Lietotāja profils
Ielogojies ar kādu no sociālajiem tīkliem

draugiem.lv twitter.com facebook.com
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Līdzdarbošanās pilsoniskās sabiedrības veidošanā 04.10.2022 15:15

Saeimas vēlēšanas

Jaunieši ir Latvijas nākotne, tādēļ svarīgi jau skolas laikā līdzdarboties pilsoniskās sabiedrības veidošanā. Viens no līdzdalības veidiem ir vēlēšanas. Ja vecāko klašu skolēniem bija iespēja atbildīgi un kritiski balsot par skolas prezidentes kandidatūru, astoņpadsmitgadīgajiem 12. klašu audzēkņiem bija iespēja balsot Saeimas vēlēšanās, tad 12. klašu padziļinātā sociālo zinātņu kursa apguvējiem tika piedāvāts pieteikties Saeimas vēlēšanu novērošanā, tādējādi ciešāk iesaistoties pilsoniskajās aktivitātēs. Šo iespēju izmantoja 12. klases skolniece Anda Sindija Eizenberga. Lūk, ko viņa par savu pieredzi raksta:

"Šogad man paveicies, jo kļuvu pilngadīga, un arī iekrita Saeimas vēlēšanas, tādēļ man bija it īpaši svarīgi visu izprast, lai izveidotu viedokli un nobalsotu par partiju, kura atbilst maniem uzskatiem visvairāk, nevis vēlētu par kādu nejauši un tad nožēlotu savu izvēli pēc mēneša vai pēc gada. Šī gada 1. oktobrī es arī piedalījos 14. Saeimas vēlēšanu novērošanā. Par šādu iespēju dzirdēju sociālo zinātņu stundā un uzreiz pieteicos. Nākamajā dienā biju saņēmusi pilnvaru piedalīties.

Biju pieteikusies uz 826. iecirkni (Talsu Tautas nams), kur es ierados plkst. 10.00 un paliku līdz plkst.18.00 vakarā. Mans pienākums bija novērot pasākuma norisi un kārtību, izdarīt secinājumus par vēlēšanām un par pilsoņiem, kuri ieradās, vērot viņu attieksmi, kā viņi rīkojās. Tie bija dažādu vecumu cilvēki (arī kopā ar bērniem), kuri gāja vēlēt par savu un valsts nākotni. No šīs pieredzes es ieguvu daudz plašāku skatu uz politiku, Saeimu un mūsu valsts valdību. Es šo pieredzi nenožēloju, jo tādas zināšanas nevarēju iegūt, skatoties vai lasot internetā par partijām. Tos skaitļus, ko parasti skatos datora ekrānā, redzēju notiekam savu acu priekšā.

Esmu pateicīga par šādu pieredzi un iesaku citiem arī nākamās vēlēšanas iet un novērot, jo mums, jauniešiem, ir jābūt izglītotiem par lietām, kas ir saistītas ar mūsu valsts nākotni, jo tas ietekmēs ne tikai mūs, bet arī nākamās paaudzes."Atslēgvārdi

saeima, pilsoniskā līdzdalība