Talsu Valsts ģimnāzija - logs uz pasauli
Ieskaties
Ģimnāzija sociālajos tīklos

No zobena saule lēca 21.11.2016 21:18

17. novembrī Talsu Valsts ģimnāzijas tautas deju kolektīvs "Delveri" un tautas deju skolotāja Lita Freimane devās uz Rīgu, lai cītīgi gatavotos dejas izrādei un priecētu skatītājus 19. un 20. novembrī dejas izrādēs "No zobena saule lēca".

Par deju izrādēs piedzīvoto stāsta tautas deju kolektīvu "Delveri" un "Talsu Kurši" vadītāja Lita Freimane:

"Izrāde “No zobena saule lēca” ir ļoti īpaša. Jau otro reiz man bija iespēja savus dejotājus iesaistīt projektā. Šajā gadā Talsu Valsts ģimnāzijas “Delveri” dejoja atraktīvās tīņu dejas, savukārt, Talsu tautas nama deju kolektīva “Talsu Kurši” dejotāji atkārtoti bija nobriedušākā izrādes paaudze.

Deju apmācības process un gatavošanās izrādēm ir ļoti sarežģīta. Lai arī izrāde veidota 2009.gadā, Agra Daņiļeviča horeogrāfijas savu aktualitāti nav zaudējušas un ikvienam dejotājam jāsasniedz ļoti augsts izpildījuma līmenis, lai iekļautos kopējā dejas tēlā. Īpašs ir uzveduma vadmotīvs un režisora Uģa Brikmaņa veidotā sižetiskā un enerģētiskā līnija. Grupas “Auļi” mūzika apbur, fascinē un ievelk sevī!

Vadītājs ir saikne starp horeogrāfu, režisoru un dejotājiem. Vadītājam ne tikai jāiemāca deju kustības un to virknējums. Svarīgākais izrādē ir atklāt emocijas. Un ja dejotāji atklājas abējādi, vadītājs jūt gandarījumu.

Esmu lepna par saviem dejotājiem! Esmu laimīga, ka varu strādāt ar izciliem un stabilitāti sasniegušiem dejotājiem, kā arī  ar progresējošu jauno maiņu. Ir prieks apzināties, ka ieguldītais darbs nes augļus!"

Ar deju izrādē gūtajām pozitīvajām emocijām dalās deju kolektīva "Delveri" dejotāji:

Kārlis Lepa (10.b klase) - Man šis deju lieluzvedums bija jauna, vel nebijusi pieredze. Visas pavadītās dienas bija dažādu emociju un interesantu notikumu pilnas. Katrs mēģinājums deva dziļāku izpratni par lieluzveduma ideju un to, ko katra deja simbolizē Auļu koka cilts dzīvē. Katrs koncerts bija aizraujošs. Dejas laikā bija jūtama skatītāju ieinteresētība, kas deva jaunu emociju vilni. Katra koncerta brīdi es izbaudīju no visas sirds. Nebijusi pieredze bija dejot ar plikām pēdām. Visemocionālākais bija brīdis, kad skatītāji pēc izrādes piecēlās kājās un aplaudēja, tā brīža dēļ bija vērts censties un dejot. Vēlos teikt arī milzīgu paldies visiem lieliskajiem Delveru dejotājiem un arī mūsu vadītājai Litai Freimanei! Bez viņas mums tas nebūtu izdevies.

Kate Elza Freimane (Talsu sākumskolas 6.b klases skolniece) - Tas bija ļoti aizkustinošs projekts. Pirmo reizi izrādi kā skatītāja es redzēju 2010. gadā. Skatoties šo izrādi es domāju, ka tas ir kāds brīnums. Esmu piedalījusies divos ''No zobena saule lēca'' projektos. 2013. gadā es dejoju mazo bērnu dejas pie Rīgas franču liceja deju kolektīva “Auseklītis”, bet 2016. gadā tīņu dejas deju kolektīva “Delveri” sastāvā. Visās izrādēs es raudāju, bet divās pēdējās izrādēs asaras bira aumaļām, jo izrāde ir tik aizraujoša, enerģiska un emocionāla. Tas bija tik ļoti patriotiski, un mani iedvesmoja teiktais, ka koncertus filmēs un emocijām jābūt īstām! Man bija tik ļoti skumji apzināties, ka viss beidzās, bet kā teica izrādes režisors Uģis Brikmanis ''Tas ir tikai sākums!''. Visas horeogrāfijas bija ļoti brīnišķīgas. Agris Daniļevičs ir ļoti brīnišķīgs horeogrāfs. Esmu laimīga, ka esmu Latviete un Zobeniete. Paldies manai mammai, deju skolotājai Litai Freimanei, bez viņas mēs šo piederības sajūtu un patriotismu nebūtu varējuši izjust! Paldies arī maniem ''Delveriem''! Es jūs visus mīlu! Drīz, jau 2018. gadā, Auļu koks atkal sāks zzzzuuuuummmēēēēēēēttt. ZUMMM!

