Talsu Valsts ģimnāzija - logs uz pasauli
Ieskaties
Ģimnāzija sociālajos tīklos

TVģ detektīvi 13.03.2015 15:19

Ģimnāzijas Euroscolas jauniešu grupa ir veikusi vienu no uzdevumiem - "Detektīvs", precīzāk, izpētījuši konkrētu Eiropas Parlamentā pieņemta likuma tapšanu no idejas līdz apstiprināšanai EP un reālai ieviešanai Latvijā.

"Mēs, Talsu Valsts ģimnāzijas jaunieši, veicām izpēti par tradicionālā Kurzemes ēdiena – sklandrauša iekļaušanu Eiropas Savienības Garantētas īpatnības reģistrā. Tā mērķi ir aizsargāt produkta nosaukumu no ļaunprātīgas izmantošanas, informēt patērētājus par produkta ģeogrāfisko izcelsmi, kvalitāti un ražošanas tradīcijām, kā arī izcelt Eiropas vērtības.

Ieguvām informāciju par to, kā radās ideja par sklandrauša reģistrēšanu GTĪ reģistrā.  Lai turpmākajās paaudzēs saglabātos „burkānu rauša” cepšanas tradīcijas, biedrība „Zaļais novads” reģistrācijai iesniedza pieteikumu.

Par tālāku virzību līdz balsošanai Eiropas Parlamentā, bija atbildīgas Latvijas republikas Zemkopības ministrija un Pārtikas un Veterinārais dienests. Process turpinājās divus gadus, un 2013.gada 11.oktobrī pieņēma regulu Nr. 978/2013, ar ko sklandrausi atzina par svarīgu visai Eiropas Savienībai. Tas ir pirmais GTĪ iekļautais Latvijas produkts. Secinām, ka pieņemšanas process nebija komplicēts, bet laikietilpīgs. Sklandrausi tagad pārdošanai drīkst cept tikai pēc oriģinālās receptes, tādējādi aizliedzot atdarinājumus."

 

 

Atklājums par sklandurauša iekļūšanu Eiropas Savienības Garantētas īpatnības reģistrā apskatāms prezentācijā.

Ar šo uzdevumu ģimnāzijas 10.-11.klašu jauniešu grupa piedalās konkursā "Euroscola", kuras galvenā balva ir iespēja doties uz Eiropas Parlamentu Strasbūrā un kopā ar vidusskolēniem no visām Eiropas Savienības dalībvalstīm redzēt klātienē parlamentāro darbu.


Pievienotie attēli


Atslēgvārdi

Euroscola