Lietotāja profils
Ielogojies ar kādu no sociālajiem tīkliem

draugiem.lv twitter.com facebook.com
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Niklāvs Kālbergs veiksmīgi nokārtojis TOEFL 12.03.2014 08:53

Par testu un gatavošanos tam stāsta Niklāvs: "TOEFL (Test Of English as a Foreign Language) kārtošana notika Rīgas Biznesa Skolā 28. februārī, tajā pašā laikā, kad daudzi skolasbiedri bija “Skola 2014” izstādē. Tests man pašam likās diezgan nogurdinošs, kopā aizņemot ap 4 stundām. TOEFL sastāv no 4 daļām. Lasīšanas, klausīšanās, runāšanas un rakstīšanas. Viss testa saturs grozās ap tēmām no koledžas dzīves un zinātnes.

Piemēram, lasīšanas daļā man bija jālasa fragmenti no augstskolu mācību grāmatām par visdažādākajām tēmām (planētām, kūstošiem ledājiem, rakstniekiem, kalniem). Pēc tam bija jāatbild uz āķīgiem jautājumiem par izlasīto tekstu.Klausīšanās daļā bija jāatbild uz jautājumiem par dzirdētajām lekcijām un sarunām starp koledžas cilvēkiem.

Pēc šīm divām daļām seko 10 minūšu strapbrīdis. Galva patiešām ir kļuvusi smaga pēc vairākām stundām nepārtrauktas skatīšanās datora ekrānā, un tad tas līdzi paņemtais banāns somā kļūst par dzīvības glābēju.

Runāšanas daļā tika prasīts viedoklis gan par personīgām, gan globālām tēmām. Jāpiebilst, ka saruna notika īstā 21. gadsimta garā – nevis ar dzīvu cilvēku, bet gan ar datoru. Pilnīgi zvaigžņu kari! Un pēc tam rakstīšanas daļā bija jāuzraksta 2 esejas – vienu, kur tikai jāapraksta izlasītais un lekcijā dzirdētais, otru, kur vairāk jāizpauž sevis paša viedoklis par kādu globālu tēmu.

Es vēlējos likt testu, jo zināju, ka tas man noderēs, kad pēc vidusskolas pieteikšos kādai augstskolai ārzemēs. Lielākā daļa skolu prasa kādu starptautiski atzītu "papīru" angļu valodas prasmēm. Citiem testa licējiem es ieteiktu daudz lasīt fragmentus no mācību grāmatām angļu valodā, parunāt ar kādu angliski un daudzreiz izmēģināt kāda testa simulatoru pirms īstā testa. Man pašam tas ļoti palīdzēja."

 

Nolikums atbalsta saņemšanai:

Nolikums


Pievienotie attēli

Pievienotie faili

Nolikums