību un vēstures skolotāja Antra Grūbe.
  • Kaspars Krēķis (12.a), tēma "Ēnu ekonomika un tās pazīmes Talsu novadā 2020./2021. gadā", vadītāja sociālo zinību un ekonomikas skolotāja Ieva Sebre.
  • Aleksis Boters (12.b)un Jānis Šnepsts (12.b), tēma "Talsu Valsts ģimnāzijas 7.-12. klašu skolēnu ikdienas dzīves izmaiņas Covid-19 pandēmijas laikā", vadītāja sociālo zinību un vēstures skolotāja Antra Grūbe.
  • Dita Irbe (11.b), tēma "Iedzīvotāju iespēja pievērsties zaļajam dzīvesveidam un ilgtspējīgai saimniekošanai Talsu novadā 2020./ 2021.gadā", vadītāja sociālo zinību un ekonomikas skolotāja Ieva Sebre.
  • Elīna Jākobsone (12.b), tēma "1941. gada 14. jūnijā deportēto bērnu un jauniešu pieredzētās psiholoģiski traumējošās situācijas", vadītāja sociālo zinību un vēstures skolotāja Antra Grūbe.

II pakāpi ieguva 7 ģimnāzistu darbi.

• Karīna Marta Alkšbirze (11.a), tēma "Mājasdarbu nozīme Talsu pilsētas vidusskolēniem 2020./2021.m.g.", vadītāja sociālo zinību skolotāja Ieva Smildzēja.
  • Gerda Mihņēviča (11.a), tēma "Saeimā pārstāvētās un reģionālās politiskās partijas pašvaldību domēs (Talsu, Dundagas, Mērsraga un Rojas novadu piemērs)", vadītāja sociālo zinību un vēstures skolotāja Antra Grūbe.
  • Una Medne (12.b), tēma "Ielu infrastruktūras pieejamība cilvēkiem ar kustību invaliditāti  (Talsu pilsētas piemērs)", vadītāja sociālo zinību un vēstures skolotāja Antra Grūbe.
  • Katrīne Vikaine (12.a) un Inita Ķibure (12.b), tēma "Pētījums par Ata (Otto) Viduka nozīmi Talsu novada kultūrvides veidošanā", vadītāja sociālo zinību un vēstures skolotāja Antra Grūbe.
  • Anna  Emīlija Bīriņa (12.b), tēma "Fotoilustrācijas Talsu rajona laikrakstā “Padomju Karogs” 1945. – 1952. gados", vadītāja sociālo zinību un vēstures skolotāja Antra Grūbe.
  • Natālija Jurāne (12.a), tēma "Žurnāla “Dadzis” 1960. gada atveidoto kolhozu trūkumu apskats karikatūrās", vadītājasociālo zinību un vēstures skolotāja Antra Grūbe.
  • Lauris Limbergs (12.b), tēma "Laikmetīgās dejas un tās tehniku aktualitāte un attīstība Latvijā", vadītāja T/D kolektīva "Delveri", vadītāja Nannija Pētersone.

III pakāpi ieguva 4 ģimnāzistu darbi.

• Līga Zinta Zute (11.a), tēma "Ārstniecības pienenes Taraxacum officinale audzēšanas iespējas kultivētos apstākļos sakņu  iegūšanai", vadītāja ķīmijas skolotāja Ilze Ventiņa.
  • Kristija Erķevica (12.b) un Simona Līberga (12.b), tēma "Talsu novada vidusskolēnu informētība par Covid-19 izplatību Talsu novadā 2020.gadā", vadītāja sociālais pedagogs Anda Lāce.
  • Karlīna Ansaberga (11.a) un Loreta Višņevska (11.a), tēma "Ēšanas traucējumu pazīmes Talsu novada vidusskolēniem 2020. gadā", vadītāja sociālais pedagogs Anda Lāce.
  • Nadīne Kirilova (12.b) un Sindija Pakalne (12.b), tēma "Organizācijas “Dzīvnieku brīvība” kampaņa “Kažokādas pagātnē”", vadītāja sociālo zinību un vēstures skolotāja Antra Grūbe.

Latvijas skolēnu 45.zinātniskās pētniecības darbu konferences 3. posms, valsts posms, norisināsies 31.martā Jelgavā. Uz valsts konferenci tiek uzaicināti skolēni, kuru darbi reģiona konferencē ir saņēmuši vismaz 80 punktus, tātad prognozējam, ka 10. martā uzaicinājumu saņems arī Talsu Valsts ģimnāzijas 17 zinātniskās pētniecības darbi un to 23 autori. Vēlam izturību un iedvesmu turpmākajam darbam!

Informāciju sagatavoja

Ilze Kļaviņa,