ZPD konference 2021 22.01.2021 18:01

Piektdien, 22.janvārī, notika Talsu Valsts ģimnāzijas Zinātniskās pētniecības darbu konference, kurā attālināti tika prezentēti 26 zinātniskās pētniecības darbi, no kuriem 23 darbi izvirzīti Kurzemes reģiona lasījumiem 5.martā.

Paldies komisiju ekspertiem, kuri vērtēja, komentēja un uzdeva jautājumus autoriem.

Dabaszinātņu ekspertu komisija: Modris Jaunvalks, Veselības inspekcijas Kurzemes kontroles nodaļas inspektors, Elīza Grence, TVĢ absolvente, LU Ķīmijas studiju programmas 1.kursa studente, Imants Fokerots, TVĢ fizikas skolotājs, Gundars Sebris, TVĢ direktors, fizikas skolotājs, Mārtiņš Danne, TVĢ ģeogrāfijas skolotājs, Līva Krista Učelniece (12.a).

Sociālo zinātņu (psiholoģija, izglītības zinātnes, socioloģija un sociālais darbs) ekspertu komisija:  Inese Caune, Talsu novada Izglītības pārvaldes vadītāja vietniece, galvenā speciāliste pedagoģijā, Irina Rosicka, TVĢ psiholoģe, Sindija Stella Balode, TVĢ absolvente, LU Psiholoģijas akadēmiskā bakalaura programmas studente, Ilze Osipova, TVĢ latviešu valodas un literatūras skolotāja, Renāte Spirga (12.a).

Sociālo zinātņu (ekonomika un uzņēmējdarbība) ekspertu komisija: Inita Fedko, Talsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļas vadītāja, Artūrs Silgals, TVĢ absolvents, Rīgas Biznesa augstskolas Master of Business Administration programmas 3. kursa students, Egons Ķiršakmens, angļu valodas skolotājs, Singurs Zariņš, direktora vietnieks izglītības jomāEmīlija Sebecka (12.b).

Sociālo zinātņu (tiesību zinātne, politikas zinātne) ekspertu komisija: Daniels Pētersons, TVĢ absolvents, Talsu pašvaldības Juridiskās atbalsta daļas vadītājs, Marija Marlēna Krekovska, TVĢ absolvente, Talsu Galvenās bibliotēkas Bērnu nodaļas vadītāja, Monta Megija Učelniece, TVĢ absolvente, RSU žurnālistikas programmas 1. kursa studente, Zane Zaļkalne, angļu valodas skolotāja, Dāvis Indriksons (12.a).

Humanitāro un mākslas zinātņu ekspertu komisijaMāra Cēbere, Talsu kino “Auseklis” vadītāja, Baiba Veismane-Rezonga, mūzikas skolotāja, “Dziesmu skolas” vadītāja, Adelīna Liepiņa, TVĢ absolvente, Rīgas Celtniecības koledžas studente, Jānis Bērziņš, mājturības un tehnoloģiju skolotājs, Elizabete Bernāne (12.a).

Paldies ZPD autoriem, darbu vadītājiem, recenzentiem un komisiju vadītājiem!

Skolēni, kuri šogad vēl nerakstīja zinātniskās pētniecības darbus, guva ieskatu kā uzmanīgi vērotāji un klausītāji. Skolēnu domas pēc ZPD konferences:

Manuprāt, attālināta ZPD konference ļoti neatšķiras no konferences klātienē. Plusi - iespējams autoriem šādā situācijā bija mazāks satraukums, jo nevajadzēja piedomāt pie vairākām lietām, piemēram, acu kontakta ar katru klausītāju. Mīnusi - zoom aplikācija dažbrīd ķērās, tāpēc dažas prezentācijas bija mazliet saraustītas. Pēc manām domām, kopumā konference izdevās labi.  /Paula Bete 12.a klase/

Šodien klausoties visus ZPD darbus, es tik tiešām ieguvu daudz jauna, ko īsti nezināju vai nebiju aizdomājusies. Visi darbiņi bija ļoti labi. Katrs bija pastrādājis diezgan. Bija ļoti interesanti klausīties.  /Samanta Priedeslaipa 9.a klase/

Man ļoti patika gan šādi uzzināt vairāk informācijas par to, kas notiek ar COVID-19,  par ekonomiku u.c., gan arī šāds formāts, jo varēja ļoti labi visu redzēt un dzirdēt. Mums arī ir jātaisa prezentācijas par saviem ZPD darbiem, tāpēc šis bija ļoti izzinoši, kā un kas jāraksta. Vēlos pateikties par šādu iespēju pievienoties konferencei un arī uzzināt daudz ko jaunu!

/Nikola Pecenčuka 9.b klase/

Esmu pateicīga viesiem skolotājiem, recenzentiem, kā arī skolēniem, kas izstrādāja ZPD darbu un to prezentēja par iegūtajām zināšanām. Varējām iemācīties, kā pareizi prezentēt darbu, un mācīties no autoru kļūdām. Šī ZPD konference bija ļoti noderīga jaunām zināšanām!

/Janita Kate Asare 9.b klase/