Pilotprojekts “Sirds un asinsvadu slimību riska faktoru noteikšana un samazināšana” 02.05.2021 17:55

Skolā turpinās pilotprojekta “Sirds un asinsvadu slimību riska faktoru noteikšana un samazināšana” aktivitātes. Lai arī attālinātais mācību process ir licis veikt dažādas izmaiņas, skolēni turpina aktīvi darboties. Projektā piedalās 3.a, 3.b, 7.a, un 7.c klases skolēni.

Katru nedēļu skolēni saņem veselīgas uzkodas, uzzinot, cik dažādas tās var būt: riekstu maisījumi, sēklu maisījumi, sausmaizītes, krekeri u. c. Skolēni iepazīst, ka saldumus var aizstāt ar veselīgām uzkodām, tās iekļaujot savā ēdienkartē.

Skolēni ir noklausījušies tiešsaitē un diskutējuši lekciju ciklā “Veselības veicināšana”, lai iepazītu dažādas tēmas par veselību, aktīvu dzīvesveidu un uzturu. Nodarbības vadīja sabiedrības veselības speciālists.

Arī skolēnu vecāki ir noklausījušies lekciju “Veselības veicināšana”, lai pievērstu uzmanību skolēnu ikdienas paradumiem, atbalstot veselīgu dzīvesveidu.

Nākamais solis ir “7 dienu izaicinājums”, kurā skolēni katru dienu nogaršos kādu dārzeni, augli vai ogu, ko ikdienā nelieto vai ēd pavisam reti. Piemēram, pamelo, kolrābis, papaja, sparģeļi u.c., jo augļi un dārzeņi ir veselīga uztura pamats. Katru dienu skolēni veiks interesantu uzdevumu, iesaistot visu ģimeni.

7.klašu skolēni tiešsaites nodarbībās kopā ar sporta skolotāju L. Karlušas veic fiziskās sagatavotības vingrinājumus un patstāvīgu darbu, kas tiek definēts kā rīta vingrošana. Jauniešiem  ir iespēja veicināt veselīgus ieradumus, kā arī saprast kustību nozīmi ikdienā.

3.klašu skolēniem fizisko aktivitāšu nodarbības notiek, kad skolēni apmeklē skolu klātienē. Sporta nodarbības notiek sporta skolotājas Sandras Zvirgzdiņas vadībā.

Paldies visiem skolēnu vecākiem par atbalstu projekta realizēšanā!

Projekta koordinatore skolā

Sporta skolotāja Sandra Zvirgzdiņa