Nodarbība radošajā telpā ”ILLI” 09.03.2018 20:36

7. martā Talsu Valsts ģimnāzijas jaunrades klubs “Savējie” piedalījās mākslinieciskajā darbnīcā radošajā  telpā ”ILLI” Talsos. Mākslinieces Ilze Makstniece un Linda Smilga Šimpermane Talsos izveidojušas brīnišķīgu vietu radošām izpausmēm.

Mājīgā gaisotnē, mākslinieču aprūpēti, kluba dalībnieki iemēģināja roku auduma apdrukā, veidojot  skaistus tējas maisiņus. Par visu bija padomāts, gan par siltu tēju, krāsām, darba rīkiem un auduma maisiņiem.  Uzklausot mākslinieču vērtīgos padomus, katram dalībniekam izdevās izveidot savu oriģinālo mākslas darbu.

Kamēr svaigi “spiestie” mākslas darbi nožuva, dalībniekiem bija iespēja uzzināt visu par kaligrāfiju. Muzeja speciālistes Gitas Japiņas  aizraujošais stāsts par kaligrāfiju, glītrakstīšanu jeb “smukrakstu", kā to dēvējis izcilais Dundagas Kubalu skolas skolotājs Ernests Dinsbergs, ļāva pabūt tālajos laikos, kad šis mācību priekšmets bija obligāts katram skolasbērnam.

Lai ķertos pie rakstīšanas, vispirms bija jāizvingrina rokas un jāiemācās pareizi turēt rakstāmspalvu, jāiemēģina rakstīt ar tušu uz mākslinieču speciāli veidota rakstāmpapīra. Tas patiešām nemaz nebija tik vienkārši. Bet rezultāts bija fantastisks.

Paldies radošās telpas” ILLI” jaukajām saimniecēm par šo iespēju pabūt mākslinieciskā vidē, pamēģināt kaut ko nebijušu, pavadīt piepildītu un radošu pēcpusdienu, saņemt pozitīvas emocijas un paša rokām pagatavot skaistu dāvaniņu.

Fotogrāfs Romualds Lāčplēsis

Jaunrades kluba "Savējie" vadītāja Līksma Sokolova