Seminārs “Baltijas jūras projekta Vasaras skola” 05.09.2018 09:36

2018.gada 26. un 27. jūnijā Salacgrīvā satikās skolēni no dažādām Latvijas skolām, kuras darbojas BSP ( Baltic Sea Project). No Talsu Valsts ģimnāzijas seminārā piedalījās Elīze Kļaviņa, Kristiāna Purlica, Ralfs Jānis Širmans un skolotāji Mārtiņš Danne, Arita Rituma.

Ierodoties seminārā, skolēnus Salacgrīvas vidusskolā sagaidīja ar gardām pusdienām. Pēc tam skolēniem tika dota iespēja iepazīt Salacgrīvu spēles veidā “Sveicināti Salacgrīvā”.

Pēc orientēšanās pa pilsētu kopā ar fotogrāfi Inesi Kalniņu devāmies iepazīt fotografēšanas mākslu. Pasniedzēja skolēnus iepazīstināja ar dažādiem foto efektiem, kuri nepieciešami fotogrāfiju uzlabošanai. Skolēni devās pastaigā, iemūžinot dažādas ainavas. Beigu beigās fotoattēli tika uzlaboti ar dažādu efektu palīdzību.

Nākamajā darbnīcā mūs sagaidīja Andris Urtāns, kurš iepazīstināja dalībniekus ar Salacgrīvas jūras krasta ainavu. Viņš skolēniem un skolotājiem pastāstīja par apkārtnes dabu un tās vēsturi. Pasniedzējs parādīja veidu, kā, izsijājot jūrmalas smiltis, var iegūt metālu. Pirmās dienas aktivitātes beidzās ar tautas dejām pie ugunskura.

Nākamās dienas rīts iesākās ar vingrošanas kustībām pie klusas un mierīgas jūras. Rīta pusē visus sagaidīja trešā un pēdējā nodarbība - krasta vērošana. Intas Somas vadībā pētījām jūras krasta augus un citus iemītniekus.

Skolēniem ļoti patika šis Baltijas Jūras Projekta seminārs.

Elīze, Kristiāna, Ralfs

seminārs