Lietotāja profils
Ielogojies ar kādu no sociālajiem tīkliem

draugiem.lv twitter.com facebook.com
Ieskaties
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Pieredzes apmaiņa Čehijā 15.10.2019 21:30

No 6.oktobra līdz 13.oktobrim Talsu Valsts ģimnāzijas skolēni - Vanesa Aleksīna, Elīze Kļaviņa, Elīza Grence, Sabīne Laura Kiršteina, Annija Bērza, Juris Jurģis Riekstiņš un Ralfs Jānis Širmans, kā arī skolotāji Kaspars Zvirgzdiņš un Singurs Zariņš, devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Čehiju Erasmus+ projekta “Don’t Mind the Gap” ietvaros.  2018.gadā skolēni devās pieredzes apmaiņā uz Beļģiju un Dāniju, bet šī gada pavasarī projekta dalībvalstu pārstāvji viesojās pie mums Latvijā. Projekta mērķis ir pilnveidot video filmēšanas un montāžas prasmes, nostiprināt svešvalodu zināšanas, kā arī iepazīt kultūru daudzveidību. Šoreiz skolēni veidoja video par mūsdienās ļoti aktuālu tēmu - digitālā kompetence.

Skolotājs Singurs Zariņš pēc nedēļas ilgās prombūtnes atzīst, ka skolēni ir ļoti patstāvīgi: “Manuprāt, neviena nosēdētā stunda skolā neatsver šo dzīves un socializēšanās pieredzi, ko jaunieši iegūst piedaloties šādos projektos un dzīvojot viesģimenēs! Pat ar savu necilo angļu valodu izbaudīju kompāniju ar citu valstu skolotājiem. Daudz smieklu un joku šajā nedēļā bijis, ļoti skaista viesnīca, burvīgs kalnu gaiss un skati, alas, kā arī nedēļas beigās laiks Prāgā mūs palutināja!”

Skolotājs Kaspars Zvirgzdiņš - Noslēdzošajā vizītē ciemojāmies gleznainajā, kalnu ieskautajā Čehijas pilsētā Jesenikā. Jesenikas ģimnāzija uzņēma mūs kā senus draugus un kolēģus, jo daļa no skolēniem un skolotājiem bija jau tikušies iepriekšējās vizītēs. Kultūras, valūtas un valodas atšķirības, jauni iespaidi un pieredze ik uz soļa. Autobuss, lidmašīna, autobuss, vilciens, autobuss un Jesenika jau klāt. Ierodamies vēlu vakarā jau pēc pusnakts. Skolēnus sagaida viesu ģimenes, skolotājus čehu kolēģe Šarka. Kalnains apvidus, taču patiesais skaistums parādās agri no rīta kad saule aust virs ielejas, kalnu ieskautās Jesenikas. Turpmākajās dienās saņemam nedēļas plānu un uzdevumu, prezentējam mūsu sagatavoto mājas darbu, kas izpelnās ovāciju vētru. Apmeklējam vecpilsētu, muzejus un atpūšamies baseinā, kāpjam kalnos, lienam alās, ausis krīt ciet un vaļā jo atrodamies vidēji 100-800m virs jūras līmeņa. Visu uzskaitīt pagrūti, bet neiztrūkst pasakaini skati un arī saliedēšanas pasākumi, kad bija jāsaņem drosme un pašpārliecinātība karājoties virvēs, rāpjoties augšā pa alpīnisma sienu vai cīnoties sānu pie sāna komandā peintbola kaujā, ko arī uzvaram – perfekti! Nedēļa paskrien nemanot, nogurums. Noslēguma pasākumā skolēni prezentēja savu radošo lidojumu, nedēļas laikā tapušos video par tēmu – digitālās kompetences. Ja sākotnēji liekas, ka tēma pati par sevi saprotama un nebūs daudz ko par to pateikt, tad, redzot grupu prezentēto materiālu, radošumu un pieeju, nāk prātā tikai viens sens teiciens – mūžu dzīvo, mūžu mācies. Ceļš atpakaļ uz Prāgu. Vilciens, pārsēšanās stacijās, tiekamies vēl ar beļģu kolēģiem vakariņās. Tad nākošā diena pirms lidojuma. Mazā metropole ar tūristu tūkstošiem, metro un saulainiem +24. Suvenīri un sintezatoru spēlējošs zirgs, ielu atrakcijas, ko sirds kāro. Uzskatu ka esam gan sevi parādījuši no labās puses, gan pierādījuši savu radošumu, sagatavotības līmeni un spējas. Patiešām lepojos ar saviem skolēniem! 

