Talsu Valsts ģimnāzija - logs uz pasauli
Ieskaties
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Prakse 12.Saeimas vēlēšanu iecirkņos 16.09.2014 16:20

Iesaistoties šajā projektā, jauniešiem būs iespēja piedalīties iecirkņa darbā no 12.Saeimas vēlēšanu iecirkņu atvēršanas dienas, 29.septembra, līdz pat balsu skaitīšanai vēlēšanu dienas, 4.oktobra vakarā.

Projektu „Prakse vēlēšanu iecirknī” CVK īsteno otro reizi. Iepriekš šāda iespēja bija šā gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās, kad  praksi vēlēšanu iecirkņos Rīgā, Daugavpilī, Rēzeknē, Jēkabpilī, Liepājā, Valmierā, Alojas, Jelgavas, Preiļu, Priekuļu, Rēzeknes, Talsu, Tērvetes, Tukuma un Varakļānu novadā izgāja 29 jaunieši.

Pēc prakses jaunieši atzina, ka tā bija “lieliska iespēja labāk izprast darbu, ko veic vēlēšanu komisija”, kā arī atzinīgi novērtēja iegūtās praktiskās zināšanas par vēlēšanu procesa norisi un balsu skaitīšanu.

Praksei 12.Saeimas vēlēšanu iecirkņos jāpiesakās līdz 21.septembrim, sūtot CV un  motivācijas vēstuli CVK Informācijas nodaļai uz  e-pastu vita.brize@cvk.lv. Vairāk par prakses nosacījumiem - www.cvk.lv sadaļā “12.Saeimas vēlēšanas/Prakse vēlēšanu iecirknī”.

Pirms izlemt, vai pieteikties praksē, jaunieši priekšstatu par vēlēšanu iecirkņa komisijas darbu var gūt arī portālā Prakse.lv, atbildot uz dažādiem jautājumiem, piemēram, par to, vai vēlēšanu iecirknī atļauts aģitēt, kā jādokumentē vēlēšanu kastes aizzīmogošana, kad iecirkņa komisijai jāsāk skaitīt balsis un citiem.  CVK „Virtuālā prakse” pieejama tīmekļa vietnē www.prakse.lv.

(Informācija no Centrālās vēlēšanu komisijas mājas lapas)

 


Pievienotie attēli


Atslēgvārdi

karjeras izglītība