Talsu Valsts ģimnāzija - logs uz pasauli
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Videokonference ar prezidentu 20.01.2020 22:37

20. janvārī Valsts prezidents Egils Levits kopā ar dzīvesbiedri Andru Leviti apmeklēja Eiropas Kodolpētījumu organizāciju CERN Ženēvā, kur, tiekoties ar CERN vadību, apliecināja Latvijas vēlmi kļūt par CERN asociēto valsti. “CERN ir viena no nozīmīgākajām laboratorijām un zinātniskajiem institūtiem pasaulē. Latvijai kļūšana par CERN asociēto valsti ir ļoti būtiska – tas ir vairāku gadu rūpīgs un neatlaidīgs darbs, kas stiprina Latvijas zinātni, tehnoloģijas un veido augstas enerģijas daļiņu izpētes kopienu arī mūsu valstī,” uzsvēra E. Levits.
 

CERN apmeklējuma laikā Valsts prezidents sazinājās teletiltā ar skolēniem no Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskolas, Aizkraukles novada ģimnāzijas, Valmieras Valsts ģimnāzijas, Talsu Valsts ģimnāzijas un Cēsu Jaunās pamatskolas. E. Levits, uzrunājot skolēnus, pauda: “Zinātne ir jūsu un Latvijas nākotne, gan strādājot šeit, CERN, gan citās jomās. Mums Latvijā jau šobrīd trūkst kvalificētu IT un citu inženierzinātņu jomas speciālistu, tādēļ jums ir ārkārtīgi plašs darba lauks. Latvija, Eiropas Savienība un daudz citu pasaules valstu ir ieinteresētas zinātnes attīstībā, lai caur to veidotu zinošu sabiedrību, kas spēs tikt galā ar dažnedažādiem izaicinājumiem, piemēram, klimata, kiberapdraudējumu, veselības un citās jomās.”

Latvija ar CERN sadarbojas kopš 2016. gada 31. oktobra, kad Latvijas Republikas valdība un Eiropas Kodolpētījumu organizācija parakstīja līgumu par zinātnisko un tehnisko sadarbību augstas enerģijas daļiņu fizikas pētījumos.

Avotshttps://www.president.lv/lv/jaunumi/zinas/valsts-prezidents-latvijas-iestasanas-cern-veido-fizikas-zinatnu-izcilibas-kopienu-ari-musu-valsti-26104

 


Pievienotie attēli