Skolēnu pārvadāšanas kārtība remontdarbu laikā 08.08.2020 14:45

Talsu Valsts ģimnāzijas 7. – 12. klašu audzēkņi jauno mācību gadu uzsāks Virbu pamatskolas telpās, kur šim vecuma posmam tiks organizēts mācību process skolas pārbūves laikā. Lielāko daļu nepieciešamos transporta pakalpojumus šajā laikā nodrošinās Talsu novada pašvaldība.

Talsu novada pašvaldība Talsu Valsts ģimnāzijas 7. – 12. klašu skolēnu nogādāšanai uz Virbu pamatskolu izmantos skolēnu autobusus.

Skolēniem, kuri jau šobrīd ar pašvaldības transportu mēro ceļu no kāda novada pagasta vai pilsētas uz Talsu Valsts ģimnāziju, rīta cēliens paliks nemainīgs. Talsu novada pašvaldība nodrošinās šo skolēnu nogādāšanu uz Virbu pamatskolu, un bērniem nebūs nepieciešams pārsēsties kādā citā autobusā.

1. skolēnu pārvadājumu maršruts “Balgale – Lauciene” (transportlīdzekļa vadītājs Dairis Strēlnieks) tiks pagarināts, un pēc Laucienes pamatskolas autobuss dosies uz Talsu autoostu, Talsu Valsts ģimnāziju un pēc tam uz Virbu pamatskolu. Skolēni ar šo autobusu tiks nogādāti arī mājup, no Virbu pamatskolas uz Talsiem, pēc tam uz Laucienes un Balgales pagastiem ierastajā maršrutā.

2. skolēnu pārvadājumu maršruts “Pastende – Talsi” (transportlīdzekļa vadītājs Guntis Freijs) rīta cēlienu sāks ierastajā laikā, pēc tam aizbraucot uz Talsu centru, Talsu pamatskolu, Talsu 2. vidusskolu, Talsu autoostu, Talsu Valsts ģimnāziju un uz Virbu pamatskolu. Atpakaļceļš no Virbu pamatskolas vedīs uz Talsu Valsts ģimnāziju, Talsu centru, Talsu autoostu un tālāk ierastajā maršrutā.

3. skolēnu pārvadājumu maršrutā “Pastende – Iliņi” (transportlīdzekļa vadītājs Andris Zemītis” izmaiņas nav paredzētas.

5. skolēnu pārvadājumu maršruts “Sabile – Valgale – Veģi” (transportlīdzekļa vadītājs Viesturs Štrauss) no rīta dosies ierastajā maršrutā, bet pēc Sabiles pamatskolas tas dosies uz Stendi, no kurienes tālāk uz Virbu pagastu. Atpakaļceļs sāksies no Virbu pamatskolas uz Stendi un tālāk pa ierasto maršrutu.

Lai uz Virbu pamatskolu nogādātu Talsu pilsētas iedzīvotājus, ir izveidots 7. skolēnu pārvadājumu maršruts (transportlīdzekļa vadītājs Andis Jasis). Tas sāks kursēt no Talsu autoostas, dosies uz Talsu Valsts ģimnāziju, Mundigciemu, Selekcijas institūtu, Stendi un Virbu pamatskolu. Secīgi tiks nodrošināts arī atpakaļceļš.

Talsu Valsts ģimnāzijas skolēni nokļūšanai uz Virbu pamatskolu var izmantot Talsu novada pašvaldības skolēnu pārvadājumu maršrutus, kā arī ir iespēja joprojām izmantot sabiedrisko pārvadājumu uzņēmuma a/s “Talsu autotransports” pakalpojumus. Šobrīd Talsu novada pašvaldība veic pārrunas ar a/s “Talsu autotransports” par autobusu maršrutu laiku saskaņošanu.

Autobusu kursēšanas laiki tiks precizēti, līdz 24. augustam Talsu novada pašvaldības tīmekļvietnē www.talsi.lv tiks publicēti visi pašvaldības nodrošinātie skolēnu pārvadājumu maršruti un to kursēšanas laiki.

Mācību stundu noslēguma laiki un autobusu atiešana no Virbu pamatskolas uz Talsiem un tālāk pa ierastajiem maršrutiem tiks pieskaņota līdzšinējiem transportlīdzekļu kursēšanas laikiem, lai tādā veidā neapdraudētu bērnu savlaicīgu nokļūšanu citviet.

Virbu pamatskolas telpas tiks iekārtotas un aprīkotas tā, lai īstenotu kvalitatīvu mācību procesu, bērniem tiks nodrošināta ēdināšana līdzšinējā kvalitātē.

Nākamajā nedēļā Talsu novada pašvaldība kopā ar Izglītības pārvaldi un Talsu Valsts ģimnāziju organizēs tikšanos ar mācību iestādes pedagogiem, bet pēc tam – ar vecākiem. Tikšanās laiks un vieta tiks precizēta.

7. augustā Talsu novada pašvaldība parakstīja līgumu ar piegādātāju apvienību SIA “Telms” un SIA “Stats” par Talsu Valsts ģimnāzijas pārbūvi. Par 1 436 174,61 eiro paredzēts pilnībā pārbūvēt skolas mācību kabinetus, gaiteņus un sanitārās telpas.

Talsu Valsts ģimnāzijas pārbūve ir daļa no 2018. gadā iesāktā projekta “Vispārējās izglītības iestāžu mācību vides uzlabošana Talsu novadā”, kas kopumā paredz vairāk nekā 4 000 000 eiro ieguldīšanu Talsu pamatskolā, Talsu 2. vidusskolā un Talsu Valsts ģimnāzijā. Par projekta līdzekļiem izglītības iestādēm iegādātas ergonomiskas mēbeles, informācijas un komunikāciju tehnoloģijas, kā arī būtiski uzlabota pilsētas āra sporta infrastruktūra, atjaunojot stadionu pie Talsu Valsts ģimnāzijas.

Info: Talsu novada pašvaldība