Lietotāja profils
Ielogojies ar kādu no sociālajiem tīkliem

draugiem.lv twitter.com facebook.com
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Robotikas nodarbība 12.11.2018 12:16

8. novembrī Talsu Valsts ģimnāzijā viesojās uzņēmums ROBOHUB, kas piedāvā skolēniem iepazīt IT nozari caur robotiku.

Nodarbību saturs pielāgots, lai skolēniem radītu interesi par profesijām, kas saistītas ar mehāniku, tehnoloģijām un programmēšanu. Nodarbības pirmajā daļā 10 minūšu laikā skolēni apgūst teorētisko daļu par konkrēta objekta pielietojumu kādā konkrētā profesijā. Tad seko konstruēšana, kas ilgst 50 minūtes un noslēgumā 20 minūšu darbs ar datoru. Programmēšana notiek izmantojot blokshēmas, un bērns apgūst programmēšanas pamatus, spēju patstāvīgi izveidot robotu vadības programmas, analizējot un interpretējot sensoru informāciju.

Programmas mērķis ir panākt ieinteresētību mācību materiāla apguvē, sniegt izpratni par dažādu profesiju klāstu un sapratni par būtiskākajām atšķirībām starp dažādu profesiju grupām. Darbā izmantojam LEGO education konstruktorus Mindstorms EV3 un Apple planšetdatorus un mācību programmas, kas paredzētas skolēnu tehniskās attīstības veicināšanai.

Nodarbībās varēja novērot, ka skolēni strādā ar lielu interesi, un katrs bija priecīgs par iegūto rezultātu – pašu gatavotu robotu, kuru bija iespējams vadīt pēc sava izveidota algoritma.

Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Pedagogs karjeras konsultants Ieva Smildzēja


Pievienotie attēli

Pievienotās galerijas

Robotikas nodarbība


Atslēgvārdi

nodarbība