Recepšu idejas 10.03.2021 11:34

No 8. - 12. martam norisinās projektu nedēļa. Galvenais sasniedzamais rezultāts ir emocionālās labsajūtas veicināšana. Viens no veidiem, kā veicināt emocionālo labsajūtu, ir veselīgs uzturs, tāpēc 7.a klases skolnieces Kristas Lillijas Maķevicas mamma Dace Maķevica dalījās ar saviem ieteikumiem veselīgas maltītes veidošanā no skolēniem nodrošinātās pārtikas pakas. Ieskaties, iespējams, idejas rodas arī tev! Ja vēlies dalīties, kā no pārtikas pakas izveidot garšīgas maltītes, dod ziņu, sazinoties ar Ievu Smildzēju e - klasē.

Sveicinātas mammas un tēti!

Saņemot kārtējo skolnieka pārtikas paku, radās ideja, ka mēs, vecāki, varētu dalīties ar receptēm - ko Jūs gatavojat no šiem produktiem?!
Varbūt kādam aptrūkusies iedvesma un ierastās maltītes jau apnikušas.
Tad nu piedāvāju Jums katram iesūtīt savas receptes ar ēdiena foto.

Lai radošums virtuvē neapsīkst!

Pirmo recepti piedāvāju es.

“Burkānlasis”

4-6 vārīti burkāni
Marinādei:
6 ēd.k. olīveļļa (var arī citu, var miksēt – es lieku 3 olīveļļu + 3 saulespuķu)
6 ēd.k. sojas mērce
1 t.k. kūpinātas paprikas pulveris
½ citrona sula
Sāls, pipari (nedaudz, jo sojas mērce ir sāļa)
3-4 nori lapas (es ar šķērēm sagriežu diezgan smalki)
Visas marinādes sastāvdaļas sajauc kopā.

Vārītos burkānus nomizo un ar dārzeņu mizotāju griež plānās šķēlītēs. Traukā (nelielā ar vāku) ielej mazliet marinādi (es ar karoti leju), kārto burkānu šķēlītes vienā kārtā, tad atkal uzlej marinādi, atkal burkānus... tā kamēr beidzas burkāni un marināde! Liek ledusskapī vismaz uz nakti “savilkties” garšām.
Labu apetīti!

Dace Maķevica