Marija Rezonga (Talsu sākumskolas 6.b klases skolniece) - Šīs ritmiskās 4 dienas bija fantastiskas! Protams, ka emociju iespaidā, neiztikām bez traumām. Dejot patiešām bija liels gandarījums. Pat esot aizkulisēs un vienkārši klausoties mūziku, spalviņas sacēlās gaisā. Liels paldies Litai par mūsu sagatavošanu tik īsā laika periodā - DELVEROS ir spēks...!Dejot ir laime, dejot ir prieks!

Paula Kļaviņa (10.a klase) - Deju izrādē "No zobena saule lēca" piedzīvoju visdažādākās emocijas: pārdzīvojumu, prieku, gandarījuma sajūtu, kā arī nelielu uztraukumu, kurš reizēm ir tik ļoti nepieciešams, jo uztraukums norāda uz centību, jo tas nozīmē, ka tu zini, ko tu dari un ko vēlies sasniegt, lai būtu uz visiem simts procentiem. Es neaizmirsīšu to fantastisko sajūtu, kad gaidi aizskatuvē savu uznācienu, kad dzīvo līdzi dejai, kad jūti citu cilvēku enerģiju, kā arī līdzpārdzīvojumu. Tās sajūtas, kad jūties brīvi un atraisīti uz skatuves, kad pašās beigās nostājies kopā ar visiem dejotājiem, un cilvēki, kuri skatās tavu sniegumu to novērtē ar piecelšanos kājās, tas bija fantastiski un neaizmirstami. Kā arī iegūtās traumas, tās mēs nejutām un darījām visu, lai izrāde kļūtu baudāma, lai skatītāji mūs saprastu un dzīvotu līdzi mums, mūsu emocijām. Arī saliedējos ar "Delveru" kolektīvu. Šīs dienas, kuras sākās no paša rīta un beidzās vēlā naktī, es neaizmirsīšu nekad, paldies par iespēju šeit piedalīties, esmu laimīga un sajūsmināta!

Nannija Pētersone (10.b klase) - "No zobena saule lēca" ir kaut kas maģisks un fantastisks, kas būtu jāpieredz un jāizdzīvo katram. Katrā solī, ko es spēru un izdejoju, es ieliku savas emocijas, pārdzīvojumu, stāstu un asaras. Bez traumām es neiztiku, tāpēc visu, ko es dariju, es darīju uz visiem simts, ar pilnu atdevi, neskatoties uz sapēm, kas bija jāpārcieš, jo ja tu tur esi nonācis, tad ir jāiet līdz galam un jāizliek sevi visu. Atrodoties tur, tu izej no reālās pasaules un iedziļinies pagātnē, bet tagad kad ir jāatgriežās ikdienas ritmā es nezinu, kur iet un ko darīt, jo tu esi tik ļoti iekšā stāstā, ka negribas atgriezties. Šī izrāde pavēra pilnīgi citu skatījumu uz pasauli. Liels paldies visiem, kas bija kopā šajās četrās fantastiskajās dienās, bet vislielākais paldies mūsu foršajai Litiņai, kas aizveda mūs tik tālu.

Samanta Zoniņa (10.b klase) - Šie koncērti bija vienkārši brīnišķīgi un neaizmirstami. Līdz sirds dziļumiem varēju izjust savas tautas ciešanas un prieka brīžus caur šīm dejām. Esmu neiedomājami laimīga un pateicīga, ka man bija iespēja piedalīties šajā grandiozajā pasākumā, jo katru soli, kuru spēru dejas laikā un katru kustību, kuru izdejoju dejas laikā, izdejoju no visas sirds. Katrs solis manī izraisija milzīgu laimes sajūtu, kuru izbaudiju. Šīs četras dienas tiks ierakstītas un noglabātas manā sirdī un atmiņā, jo šādas atmiņas ir vērts izdzīvot, glabāt un pēc tam atcerēties.

 


Pievienotie attēli

Pievienotās galerijas

Dejas izrāde "No zobena saule lēca"


Atslēgvārdi

tautas dejas, No zobena saule lēca