Top ekoskolu žurnāls 28.04.2014 20:11

Putniem mājvietas - mums pieredze

Pavasaris – laiks, kad gājputni, atgriežoties mājās, meklē sev mājvietas. Pateicoties Talsu Valsts ģimnāzijas amatmācības skolotāja Jāņa Bērziņa iniciatīvai, 300 putniem būs iespēja Spāres mežā apmesties jauno būrīšos. Putniem jaunas mājvietas, bet ģimnāzistiem kā Ekoskolas jauniešiem – jauna pieredze.

Šajā mācību gadā Talsu Valsts ģimnāzijas kolektīvam izdevās izveidot lielisku sadarbību ar AS „Latvijas Valsts meži” un kokapstrādes uzņēmumu „Vika Wood”. Saņemot pasūtījumu no „Latvijas Valsts meži” un atbalstu jeb materiālus putnu būrīšiem no uzņēmuma „Vika Wood”, ģimnāzijas jaunieši un pedagogi, skolotāja J. Bērziņa vadībā, ķērās pie darba. Urba, zāģēja, sita naglas, slīpēja, līdz tika izgatavoti 300 putnu būrīši, kurus 28. martā aizvedām jaunajiem iemītniekiem.

Saulainajā pavasara dienā 12.b klasei, kas būrīšu izgatavošanā bija ieguldījusi visvairāk darba, nāca palīgā citu klašu audzēkņi un skolotāji, lai vienotā un jaukā gaisotnē Spāres mežos saliktu jaunās putnu mājas. Nosacījumi īpaši – 1 ha apmēram 5 būrīši ne tuvāk kā 50 metri viens no otra. Bet būrīšu uzstādīšanas pieredze nenovērtējama.

Pēc padarītā darba ar gandarījuma sajūtu par paveikto visi kopā devāmies pie ugunskura, kur notika mūsu pikniks.

Paldies visiem, kas iesaistījās šajā procesā un palīdzēja putniem tikt pie jaunām mājvietām! Bet īpaši sadarbības partneriem - AS „Latvijas Valsts meži” un Ziemeļkurzemes mežsaimniecības izpilddirektoram Aldim Feltam, Vanemas meža iecirkņa vadītājam Jānim Naglim un kokapstrādes uzņēmumam „Vika Wood”!

Agnese Kirilova, 12. b klases skolniece

Putnu dienas 2014