Meža dienas Talsu Valsts ģimnāzijā 06.04.2022 21:37

Mežs ir visdaudzveidīgākā ekosistēma uz sauszemes. Tur dzīvo vairāk nekā 80% sauszemes dzīvnieku un augu sugu. Tomēr, neraugoties uz visiem ekoloģiskajiem, ekonomiskajiem, sociālajiem un veselības ieguvumiem, ko rada mežs, pasaules mežu izciršana turpinās satraucošos tempos.

Par to likām aizdomāties arī Talsu Valsts ģimnāzijā. No 21. marta līdz 25. martam skolā bija meža dienas.  1.-3. klases dažādos mācību priekšmetos lasīja par mežu, veica dažādus uzdevumus matemātikā, dabas zinībās, minēja mīklas.

25. martā skolas zālē pēc ilgāka pārtraukuma valdīja rosība. Visu dienu Meža dienas pasākumā  piedalījās, 4. klases, 5. klases un 6. klases. Skolēnus gaidīja dažādi Dabas kopienas sagatavotie uzdevumi. Skolēni ieradās jau sadalījušies grupās un izpildījuši mājasdarbu. Katrai grupai bija izdomāts nosaukums un noformējums.

Stacijās  tika veikti dažādi interesanti uzdevumi saistībā ar meža augšanas, apsaimniekošanas ciklu. Vajadzēja atpazīt kokus pēc to stumbriem, noskaidrot, ko var pagatavot no katra koka. Stacijā “Čiekurs” skolēni pētīja egles, priedes skujas, čiekurus, mērīja tos, salīdzināja. Bija jāaprēķina, par cik viena koka čiekurs un skuja garāki par otra koka čiekuru un skuju. Interesanti bija saskaitīt, cik skujas ir kāda zara posma. Stacijā “Gadskārtas”, bija jāsarindo dažādu koku ripas pēc  koku vecuma. Bija jānosver koku ripas. Sākumā to darīja, paņemot koka ripu rokās, prognozējot, cik gramus tā varētu svērt. Pēc tam to nosvēra uz svariem un salīdzināja ar prognozēto, aprēķināja kļūdu. Stacijā “Dzīvnieki” skolēni minēja interesantas, nedzirdētas mīklas par dzīvniekiem. Stacijā “QR kods”, izmantojot viedierīces, skolēni noskenēja piedāvāto QR kodu un meklēja atbilstošu informāciju par meža augšanas un apsaimniekošanas ciklu. Gadījās arī situācija, kad skolēni nesaprata uzdevumu un centās meklēt informāciju ar Google palīdzību. Šeit lieti noderēja konsultanta padoms. Tas arī parādīja, kā lietderīgi apgūt jaunas digitālās prasmes. Beigās skolēni devās pildīt Kahoot viktorīnu par meža dienā pieredzēto, uzzināto. Viktorīnā dalībnieki sacentās pa klašu grupām.

4. klašu grupā:

1. vietu ieguva  Viktorija Karapkina;

2. vietu ieguva Emīlija Finka un Elza Ostrovska;

3. vietu ieguva Aksels Smolenskis.

5. klašu grupā:

1. vietu ieguva Rihards Lakstīgala;

2. vietu ieguva Emīls Osītis;

3. vietu ieguva Leonarda Saulgrieze.

6. klašu grupā:

1. vietu ieguva  Ralfs Rudskojs;

2. vietu ieguva skolotājs Lauris Karlušas;

3. vietu ieguva Jolanta Veide.

Protams, pasākuma beigās pateicības saņēma katra klase par piedalīšanos, zinošākie ieguva individuālos  diplomus, katram tika pa kārumiņam.

Paldies sakām 10. klases skolēniem, kuri visu dienu  bija lieliski staciju vadītāji un konsultanti. Aptaujājot skolēnus, noskaidrojām, ka  uzdevumi bija dažādi, grūtāk bijis koka ripiņu svara noteikšana. Viņiem labāk patikusi praktiskā darbošanās ar koku, patika interesantie uzdevumi, varēja uzzināt ko jaunu.  Paticis komandas darbs.

Dabas zinību kopiena

Meža diena