Lietotāja profils
Ielogojies ar kādu no sociālajiem tīkliem

draugiem.lv twitter.com facebook.com
Ieskaties
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Pilotprojekts "Sirds un asinsvadu slimību riska faktoru noteikšana un samazināšana" 28.09.2021 20:33

Šajā mācību gadā 4. klašu un 8. klašu skolēni turpina dalību pilotprojektā "Sirds un asinsvadu slimību riska faktoru mazināšana". Skolēni septembra sākumā apmeklēja saimniecību Uguņciemā, lai uzzinātu, kā gardais ābols nokļūst līdz mūsu galdam. Ābolu dārza saimniece Aina Brigmane skolēnus iepazīstināja ar ābeļu dārza kopšanu, ražas novākšanu un glabāšanu. Skolēniem bija iespēja pašiem palīdzēt pie ražas novākšanas.

Pateicoties klātienes mācībām šajā mācību gadā, skolēni tikās ar uztura speciālisti Viānu Kuļšu un sabiedrības veselības speciālisti  Ļubovu Tihomirovu, lai diskutētu par veselīgu uzturu ikdienā, veidotu savu "Veselīgā uztura šķīvi", izprastu fizisko aktivitāšu nozīmi ikdienā un pārrunātu par dažāda veida atkarībām. 

Uztura speciāliste Viāna Kušļa vadīja meistarklasi skolas pavāriem un bija gandarīta par iespēju skolēniem izvēlēties dažāda veida salātus un piedevas skolas pusdienās. Skolas pedagogiem bija iespēja noklausīties lekciju par ēšanas paradumiem ikdienā un ko izmainīt, lai izvairītos no sirds un asinsvadu slimībām. 8. klašu vecākiem un skolēniem tika organizēts "Izklaižu vakars", kurā skolēni kopā ar vecākiem gatavoja veselīgos našķus, uzkodas un salātus. 

4. klašu skolēni kopā ar vecākiem pavadīja vakaru, iepazīstot pilsētu. Viņi devās stundu garā pārgājienā, veicot dažādus uzdevumus un fiziskus vingrinājumus. Atgriežoties atpakaļ, katra ģimene saņēma lielisku galda spēli "Veselīgs uzturs" un brokastu pārslas. Visi atzina, ka bija patīkami pavadīt laiku kopā svaigā gaisā aktīvi darbojoties.

Projekts vēl turpināsies, būs dažāda veida aktivitātes. Šonedēļ skolēniem ir "Dārzeņu un augļu nedēļa", kurā katru dienu skolēni iepazīst kādu augli vai dārzeni un nogaršo to. Papildus uzzina, kā audzēt tos un kādus gardus ēdienus no tiem var pagatavot.   

Sandra Zvirgzdiņa

projekta koordinatore skolā                                       


Pievienotie attēli