Talsu Valsts ģimnāzija - logs uz pasauli
Ieskaties
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Vienas dienas ceļojums laikā un telpā 23.03.2022 21:01

Šī gada 10. martā, skaistā, pavasarīgi dzestrā, bet saulainā rītā, 9.c klases skolēni devās ekskursijā Rīgas virzienā. Saule un vējš jau bija deldējis ledu virs peļķēm, bet mēs nonācām uz ledus – Rīgas kērlinga hallē. Turpmāk ar respektu vērosim kērlingu, jo visi sapratām, cik grūts ir šis sporta veids.  Saglabāt līdzsvaru uz ledus, pārvaldīt savas kustības un spēku, slidinot akmeni, novērtēt komandas lomu rezultāta sasniegšanā. Bez instruktoru palīdzības tur neiztikt! Tāpat kā ne bez paša nedrošības un kauna pārvarēšanas, bez kritieniem un panākumu prieka. Tā mums visiem bija pirmā reize ar slotu un akmeni uz kērlinga celiņa. 

Projekta “Skolas somas” atbalstīti guvām nākamo, spilgto iespaidu Salaspils botāniskajā dārzā. Cilvēks, kuram ir mazo kaktusiņu kolekcija, bija sajūsmā redzēt tos tik daudz un tik lielus. Vienā telpā bija augi no tropu joslas, citā - subtropu augi. Varbūt dārza apmeklējums citā mēnesī būtu ievedis mūs košāku ziedu pasaulē, bet arī šajā reizē bija interesanti apjaust “Viedās oranžērijas” priekšrocības. Ik pa brīdim dzirdējām žalūziju aizvēršanos, lai aptumšotu, un lūku atvēršanu, lai atveldzētu. Vienīgi laistīšanas darbus veica siltumnīcu strādnieces. 

Ekskursijā skolēni aptvēra, cik dažādu profesiju cilvēki strādā botāniskajā dārzā, kur viņi ieguvuši izglītību. Uzzinājām arī par brīvprātīgo darbu, lai botānisko dārzu uzturētu tik plašu un koptu. 

Botāniskā dārza darbiniece Ludmilas kundze slavēja Talsu skolēnus par ieinteresētību un precīzām atbildēm veiktajos uzdevumos. Bet viss jau notika kā skolā. Kādam šie uzdevumi ļoti patika un bija azarts ātri atrast, atbildēt un būt pirmajiem, bet citam tas šķita garlaicīgi un nevajadzīgi. Mēs visi saņēmām viesskolotājas mazas dāvaniņas par pozitīvo attieksmi un labo veikumu. 

Un visbeidzot teātra izrādes “Ferdinands un Luīze” apmeklējums Nacionālajā teātrī. 

Frīdrihs Šillers, 18.gs otrā puse. Laiks toreiz un tagad! Vide toreiz un tagad! 

Kaut arī bijām runājuši par Nacionālā teātra majestātiskumu un greznumu, par šī teātra lomu Latvijas tautas dzīvē, skolēnus pārsteidza un iepriecināja lielā lustra, skaistie samta krēsli, tepiķi koridoros un aktieru foto galerija. Interesanti bija vērot aktierus, kuri bija redzēti latviešu seriālos, atzina skolēni. Izrāde bija par mūžīgo tēmu – mīlestību. Mēs noteikti vēl pārrunāsim tēlu daudzveidību izrādē un tajā izmantoto simbolu nozīmi. 

Visi dzīvojām līdzi Ferdinanda un Luīzes mīlestības liktenim, kuru sadragāja ļaunu, mantrausīgu, divkosīgu cilvēku viltus ziņa. 

Paralēles šodienas dzīvē! Sagrozīta vēsture, viltus ziņas un nepatiesa vai nepilna informācija. Pārtrūkst cilvēku dzīves un viņu mīlas stāsti.

Informāciju apkopoja skolotāja Baiba Burkhardte


Pievienotie attēli