Lietotāja profils
Ielogojies ar kādu no sociālajiem tīkliem

draugiem.lv twitter.com facebook.com
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Konkurss vidusskolēniem “Gadsimta pastaiga pa Talsiem” 07.04.2017 17:26

Par godu Talsu pilsētas simtajai gadadienai 28.martā Talsu Galvenajā bibliotēkā tika organizēts konkurss vidusskolēniem “Gadsimta pastaiga pa Talsiem”. Tā mērķis bija paplašināt jauniešu zināšanas par Talsu pilsētas vēsturi, vairot patriotismu un veicināt interesi par bibliotēku pakalpojumiem.

Šajā konkursā piedalījās arī divas mūsu skolas 11.a klases komandas. Konkursa pirmajā daļā skolēni prezentēja mājasdarbu - pašu izvēlētu grāmatu par Talsiem, kuru uzskata par vienu no lielākajām talsenieku vērtībām, kā arī piecu tūrisma objektu maršruta karti. Puiši – Roberts Ivanovs, Krišjānis Klāvs Jurkāns un Roberts Jānis Gaigals izvēlējās Ineses Makstnieces grāmatu“Makstnieks. Fricis Makstnieks” par pazīstamā Talsu mākslinieka, gleznotāja, skolotāja, grafiķa un karikatūrista (1936–1994) biogrāfiju. Otra komanda – Klāvs Adiņš, Karīna Spunde un Rūta Amstere prezentēja Aleksandra Pelēča „Talsu grāmatu”, kurā apkopoti dažādi stāsti un teikas par interesantiem notikumiem Talsos un to apkārtnē.

Otrajā daļā skolēniem bija jāpilda bibliotekāru sagatavotie uzdevumi un jākrāj punkti, izmantojot Latvijas Nacionālās bibliotēkas katalogu un datubāzi, Talsu, Dundagas, Rojas un Mērsraga novadu bibliotēku elektronisko kopkatalogu un novadpētniecības datubāzi, bibliotēkas krājumu un novadpētniecības mapes. Šīs prasmes skolēniem noteikti noderēs nākamajā gadā, rakstot Zinātniski pētnieciskos darbus.

Visus uzdevumus vērtēja žūrija: Talsu Galvenās bibliotēkas direktore un darbinieki, pārstāvji no Talsu novada izglītības pārvaldes un Talsu tūrisma informācijas centra. Apkopojot rezultātus, 1.vietu ieguva puišu komanda - Roberts Jānis Gaigals, Krišjānis Klāvs Jurkāns un Roberts Ivanovs, kuri balvā ieguva „Talsu rallijs 2017” ieejas kartes, un 2.vietu ieguva Klāvs Adiņš, Rūta Amstere un Karīna Spunde. Paldies skolotājai Antrai Grūbei par iespēju piedalīties! Būsim aktīvi!

Rūta Amstere


Pievienotie attēli


Atslēgvārdi

konkurss