Lietotāja profils
Ielogojies ar kādu no sociālajiem tīkliem

draugiem.lv twitter.com facebook.com
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Vai pazīsti savu pilsētu? 19.04.2021 23:08

Ceturtdien, 15. aprīlī, Talsu  pilsēta atzīmēja 104. dzimšanas dienu. Skolēniem bija dots uzdevums izstaigāt pilsētu, pabūt gan pakalnos, gan ielās, gan pie ezeriem, uzmanīgi aplūkot dažādas vietas. Pēc tam  4.a klasē notika nodarbība “Mana pilsēta Talsi: agrāk un tagad”,  šoreiz gan Zoom platformā. Kopā ar bibliotekāri Vitu skatījāmies fotoattēlos redzamās Talsu pilsētas dažādas vietas tagad un agrāk.      

Uzzinājām, ka Talsi kādreiz bijuši daudz mazāki. Interesanti bija tas, ka atklājās -  abi Talsu ezeri kādreiz bijuši savienoti. Vietā, kur tagad atrodas mākslas skola, kādreiz bija pārceltuve. Tur darbojās plosts. Uzzinājām, ka pilsētā bija sava elektrostacija, ka dzirnavkalnā bijušas īstas holandiešu dzirnavas. Pārsteidza, ka Talsos kādreiz kursēja mazbānītis. Talsos skola kādreiz bijusi Lielā ielā, kur tagad ir vienkārši veca dzīvojamā māja.  Daudzas vietas ir ļoti izmainījušās.     

Nodarbības beigās skolēni atkārtoti aplūkoja senās fotogrāfijas un mēģināja atminēt, kas tā par vietu ir šodien. Tas arī izdevās, jo audzēkņi uzmanīgi, ar interesi piedalījās nodarbībā.

Klases audzinātāja Asja Kuike


Pievienotie attēli