Talsu Valsts ģimnāzija - logs uz pasauli
Ieskaties
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Programmas "Latvijas skolas soma" nodarbības Rīgas Motormuzejā 02.04.2023 16:38

22. martā 7.b (sk.K.Roze) un 7.c (sk.I.Tarasova) klases skolēni bija devušies uz Rīgas Motormuzeju. Tur skolēni ne tikai apmeklēja muzeja ekspozīciju – redzēja muzeja eksponātus (bija arī restaurēti) un meklēja atbildes uz viktorīnas jautājumiem (sastādīja sk. I.Tarasova) - , bet arī piedalījās tehniskās nodarbībās - 7.b  - “Atlecošā bumbiņa” (ķīmijas novirziens), 7.c – “Vēja enerģija” (fizikas novirziens).

7.b skolēni uzzināja daudz jauna par gumiju – tās atklāšanu, īpašībām un daudzveidīgo pielietojumu ne tikai auto industrijā, uzzināja, kurš un ko no gumijas ražoja Latvijā; bet nodarbības otrajā daļā izgatavoja paši savu atlēcošo bumbiņu.

Savukārt 7.c skolēni uzzināja, kas ir vējš un kā vēja enerģiju iespējams izmantot, kā ar vēja palīdzību var ražot elektroenerģiju, kā ir attīstījušies vēja ģeneratori un cik daudz elektroenerģijas šādi tiek saražots Latvijā. Nodarbības otrajā daļā jaunieši,  ņemot vērā iegūtās zināšanas par spārnu īpašībām un dažādajiem faktoriem, izgatavoja spārnus vēja ģeneratoram, ko komandu sacensībās izmēģinās pie mākslīgā vēja. 

 

Nodarbības iekļautas projekta "Latvijas skolas soma" programmā. Nodarbības vadīja  Rīgas Motormuzeja vecākā izglītības projektu vadītāja Marlēna Ozoliņa. 

 


Pievienotie attēli

Pievienotās galerijas

Programmas "Latvijas skolas soma" nodarbības Rīgas Motormuzejā


Atslēgvārdi

Latvijas skolas soma, motormuzejs