Talsu Valsts ģimnāzija - logs uz pasauli
Ieskaties
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Turpināsim darbību UNESCO ASP 26.10.2012 10:44

     Ģimnāzija ir UNESCO Asociētā projekta skola jau kopš 1998. gada. Šis projekts ir pirmais skolu sadarbības tīkls pasaulē, kas izveidots 1953. gadā un kurā šobrīd darbojas apmēram 9000 izglītības iestāžu 180 valstīs.
    UNESCO ASP dalībskolas šajā periodā īstenos aktivitātes trīs tematiskos virzienos – mantojuma izglītība, cilvēktiesības un vērtībizglītība un izglītība ilgtspējīgai attīstībai. Visplašākā interese darboties izrādīta virzienā par izglītību ilgtspējīgai attīstībai.
    Iepriekšējā UNESCO ASP periodā ģimnāzija arī darbojās jomā „Izglītība ilgtspējīgai attīstībai”, un tas arī nosaka skolas vērtību: dzīvot nākotnei, balstoties pagātnes mantojumā. Atgādinot par paveikto, var minēt dažādus izglītojošus pasākumus, piem., diskusiju pašvaldībai un izglītības darba speciālistiem, uzņēmējiem „Skolu loma pašvaldības ilgtspējīgai attīstībai”, debašu turnīrus „Vienoti daudzveidībā” un „Lepnums par Latviju pamatā ir / nav balstīts pagātnes notikumos” u.c., kas veicina toleranci un izpratni par cilvēktiesībām. Vairākus gadus bija organizētas skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konferences – skolēnu projektu un pētījumu lasījumi „Jaunieši savai pašvaldībai”. Ikdienā ģimnāzijā ir atzīmētas jau ar tradicionāliem pasākumiem nostiprinātās starptautiskās dienas: Skolotāju diena, Pret-AIDS diena, Ūdens diena, Dzimtās valodas diena u.c. Visā projekta laikā ģimnāzija arī iesaistījās UNESCO LNK organizētajās aktivitātēs, kā arī pasākumos, ko pēc UNESCO ierosinājuma organizēja pašvaldība.
    Tagad ir sāksies jauns darba posms, kurā katrs no ģimnāzijas saimes - skolēns, vecāks, pedagogs - varēs dot un gūt jomā "Izglītība ilgtspējīgai attīstībai". Mums izdosies!

Vairāk par projektu var lasīt:

http://www.unesco.lv/lv/izglitiba/20-izglitibas-iestades-kluvusas-par-jaunajam-unesco-asocieto-skolu-projekta-dalibniecem-latvija/


Pievienotie attēli


Atslēgvārdi

projekts, UNESCO