Talsu Valsts ģimnāzija - logs uz pasauli
Ieskaties
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Stipendiju konkurss skolēniem 17.09.2014 12:24

Konkursa «Latvijas Maksimālisti 2014» mērķis ir atbalstīt Latvijas spējīgākos skolēnus, kuriem piemīt kāds talants, piešķirot tiem stipendijas sava talanta un spēju pilnveidošanai un turpmākai attīstīšanai. Kā arī motivēt jauniešus attīstīt savus talantus un iedvesmot ikvienu tiekties sasniegt izcilākus rezultātus.

Lai piedalītos konkursā 7. – 12.klašu skolēnam jāiesniedz pieteikums kādā no piecām kategorijām – eksaktās zinātnes, humanitārās zinātnes, māksla, mūzika, sporta un veselības joma. Latvijas Maksimālisti 2014 vērtēs individuālos sasniegumus, kas gūti laikā no 2013. gada 1. janvāra līdz 2014. gada 30. aprīlim. Pieteikties iespējams, sagatavojot video prezentāciju un aizpildot pieteikuma anketu. Katru pieteikumu pēc stingriem atlases kritērijiem izvērtēs profesionāla žūrija divās kārtās, un balsojums par labākajiem notiks arī internetā, kad ikviens varēs nobalsot par savu favorītu.

Plašāka informācija ar detalizētu konkursa nolikumu, kā arī nepieciešamo dokumentu sarakstu, lai pieteiktos konkursam pieejama mājas lapā www.maksimalisti.lv

Kopējais «Maxima» stipendiju fonds ir 30 000 eiro – kopumā stipendijas saņems 50 skolēni. Pirmās vietas ieguvēji katrā kategorijā saņems 1500 eiro stipendiju, otrās vietas ieguvēji saņems 1000 eiro stipendiju un trešās vietas ieguvēji saņems 500 eiro stipendiju, savukārt 35 skolēni (septiņi katrā kategorijā) saņems 400 eiro stipendiju.

Lai iedvesmotu skolēnus pieteikties konkursam «Latvijas Maksimālisti» un motivētu tos tiekties pēc iespējas augstākiem sasniegumiem, ir izveidota viedokļu līderu komanda, kas sastāv no talantīgām un Latvijā pazīstamām personībām. Viedokļu līderu komanda darbosies arī kā žūrija, kas izvērtēs iesniegtos pieteikumus konkursam. Eksaktās zinātnes pārstāvēs Pauls Irbins, bērnu zinātnes centru izveidotājs, vienīgais Latvijas kandidāts lidojumam uz Marsu, humanitārās zinātnes – Raimonds Elbakjans, ielu kultūras un sporta kustības «Ghetto Games» izveidotājs, mākslu – Aļona Bauska, modes zīmola QooQoo radītāja un īpašniece, mūziku – grupas Musiqq līderi Emīls Balceris un Marats Ogļezņevs, sportu – Martins Dukurs, pasaulē godalgots Latvijas skeletonists, apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni.

(Informācija no  "Apollo")Atslēgvārdi

konkurss