Lietotāja profils
Ielogojies ar kādu no sociālajiem tīkliem

draugiem.lv twitter.com facebook.com
Ieskaties
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Konkursa “Start Strong 3+3” uzvarētājas Amerikā 13.12.2021 15:31

Talsu Valsts ģimnāzijas absolventes Anna Bīriņa un Elīna Jākobsone kopā ar savu skolotāju Ievu Sebri pagājušā mācību gada noslēgumā, uzvarot konkursā “Start Strong 3+3”, ieguva ceļazīmi uz Ameriku, lai dotos pieredzes apmaiņā. Jaunietes dalās savos iespaidos par gūto pieredzi.

Anna Bīriņa: "Šī gada 1. līdz 8. decembris bija brīdis, kad konkursa “Start Strong 3+3” uzvarētājiem un mūsu lielākajam atbalstam - skolotājiem-  tika dota iespēja uz nedēļu aizceļot piedzīvojumu pilnā pieredzes apmaiņas braucienā uz Ameriku, Vašingtonas štatu. Nedēļa Sietlā bija tik piepildīta, ka nebija pat laika aptvert, ka esmu otrā pasaules malā ar vēl 8 latviešiem, vairāk kā 12 stundu lidojumā no Latvijas.

Šo dienu laikā dzīvojām Vašingtonas Universitātes studentu pilsētiņā, viesojāmies pie daudziem vietējiem uzņēmumiem, uzzinājām, kā uzsākt uzņēmējdarbību Amerikā un to, kāda tiešām dzīve ir zemē, ko cilvēki visā pasaulē sauc par sapņu zemi. Un tas viss, pateicoties idejai vidusskolas laikā izveidot skolēnu mācību uzņēmumu, pieteikties konkursam “Start Strong 3+3” un nejauši tajā uzvarēt. Par to, protams, liels paldies bijušajiem klasesbiedriem un skolotājiem Talsu Valsts ģimnāzijā, īpaši skolotājai Ievai Sebrei, kas palīdzēja šim visam notikt. Vienmēr ir svarīgi sapņot, jo sapņi mēdz piepildīties!"

Elīna Jākobsone: "Nedēļa, kuru pavadījām Sietlā, bija milzīgs ieguvums. Savā piedzīvojuma laikā runājām ar atvērtiem un draudzīgiem studentiem no dažādām pasaules valstīm. Vienu dienu pavadījām kopā ar viesu ģimeni, kura mums parādīja Sietlu no viņu skatpunkta un pastāstīja par savu ikdienu. Ēdām izcilu ēdienu. Noskaidrojām, ka ar lietussargiem Sietlā staigā tikai tūristi. Staigājām pa dažādiem pilsētas rajoniem, cenšoties neapmaldīties. Apskatījām skaistākās vietas, piemēram, Space Needle un Snoqualmie Falls. Uzzinājām par aktuālām problēmām, kuras skar Sietlu, un arī veidiem, kā tās tiek risinātas. Tikām iepazīstināti ar iespējamu atbalstu, kuru var saņemt start-up uzņēmumi. Bijām patīkami pārsteigti, uzzinot par daudzajām inovācijām, pie kurām strādā studenti un citi jauno uzņēmumu dibinātāji. Iepazinām un pilnveidojām arī paši sevi un savas prasmes. Ieguvām patiešām daudz. Svarīgākais ir visiem zināmais teiciens - viss ir iespējams. Cik darba ieguldīsi, tādu apbalvojumu saņemsi atpakaļ.  Amerika nemaz nav tik tālu kā šķiet."


Pievienotie attēli