Talsu Valsts ģimnāzija - logs uz pasauli
Ieskaties
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Valsts ģimnāziju erudītu konkurss 11.03.2014 11:29

Šī gada 7. martā, kad aiz logiem augstu debesīs mirdzēja saule un gaisā jau virmoja pavasara smarža, Siguldas Valsts ģimnāzijā norisinājās  nu jau tradicionālais  erudīcijas konkurss Valsts ģimnāziju komandām „Eiropas kultūras mantojums”. Šogad konkursa pamattēma bija kultūra, konkurss bija veltīts Eiropas kultūras galvaspilsētām, Rīgai kā šī gada Eiropas kultūras galvaspilsētai un tās partnerpilsētai Siguldai. Uz konkursu bija ieradušās  11 Valsts ģimnāziju komandas no Cēsīm, Gulbenes, Krāslavas, Madonas, Ogres, Talsiem, Valmieras, Viļakas, pat no tālās un vējainās Liepājas.

Konkurss sākās ar iepazīšanos, kuras laikā komandas prezentēja sevi  savas pilsētas un  skolas kultūras mantojuma kontekstā.

Konkursa veidošanā un organizēšanā jau no pašiem konkursa pirmsākumiem iesaistījies ne tikai Siguldas Valsts ģimnāzijas kolektīvs, bet arī Siguldas novada dome, daudzi Siguldas uzņēmēji, kā arī SEB bankas un „Swedbank” Siguldas filiāles. Pateicoties daudzajiem konkursa atbalstītājiem, šogad konkursa dalībnieki balvās varēja izvēlēties lēcienu ar gumijām no vagoniņa, lidojumu AERODIUM, nobraucienus ar vučko bobsleja un kamaniņu trasē, izklaides trasē „Tarzāns” un piedzīvojumu parkā „Mežakaķis”, dāvanu kartes no SIA „Rozes grāmatnīca” un „Galactiko”, SEB bankas kalendārus. Uz sponsoru kārtas jautājumiem vislabāk atbildēja Viļakas, Valmieras, Talsu, Gulbenes, Cēsu ģimnāziju jaunieši.

Ļoti spraigi šogad noritēja kapteiņu konkurss, kurā jautājumus par sportu uzdeva divkārtējais Olimpisko sudraba medaļu, pieckārtējais pasaules kausa ieguvējs skeletonā, Siguldas Valsts ģimnāzijas absolvents Martins Dukurs. Labākās zināšanas DA Cēsu, Cēsu, Gulbenes, Viļakas un Siguldas komandu kapteiņiem.

Jautājumi komandām šogad bija apkopoti 6 biļetēs – ietverot jautājumus kultūrvēsturē, mākslā, mūzikā, literatūrā, sportā, dabaszinātnēs un matemātikā. Katrā biļetē pirmais bija jautājums mūzikā, ko uz skatuves izpildīja franču valodas skolotāja Inese Ērmane-Peiča kopā ar grupu „Golden Rivet”.  Šāda pieeja erudīcijas konkursa jautājumiem patīkami pārsteidza, un komandu dalībnieki konkursa noslēgumā atzīmēja, ka šie jautājumi atdzīvināja saspringto gaisotni no fizikas formulām un kultūrvēstures jēdzieniem.

Konkursa noslēgumā uzvaru izcīnīja mājinieki -  Siguldas Valsts ģimnāzijas komanda, 2. vietā ierindojās Liepājas, bet 3.vietā  – Madonas Valsts ģimnāziju komandas. Tikai nedaudz no uzvarētājiem atpalika Cēsu, Valmieras, Ogres, Gulbenes un pārējo Valsts ģimnāziju komandas.

Konkurss norisinājās brīvā gaisotnē, un, kā izteicās paši dalībnieki, pasākums bija organizēts un izdevies. Tika iegūtas ne tikai jaunas  zināšanas mūzikā, dabaszinātnēs, vēsturē, mākslā un literatūrā, bet arī pozitīvas emocijas un jauni draugi no citām Latvijas Valsts ģimnāzijām. Viesi  bija iepriecināti arī par īpašo sagaidīšanu, jautājumu dažādību un pozitīvo mājinieku attieksmi.

/Informācija un foto no Siguldas Valsts ģimnāzijas mājas lapas /


Pievienotie attēli


Atslēgvārdi

erudīts