Talsu Valsts ģimnāzija - logs uz pasauli
Ieskaties
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Sveiciens no Lielbritānijas! 15.10.2015 09:44

Beidzot arī vēstule no manis. Lielā gatavošanās uz jauno dzīvi lika "sažņaugt" komunikāciju ar Latviju, bet tagad esmu veiksmīgi iekārtojies un uzsācis mācību procesu. Vēl ir atlikuši daudz nenokārtotu papīru, taču galvenais ir tas, ka process virzas uz priekšu. 

Ceļš ar mantām līdz skolai bija ilgs, taču ne nogurdinošs. Vienīgi brauciena laikā uzjundīja atmiņas par mājām. Līdz pašai pēdējai minūtei mājās man nebija ne mazākā satraukuma. Tomēr brīdī, kad apskāvu tēti un mammu, sirds ietrīsējās. Pārņēma neziņa un aklas vīzijas. Prātoju, kā būs ar valodu un ar pašu IELTS eksāmenu, kura rezultātus saņēmu tikai 5 dienas vēlāk. Sajūtas, pametot dzimteni, bija neaprakstāmas. Lai arī cik satraucošs ceļš man būtu, iebraucot Lielbritānijā, emocijas pagaisa. Pārņēma svētlaime, ka esmu vietā, par kuru vēl tikai pirms dažiem mēnešiem sapņoju. Uzņemšana un atbalsts, ko saņēmu un saņemu vēl joprojām no skolas vadības un audzēkņiem, ir brīnumains. Šeit nav jābaidās prasīt, nav jābaidās kļūdīties.

Komunikācija ar pārējiem radās ļoti ātri. Neatkarīgi no tā, vai tas ir garāmgājējs vai kursa biedrs, visi cenšas palīdzēt bez liekiem jautājumiem. Mācību lektori atvēl laiku individuāli, ja ir kādas neskaidrības. Iedrošina darīt un, ja tā nav problēma, tad nodrošina materiālus vai vietu, kur izpildīt uzdevumu. Par uzdevumiem runājot - kursa darbu manā skatījumā nav daudz, tomēr šeit mīl pedantismu. Darbi ir jāizstrādā līdz pēdējai niansei un precīzi laikā. Piemēram, ja vēlos ko filmēt pilsētā, man ir jāiegūst drošības atļaujas par lokācijas vietu, ir jāreģistrē laiki un tehnika, lai nofilmētu 5 minūšu video. Pilsēta savā veidā atgādina Talsus. Zaļa un sakopta. Veikali un dzīvojamās ēkas atrodas bagātā rajonā, dzīvoju dārgā pilsētā, dzīves līmenis ir neapšaubāmi augstāks. Nauda ir lielākā problēma, to īpaši izjutu sākumā, taču jau rīt parakstu "National Insurance Number", lai varu pieteikties darbam. Šobrīd lektori manu tehnisko izpildījumu ir atzinuši kā augstāko visā kursā, tāpēc varu ne tik ļoti iespringt uz mācību procesu pirmajā pusgadā.

Savā brīvajā laikā izmantoju skolas dotās iespējas - tehnisko nodrošinājumu. Šobrīd vēl tikai mācos, cerot reāli to pielietot tikai nākamgad. Šeit ir pieejams viss nepieciešamais, lai gūtu iecerēto rezultātu. Lekcijās pat par elementārām lietām pastāsta ļoti detalizēti, lai nebūtu nekādi jautājumi. Mums ir milzīga bibliotēka. Vairāki tūkstoši materiālu tikai par manu nozari. Viss ir elektronizēts, izvēlos grāmatu un datorā man norāda grāmatas atrašanās vietu. Atliek tikai aiziet līdz plauktam. Biju izbrīnīts, cik daudz var sniegt grāmatas! Salīdzinot Latvijā esošo grāmatu klāstu par manu nozari ar to, ko var atrast internetā, ir ļoti līdzīgi, varētu teikt, ka identiska informācija. Taču šeit grāmatu saturs ir tik atšķirīgs. Atverot katru grāmatu, varu izlasīt informāciju par vienu un to pašu tēmu, bet atspoguļotu no tik ļoti daudziem rakursiem. 

Dzīvošanas vietas ir ļoti omulīgas. Arī apkalpošana ir augstā līmenī. Ja izdeg kāda spuldzīte, dežurants to aizvietos pāris minūšu laikā, tikai jāuzraksta sūdzība uz e-pastu. Cilvēki, kas šeit sniedz lekcijas, citreiz pat ir prātam neaptverami. BBC vadītāji, filmu režisori un dažādi Londonas mākslas galerijas autori. Acīmredzot, lai kļūtu par vienu no labākajiem, ir jāmācās no labākajiem. 

Es izbaudu katru doto mirkli, kuru varu šeit pavadīt. Cīnos ar formalitātēm un naudu, tomēr tas ir tā vērts! Priecājos par to, ko daru un ar visdziļāko interesi esmu mācību procesā.

Ar siltiem sveicieniem no Anglijas!

Artūrs Reinholds

 

Attēlā fragments no Artūra mācību materiāla krievu valodā, kas tapis vēl ģimnāzijā :)

Raksts "Talsu Vēstīs"


Pievienotie attēli


Atslēgvārdi

absolventi