Lietotāja profils
Ielogojies ar kādu no sociālajiem tīkliem

draugiem.lv twitter.com facebook.com
Ieskaties
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Tikšanās ar absolventiem 11.10.2015 11:19

Par studijām Nīderlandē jauniešiem stāstīja Uvis. Plašāk par to Sigita Roga, viena no klausītājām.

"Šodien ģimnāzijā viesojās absolvents Uvis Egliens un pastāstīja par savām studijām Nīderlandē. Viņa studiju joma ir inženierzinātnes. Uvis tur studē jau otro gadu. Augstskola, kurā Uvis studēs 4 gadus, saziņa notiek angļu valoda. Studijas pamatā balstās uz praktiskām zināšanām.

Studijās liela vērība tiek pievērsta programmēšanai, nozīmīgu vietu ieņem arī biznesam veltīti kursi. “Inženierija tas ir domāšanas veids,” uzskata Uvis. Students arī norādīja, ka pirmais gads laikam būs bijis visgrūtākais – studijas angļu valodā, sveša vide, darbs 3..4 dienas nedēļā, maz sanāca gulēt, lielāks stress.

Pirmajā gadā tika apgūta programmēšana, digitālais dizains un integrētās sistēmas. Arī mehāniskā inženierija, konstrukcijas, dizains. Arī internacionālais bizness, kurā Uvis guvis zināšanas par zīmoliem un pārdošanu.

Kas skolu padara tik īpašu? Augstskolas profils – tehniskās zinātnes – atbilst tās atrašanās vietai, agstskolas rajonā ir daudz tehnisko uzņēmumu. Šajos uzņēmums studenti arī var iziet praksi.

Studējot Nīderlandē, Uvis gūst ļoti daudzveidīgu pieredzi. Pirmkārt, jau studijas internacionālā vidē, jo augstskolā studē cilvēki no dažādām pasaules valstīm. Studentiem ir iespēja dzīvot gan studentu mājā, kas mēnesī izmaksā apm. 380..450 Euro. Bakalaura studiju izmaksas gadā ir apm. 1984 Euro. Lai iegūtu stipendiju, ir jāstrādā 56 stundas mēnesī.

Vairāk informāciju par augstskolu, kurā studē Uvis, var atrast mājas lapā www.fontys.edu."

 

Sigita Roga, 11.c klase


Pievienotie attēli