"Nesper valodai ar kāju!" 08.04.2014 10:15

Olimpiādē piedalījās 22 skolēni no 9 skolām - Pastendes pamatskolas, Talsu Kristīgās vidusskolas, Dundagas vidusskolas, Talsu 2.vidusskolas, Talsu pamatskolas, Dursupes pamatskolas, Rojas vidusskolas, Pūņu pamatskolas, kā arī noTalsu Valsts ģimnāzijas. Olimpiādes darbs sastāvēja no trīs daļām - valodas lietojuma, literatūras daļas un radošā daļas. 1. vietu olimpiādē ieguva Sandis Braunfelds no Pastendes pamatskolas, 2. vietu Līza Paulīne Finke no Talsu Kristīgās vidusskolas un 3. vietu Anna Damberga arī no Talsu Kristīgās vidusskolas. Apsveicam uzvarētājus!

Pēc olimpiādes un pusdienām jaunieši tikās ģimnāzijas zālē, lai jauktās komandās piedalītos konkursā "Nesper valodai ar kāju!". Konkursa nosaukums izvēlēts pēc rakstnieka Zigmunda Skujiņa vārdiem: "Ārkārtīgi lipīgs un bīstams ir paradums daudz ko darīt ar kāju: ar kāju atgrūst durvis, ar kāju mazgāt grīdu, ar kāju .. nu, paši jau zināt, ko visu mēdz darīt ar kāju. Dažkārt tā vien rādās, ka arī valodu grasāmies kopt ar kāju. Protams, kaut ko darīt slikti vai nedarīt nemaz ir vieglāk nekā darīt, un ja vēl līdzās atrodas elsēji: „Eh, vai tad vērts, nav spēka ...” Jāatbild uzreiz: ja atlīdzību gaida latos, tad nav un nebūs vērts. Bet mums nav cita ceļa. Uz kurieni lai mēs atkāptos – uz kurlumu, uz mēmumu? Tāpēc nespersim valodai ar kāju. Valodas liktenis ir mūsu liktenis."

Konkursu vadīja un dalībnieku atbildes vērtēja 10. un 11. klašu jaunieši. Paldies viņiem par sagatavošanā veltīto laiku! Konkursā jauniešiem nācās parādīt savas zināšanas, arī attapību, gan svešvalodu atpazīšanā, gan valodniecisku jēdzienu lietojumā, gan rēbusu risināšanā un citos ar valodu saistītos uzdevumos. Konkursā uzvarēja komanda  "Taurenīši". Pasākuma noslēgumā katrs dalībnieks saņēma mazas piemiņas veltes, savukārt uzvarētājus apbalvojām ar apgāda "Zvaignes ABC"dāvinātajām grāmatām. Paldies par atbalstu "Zvaigznei ABC".

Pievienotās galerijas

"Nesper valodai ar kāju!"

olimpiādes, konkurss