Lietotāja profils
Ielogojies ar kādu no sociālajiem tīkliem

draugiem.lv twitter.com facebook.com
Ieskaties
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Pieredzes apmaiņa Portugālē 19.10.2019 09:13

No 6.oktobra līdz 12.oktobrim Talsu Valsts ģimnāzijas vienpadsmito klašu skolēni - Kitija Markovska, Agnese Alise Jaņpētere, Elena Prihodjko, Emīlija Sāra Savuškina, Paula Bete un Aleksis Patriks Otersbergs, kā arī ģimnāzijas direktors Gundars Sebris un ģeogrāfijas skolotājs Mārtiņš Danne piedalījās Erasmus+ projekta "From the Forests to the Forests through Clasroom" aktivitātēs Portugālē. Projektā kopumā ir iesaistītas četras valstis - Latvija, Beļģija, Portugāle un Rumānija. Projekta mērķis ir apgūt mežu daudzveidību dažādos Eiropas reģionos, iepazīt katras valsts kultūru un pilnveidot savas svešvalodu prasmes. 

Talsu Valsts ģimnāzijas direktors Gundars Sebris: “Projekts "No meža uz mežu caur klasi" ir brīnišķīga iespēja gan jauniešiem, gan skolotājiem paplašināt savu redzesloku kultūrā, vēsturē, izglītībā, komunikācijā un vēl citās jomās. Piedaloties projekta aktivitātēs, ir sajūta, ka atrodies nevis ikdienas mācību procesā, bet gan īpašā ekspedīcijā, kuras galvenais mērķis - saliedēta un stipra Eiropas Savienība. Patiesi viesmīlīgā Portugāle bija spilgts piemērs tam, ka pusgadsimta laikā valsts var kļūt par labklājības zemi desmit miljoniem iedzīvotāju. Paldies visiem, īpaši Lindai Matisonei, kas sniedza atbalstu projekta īstenošanā!”

Mārtiņš Danne: “Portugālē pavadītā nedēļa ir iespaidiem un pozitīvu emociju pārbagāta. Talsu Valsts ģimnāzijas skolēniem un skolotājiem bija iespēja apmeklēt Fafes pilsētu, kas atrodas Portugāles ziemeļos. Tā bija lieliska iespēja iepazīt autentisku un draudzīgu Portugāles daļu, kura atrodas mazliet atstatus no tradicionālajiem tūrisma galamērķiem Lisabonas un Porto. Manuprāt, lielākā Erasmus projekta vērtība ir tā, ka jauniešiem tika dota iespēja dzīvot viesģimenēs, kuras ļoti rūpīgi bija izraudzījušies vienmēr smaidīgie un dzīvespriecīgie portugāļu skolotāji. Ļoti interesanta un talsiniekiem neparasta šķita Portugāles daba, kurai raksturīgs subtropu klimats, mūžzaļo cietlapju meži un ļoti saposmots reljefs. Ja kāds jums kādreiz saka, ka Portugāle ir skaista, neticiet, tā ir daudz skaistāka!”   

Kitija Markovska: “Nedēļā, ko pavadīju Portugālē, ieguvu daudz jaunu draugu gan no projekta, gan citus jauniešus no Portugāles, kas nebija projektā, un, protams, arī savā starpā iepazināmies labāk. Es uzzināju daudz ko par šo valsti, tās kultūru un vidi. Nedēļas laikā bija arī jārunā angliski visu skolēnu un skolotāju priekšā, par ko bija mazliet stress, jo tas nav kaut kas, ko daru ikdienā, bet arī to mēs izdarījām, un viss bija kārtībā. Vislabāk man patika brauciens uz pilsētu Viana do Castelo, jo tur mēs redzējām Atlantijas okeānu, ūdens gan nebija ļoti silts, bet tur bija ļoti skaisti. Esmu ļoti pateicīga par doto iespēju, un esmu priecīga par iegūtajām zināšanām, draugiem un redzēto.”

Agnese Alise Jaņpētere: “Ceļojums uz Portugāli bija ļoti interesants. Mūs katru dienu veda ekskursijā. Mēs apskatījām Flinstonu māju, okeānu, papīra ražotni un daudzas citas vietas. Šo braucienu es noteikti vienmēr atcerēšos skaistās dabas un viesmīlīgo cilvēku dēļ.”

Paula Bete: “Brauciens uz Portugāli bija neapšaubāmi lieliska pieredze. Nedēļas laikā apskatījām un arī izstaigājām vairākas Portugāles pilsētas, redzējām elpu aizraujošus skatus. Paspējām iestādīt kokus, uzkāpt vairākos kalnos un nopeldēties okeānā. Ieguvu sev jaunus kontaktus un jaunus draugus ārvalstīs. Bija interesanti redzēt, cik atšķirīgi pēc rakstura un vēlmēm bija tautu pārstāvji. Iemācījāmies kontaktēties ar dažādiem cilvēkiem, strādāt komandās. Kopumā nedēļa paskrēja ļoti ātri. Ja ir iespēja, noteikti iesaku visiem piedalīties šādos projektos, jo tas ir tā vērts.”

Aleksis Patriks Otersbergs: “Esmu ļoti priecīgs, ka pagājušajā gadā skolotāja Linda Matisone deva iespēju piedalīties šajā projektā. No sākuma domāju, ka projekts nebūs tik interesants, jo īpaši neinteresējos par koku daudzveidību un citu valstu kultūrām, bet šis projekts ir pilnīgi mainījis manas domas. Iepazīt Fafes pilsētu un vidusskolu bija ļoti patīkami, bet vislabākā lieta par programmu  bija jaunu cilvēku iepazīšana.”

2020. gada pavasarī ir paredzēta šī projekta noslēdzošā aktivitāte, kura norisināsies Galati pilsētā Rumānijā.

Atskats video formātā:


Pievienotie attēli


Atslēgvārdi

Erasmus+