Talsu Valsts ģimnāzija - logs uz pasauli
Ieskaties
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Viesos Osted Fri-og Efterskole (Dānija) 29.04.2015 13:32

Mūsu skolēni, aizbraucot uz Dāniju, ieguva iespēju iesaistīties Osted Fri- og Efterskole mācību procesā. Skolēni piedalījās tādās mācību stundās kā matemātika, fizika, ķīmija, bioloģija, vācu un angļu valoda, sports. Pēcpusdienās Talsu un Lejres jaunieši kopīgi sportoja, apguva latviešu tautas dejas, iepazina vietējo jauniešu ikdienas dzīvi.

Skolotāji savukārt iepazinās ar labo pieredzi Osted Fri- og Efterskole un Roskildes ģimnāzijā, piedalījās stundās, pārrunāja turpmāko sadarbību un atbildes vizītes norisi Talsos.

No stundām brīvajā laikā skolēnu grupa iepazinās ar Dānijas kultūrvēsturisko mantojumu, apmeklējot Kopenhāgenu un Vikingu muzeju Roskildē. Apmeklēja lidmašīnu atledošanas iekārtu rūpnīcu un vienu no lielākajām fermām vietējā apgabalā.

Interesanta izvērtās priekšpēdējā diena Dānijā, jo jaunieši piedalījās kopējā skolas teritorijas sakopšanas talkā, kuras laikā, izmantojot kokmateriālus, uzbūvēja vienu no Talsu pakalniem.

Lai arī braucienā dažas dienas bija ļoti garas un fiziski nogurdinošas, jauniešiem ir daudz pozitīvu atsauksmju par braucienu.

„Bija interesanti redzēt, kā dāņi mācās – redzēt, kā viņi, piemēram, stundās izmanto telefonus. Bet stundas bija garas – 90 min. Tajās daudz runāja dāniski, tāpēc bija lietas, ko nesapratām.”

„Ja stundās daudz runāja dāniski, bija grūti saprast, ko stāsta, tad sarunas ar skolēniem angļu valodā bija interesantas. Ja skolotāji pastāstīja sīkāk par tēmu angliski, tad bija ļoti interesanti.”

„Visas dienas bija piepildītas. Iepazinos ar jautriem Dāņu skolēniem un jauki pavadījām laiku. Bijām pastaigā pa mežu, redzēju ezeru, uzzināju daudz par skolēnu hobijiem.”

„Man patika tas, ka nebija tik strikti noteikumi stundu laikā. No stundām varēja lieliski atpūsties, jo bija pietiekami gari starpbrīži.”

„Man patika staigāt pa Kopenhāgenu un uzzināt daudz jauna par Dānijas vēsturi. Bija ļoti labs gids, kurš prata pastāstīt un atbildēt uz jautājumiem. Ekskursija bija ļoti interesanta, bet tajā pašā laikā nogurdinoša, jo bija daudz jāstaigā. Ļoti patīkami bija, ka lidostā mūs sagaidīja direktors Kim Thavi Albreht un Joergen Lautrbach.”

„Ļoti patika Dānijas skaistās ainavas un senā vēsture.”

„Vikingu muzejā bija interesanti paklausīties, ko stāsta gidi. Roskilde bija ļoti skaista, daudz skaistu skatu.”

„Ļoti interesants bija Vikingu muzejs. Tajā redzējām, kā no gruvešiem var atjaunot kuģi. Interesanta bija arī Roskildes katedrāle. Tur vairāk uzzinājām par Dānijas karaļiem un karalienēm. Redzējām viņu kapavietas. Daudz bija jāstaigā, bijām noguruši.”

„Jauki pavadīju laiku sporta dienā un vēlāk arī Kopenhāgenā. Bet pēcpusdienā nācās atvadīties no viena dāņu drauga.”

„Bija jauka dejošana kopā ar dāņu skolēniem, jo viņiem bija interese par mūsu tautas dejām.”

„Man ļoti patika sporta aktivitātes, domāju, ka tādas mums vajag ģimnāzijā stafešu vietā. Interesanti, ka bija jāsporto ar zeķēm.”

 

Par atsaucību un laipno uzņemšanu sakām lielu paldies Jorgenam Lauterbacham un Osted Fri- og Efterskole direktoram! Un uz tikšanos Talsos!

Prezentācija par redzēto un darīto.


Pievienotie attēli


Atslēgvārdi

skolēni, projekts