Koncertlekcija "Mūsu stāsts par Rīgu" 20.09.2021 20:39

3. septembrī Talsu Valsts ģimnāzijas 7. - 12. klašu skolēni piedalījās koncertlekcijā “Mūsu stāsts par Rīgu”. Skolēniem bija iespēja nokļūt muzikāli izzinošā ceļojumā laikā un telpā, kas vēstīja par Latvijas galvaspilsētas Rīgas vēsturi, tagadni un nākotni.

Koncertlekcijas laikā Jānis Ķirsis kopā ar dziedātāju, mūziķi Rūtu Dūdumu-Ķirsi un skolēniem devās izzināt Rīgas pirmsākumus: leģendu par "Lielo Kristapu", Augusta Deglava romānu "Rīga" un citus vēsturiskus notikumus, kā arī aicināja iepazīt šī brīža Rīgu un aizceļot nākotnē.

Viens no būtiskākajiem sagatavotās koncertlekcijas vēstījumiem ir ne tikai iepazīstināšana ar Rīgas kultūras procesiem vēstures un šodienas kontekstā, bet arī ļaut vaļu iztēlei un iesaistīties dialogā koncertlekcijas laikā.

Programmā iekļauta mūzika, kas tiešā veidā atspoguļo vēstures un mūsdienu notikumus Rīgā: gregoriskie dziedājumi, Riharda Vāgnera mūzikas piemēri, vācu, zviedru tautas melodijas,  latviešu tautasdziesmas "Rīga dimd", "Rīga, mana baltā Rīga", "Pūt, vējiņi", latviešu komponistu darbi – Mārtiņa Brauna "Saule, Pērkons, Daugava", "Es zinu, Tu esi", "Tavs karogs", kā arī citas iemīļotas  Imanta Kalniņa, Renāra Kaupera, Jāņa Lūsēna u.c. komponistu dziesmas. Koncertlekcijas saturs caurvijas ar mācību saturu, ietverot gan audzināšanas, gan mūzikas un vēstures jautājumus.

Pasākums noticis ar projekta "Latvijas skolas soma" atbalstu.