Talsu Valsts ģimnāzija - logs uz pasauli
Ieskaties
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Turpinām iepazīt profesijas "Grindeksā" 26.02.2014 09:23

Savā pieteikuma vēstulē Sabīne rakstīja, ka savu nākotni vēlas saistīt ar studijām medicīnā vai farmācijā. Sabīne atzīst, ka līdz šim redzējusi farmaceitu darbu tikai aptiekās, tāpēc būtu interesanti un noderīgi uzzināt, kā farmaceiti strādā ražošanas uzņēmumā. Papildu mācībām Sabīne apmeklē ķīmijas pulciņu ģimnāzijā un aktīvi interesējās par medicīnu, apmeklējot muzejus un mācību iestādes.   

Vērtējot uzņēmumā „Grindeks” pavadīto dienu, Sabīne uzsvēra, ka uzzinājusi daudz jauna: “Bija ļoti interesanti klātienē iepazīt zāļu ražošanu. Redzēju, kā no aktīvās viela pamazām rodas gatavā zāļu forma, un kā šī procesa ietvaros notiek dažādas darbības, piemēram, zāļu apvalkošana, svēršana, dokumentēšana. Sapratu, ka farmācijas tehnologs tiešām ir cilvēks, kurš atbild par daudzu un dažādu procesu organizēšanu.”

“Grindeks” Tablešu un kapsulu ražošanas iecirkņa maiņas meistare Ligita Liepiņa: „Iepazīstināju Sabīni ar zāļu tapšanas procesu, sākot no izejvielām un beidzot ar iepakošanu. Apskatījām ražošanas iecirkņus un iekārtas, sīkāk izpētījām tabletēšanas un blisterēšanas procesus. Priecājos, ka Sabīne uzdeva daudz jautājumu – gan par pašu zāļu ražošanas procesu, gan par darba iespējām cilvēkiem ar farmaceita vai ķīmiķa izglītību arī citās uzņēmuma ražotnēs un laboratorijās.”

„Profesiju dienas skolēniem” ir īpaši uz karjeru ķīmijas un farmācijas nozarē orientēts projekts, kuru organizē „Grindeks”, un kas šogad norisinās no 5. februāra līdz 5. martam. Projekta laikā „Grindeks” piedāvā iepazīt desmit, ar farmācijas nozari saistītas, profesijas.

Laila Kļaviņa
AS „Grindeks” Komunikācijas departamenta vadītāja


Pievienotie attēli


Atslēgvārdi

karjeras izglītība