Elīze Kļaviņa - Esmu priecīga, ka pagājušajā mācību gadā piedalījos Erasmus+ "Don't Mind the Gap" projektā un uzņēmu pie sevis viesskolēnu. Dalība projektā deva iespēju uzzināt, cik interesants ir skolas piedāvātais video pulciņš, un doties uz Čehiju iepazīt vietējās skolas vidi. Nedēļa Jesenīkas ğimnāzijā un ārpus tās bija pozitīvas pieredzes, skaistu skatu un jautru brīžu pildīta. Ja ir iespēja piedalīties šādos apmaiņas projektos, iesaku to izmantot katram!

Ralfs Jānis Širmans - Man vislabāk no brauciena uz Čehiju patika iespēja labi pavadīt laiku ar citiem skolēniem un skolotājiem nedaudz citādākā un nesaspringtākā vidē kā skolas solā. Piemēram, izklaides adrenalīna parkā, boulings, pārgājieni. Interesanti bija arī izmēģināt dažādus Čehu ēdienus un izbadīt kultūru. Protams, bija arī nedaudz jāpastrādā - projekta mērķis bija uztaisīt 7 video par digitālajām kompetencēm, un beigās bija ļoti interesanti, kādu video katra no 7 grupām bija izveidojusi. Nedēļas beigās vēl paspējām izbaudīt Čehijas skaisto galvaspilsētu Prāgu. Apskatījām pašu pilsētu, slaveno Kārļa tiltu, vecpilsētu un izbaudījām vakariņas “Hard Rock café”. Tomēr man šķiet, ka vērtīgākais ieguvums no šī projekta bija visi iegūtie ārzemju draugi, satuvināšanās savā starpā un labi pavadītais laiks kopā.

Vanesa Aleksīna - pieredze projektā bija iespaidīga un esmu ļoti pateicīga par šādu iespēju, ko skola ir devusi. Mana viesģimene bija tiešām lieliska, man tagad ir divi jauni pusbrālīši. Lielāko daļu nedēļas biju Jesenikā, tur biju uz vairākām vietām - piedzīvojuma parkā, alās (kur bija ļoti interesanti), bijām  brīvdabas rehabilitācijas centrā, tas bija kaut kas tiešam neredzēts un tas ir pats labākais šajā projektā - iepazīt neredzētas vietas. Kopumā iepazinos ar daudz jauniem cilvēkiem, vēl vairāk iepazinu katras tautas atšķirības un arī vienādās lietas. Prāga bija lieliska, kā jau galvaspilsēta, apmeklējam Kārļa tiltu. Tiešām patiess prieks par iespējām, kas mums tiek dotas. 

Sabīne Laura Kiršteina - Projekts bija piedzīvojumu, jaunu draudzību un zināšanu pilns. Nedēļas laikā, veidojot video, apguvām ne vien video veidošanu un montēšanu, bet arī sadarbību komandā. Katra diena deva jaunus iespaidus, un es uzskatu, ka mēs katrs sevi pilnveidojām.

Juris Jurģis Riekstiņš - Čehijā es paliku pie viesģimenes uz nedēļu. Mēs bijām ekskursijās gandrīz katru dienu. Ekskursijās bijām visur, piemēram uz kalniem (kas nebija tālu), uz papīra ražotni, uz alām, vēl arī uz slaveno Spa "Priessnitz". Uzskatu, ka izdevies ceļojums .

Annija Bērza - Šīs nedēļas laikā bija iespēja darboties grupās un iegūt jaunus kontaktus, veidojot video jauktās komandās. Nedēļa, kuras laikā tika organizētas arī dažādas ekskursijas, paskrēja ļoti ātri. Manuprāt, šādi projekti ir lieliska iespēja paskatīties, kāda ir vietējo ikdiena, kā arī iegūt jaunus draugus un nepiespiestā atmosfērā iemācīties ko jaunu.

Elīza Grence - Nedēļa Čehijā bija lieliska iespēja iepazīt citu tautu kultūru un cilvēkus. Manuprāt, video filmēšana šoreiz palika nedaudz novārtā, bet daudz tika apskatīta daba un jauniešu intereses. Bijām gan SPA, gan alās, dažās no aktivitātēm strādāja kāds no skolēniem. Kā jau visos projektos, vērtīgākais bija jauniegūtie draugi un paziņas no sadarbības valstīm un arī citiem latviešiem.

Jāatzīst gan, ka šī bija pēdējā skolēnu pieredzes apmaiņa šī projekta ietvaros. Projektā vēl paredzēti skolotāju prasmju pilnveides kursi Beļģijā jau februārī, bet projekta noslēguma vizīte notiks maijā Latvijā, kad projektā iesaistītie skolotāji izvērtēs projekta norisi un spriedīs par turpmāko sadarbību projektos.

Skolēnu veidotais video mājasdarbs:


Pievienotie attēli

Pievienotās galerijas

Erasmus+ projekta "Don't Mind the Gap" dalībnieki Čehijā


Atslēgvārdi

Erasmus+