Talsu Valsts ģimnāzija - logs uz pasauli
Ieskaties
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Projekta "Latvijas skolas soma" atklāšana 09.09.2018 21:09

6. septembrī ar skanīgu un patriotisku pasākumu Rīgā notika projekta "Latvijas skolas soma" atklāšana. Talsu Valsts ģimnāziju pasākumā pārstāvēja Una Medne (10.b) un Sabīne Laura Kiršteina (10.b), Paula Kļaviņa (12.a), Alise Ķierpe (12.b) un skolotāja Aija Balode.

"Mēs bijām to 6000 laimīgo skaitā, kuri piedalījās projekta "Latvijas skolas soma" atklāšanas pasākumā "Arēnā Rīga".

Pirms koncerta bija iespēja divas stundas piedalīties interaktīvās darbnīcās: "Iluzionists", "Santehniķu muzikālā istaba", "Fotogrāfija kā māksla", "Skrečošanas muzikālā istaba", "Vizuālā tēla un grima istaba" un citās. Visgarākā rinda bija pie "Foto apgrieztā ilūzija", jo gandrīz katrs vēlējās interesantu foto.

16.00 sākās ļoti skaists koncerts. Pirms koncerta skolēnus, skolotājus un vecākus uzrunāja Ministru prezidents Māris Kučinskis, Kultūras ministre Dace Melbārde un Izglītības ministrs Kārlis Šadurskis.

Koncerts bija vizuāli spilgts, saturīgi bagāts, savijot klasisko un laikmetīgo, uzrunājot ikvienu no mums, motivējot skolēnus iepazīt un izzināt savas tautas kultūru. 100 koncerta minūtes pagāja nemanot.

Koncertu vadīja Valters Frīdenbergs, pasākuma dalībniekus iepriecināja Jāņa Liepiņa vadītais simfoniskais orķestris DD, Maestro Raimonds Pauls, Daumants Kalniņš, Rūta Dūduma, Jorens, The Ludvig, Edavārdi, grupas “DaGamba”, "Auļi" un citi mākslinieki.“

Skolotāja Aija Balode

 

No skolnieču atsauksmēm.

"Viss bija labi noorganizēts, man patika, lēmumu braukt nekādā gadījumā nenožēloju. Koncertā vislabākais bija tas, ka modernais un tagad aktuālais bija savienots ar patriotisko un tautas mūziku. To papildināja spilgti vizuālie efekti. Bet izstāde bija izmantojama līdz pēdējai minūtei. Viss bija brīnišķīgi!"

"Pasākums bija ļoti interesants, visiespaidīgākais bija gala koncerts, jo tajā bija savienots klasiskais ar mūsdienīgo. Rezultātā - ļoti gaumīgi, skanīgi, mūsdienīgi priekšnesumi, kuri bija piemēroti gan jaunāka vecuma bērniem, gan pieaugušajiem. Koncerts ļoti patriotisks!"

""Latvijas skolas soma" bija ļoti interesants notikums, kurā Latvijas pagātne mijās ar tagadni. Aizraujoši aktivitāšu stendi un lielisks koncerts bija dienas galvenie notikumi. Pozitīvas emocijas valdīja visas dienas garumā, un, manuprāt, visi lieliski varēja pavadīt laiku."

 

Plašāk par projektu:

https://lv100.lv/programma/latvijas-skolas-soma/


Pievienotie attēli


Atslēgvārdi

projekts