Mūsu absolventi 17.09.2013 11:51

2013. gada pavasarī ģimnāziju absolvēja trīsdesmit seši 9. klases skolēni. 16 (44%) no tiem turpina mācības Talsu Valsts ģimnāzijā: 5 (14%) skolēni vispārējā izglītības programmā, 11 (86%) - matemātikas un dabaszinību programmā. Salīdzinot - iepriekšējā m.g. (2012. gada pavasarī) 39 % absolventu turpināja mācības Talsu Valsts ģimnāzijā. Šogad 20 9. klašu beidzēji turpina izglītību citās izglītības iestādēs – gan vidusskolās ar specifiskām izglītības programmām, Valsts ģimnāzijās, gan profesionālajās vidusskolās, gan koledžas un tehnikumos.

Savukārt no 2013. gada 46 divpadsmito klašu absolventiem 45 (98 %) turpina tālākizglītību, t.i., par 5 % vairāk nekā iepriekšējā m.g. 30 (67%) jaunieši par mācībām nemaksā (mācās budžeta grupās vai valsts atmaksātās studiju programmās). 36 (78 %) ģimnāzijas absolventi mācās augstskolās un universitātēs, 6 koledžās, 2 profesionālajās vidusskolās, 1 tehnikumā un 1 strādā. Absolventu izvēlētās tālākizglītības iestādes: Latvijas Universitāte (15 studenti), Rīgas Tehniskā universitāte (6), Latvijas Lauksaimniecības universitāte (5), Rīgas Stradiņa universitāte (5), Ventspils augstskola (3), Rīgas 1. medicīnas koledža (2), Bulduru dārzkopības vsk., Liepājas augstskola, Kultūras un ekonomikas augstskola, Policijas koledža, Kultūras koledža, Rīgas Stila un modes profesionālā vidusskola, Rīgas Valsts tehnikums, Liepājas Jūrniecības koledža, Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledža.

Septembrī saņēmām arī ministrijas apkopoto valsts reitingu, kurā 472 skolas sarindotas pēc 12-to klašu absolventu rezultātiem obligātajos centralizētajos eksāmenos, t.i., pēc rezultātiem matemātikas, latviešu valodas un svešvalodas eksāmenos. Talsu Valsts ģimnāzija ierindojas 63. vietā, kas ir labākais rādītājs novadā.

Vēlam veiksmīgas turpmākās mācības un studijas mūsu absolventiem! Gaidām Jūs viesos ar interesantiem stāstiem par studentu dzīvi!

absolventi