Lietotāja profils
Ielogojies ar kādu no sociālajiem tīkliem

draugiem.lv twitter.com facebook.com
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Konsultācijas vecākiem 12.03.2021 10:41

Talsu novada Izglītības pārvalde organizē 7.-12.klašu izglītojamo vecākiem konsultācijas ar Dr. Lauru Valaini, kura ir ārste-rezidente psihoterapijā RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikā. Ārsta grādu ieguvusi Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultātē un turpina studijas RSU doktorantūrā. Konsultācijas ir plānotas sestdienās: 20. un 27. martā no plkst.16.00 līdz plkst.17.30.

Konsultāciju tēmas:

20.martā Covid pandēmija bērna acīm. Motivācijas trūkums, noslēgšanās, agresija ir tikai daļa no grūtībām ar kurām vecāki sastopas laikā, kad Covid-19 ierobežojumu dēļ notiek mājmācība. Tas, ko redz vecāki, ir sekas fiziskam un emocionālam distresam. Lai spētu palīdzēt gan sev, gan bērnam, svarīgi izprast vecumposmu īpatnības un bērna nepieciešamības. Šajā neskaidrībā vairāk par visu bērnam ir nepieciešams, lai vecāki ir vecāki nevis draugi, un saglabā drošu vidi. Pirmās sarunas, diskusijas mērķis ir ieraudzīt situāciju bērna acīm un izprast bērna vajadzības, lai pēc tam rastu iespēju atbalstīt bērnu un būt klātesošiem.

27.martā Covid pandēmija vecāku acīm. Pandēmija ir izaicinoša katram vecākam. Neziņa, finansiālā un/vai emocionālā (ne)drošība, izsīkums un apjukums ir klātesoši ģimeņu ikdienā. Balansēšana starp darba pienākumiem, bērnu vajadzībām, pašu individuālajām vajadzībām rada izdegšanu. Un tomēr bērnam ir nepieciešama vecāku klātesamība. Kā izprast savas izjūtas un kā tās izpaust un izmantot, lai tās nevis destruē, bet palīdz? Kā parūpēties gan par sevi, gan par bērnu, gan par citiem jautājumiem? Kā noturēt robežu, ja tam galīgi nav spēka un motivācijas? Otrās sarunas, diskusijas mērķis ir palīdzēt vecākiem izprast savas izjūtas un atrast veidu, kā parūpēties par sevi un bērniem.

Reģistrācijas saite 7.-12.klašu konsultācijām ar psihoterapeiti Lauru Valaini 20., 27.martā no plkst.16.00 līdz plkst.17.30. Vietu skaits ir ierobežots: līdz 100 dalībniekiem.

Reģistrēšanās saite vecākiem: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSct6S1rMB2BPAZUTjwMt_-ag5hd8pxiYnyAhvWvUpVO1eXcMw/viewform?usp=sf_link

 


Pievienotie attēli