Ko oktobrī - karjeras mēnesī - piedzīvojuši TVģ skolēni? 25.10.2022 11:24

Saistībā ar karjeras mēnesi līdz brīvlaikam TVģ skolēni iepazinuši dažādas profesijas, attīstījuši un integrējuši savas individuālās īpašības profesionālā domāšanā un virzībā, kā arī spējuši sevi pārstāvēt žūrijas priekšā saistībā ar saviem skolēnu mācību uzņēmumiem.

13.oktobrī pie 1.klašu skolēniem ciemojās Valsts policijas Talsu iecirkņa darbiniece Sigita Pētersone ar runci Rūdi. Pirmklasnieki uzzināja, ko dara policisti, kāda ir policistu ikdiena un kādām īpašībām jābūt, lai kļūtu par policistu. Filmiņā kopā ar meiteni Alisi skolēni mācījās, kā droši šķērsot ielu, kādi noteikumi jāievēro, pārvietojoties ar mašīnu un sabiedrisko transportu. Runcis Rūdis pastāstīja arī to, kādi noteikumi jāievēro, braucot ar velosipēdu. Dāvanā katrs skolēns saņēma "Veiklā zaķēna" grāmatiņu par drošību. Paldies Valsts policijas Talsu iecirkņa darbiniekiem par interesanto nodarbību.

1.c klase pirms rudens brīvlaika 20.oktobri pilnībā veltīja karjeras dienai.

No rīta visi devās uz Talsu Mākslas skolu, kur sagaidīja skolas direktore un keramikas skolotāja Katrīna Vīnerte. Viņa pastāstīja par mākslinieka profesiju, par to, kas māksla ir, un visu, kas tajā ietilpst. 1.c iepazina mākslas skolas telpas un radošā nodarbībā tuvāk apskatīja mālu un noskaidroja, kā ar to darboties. Skolotājas pavadībā tapa brīnišķigi svečturi, kuri tagad gaida savu kārtu, lai tiktu krāsnī.
Diena skolā turpināja notikt ar karjeru saistītās aktivitātēs, jo pie skolēniem viesojās Ieva, kas līdzi bija paņēmusi četrkājaino draugu Neilu un pastāstīja par kanisterapija, par suņu trenēšanu, par suņu eksāmeniem. Vēl priecīgākus bērnus padarīja kopā darbošanās ar sunīti Neilu.

2.c klasē viesojās Reiņa mamma, kura apguvusi vizāžista, kosmētiķa profesiju. Nodarbībā bērniem bija iespēja uzzināt, kādas prasmes nepciešamas profesijas apguvē, kādus materiālus izmanto darbā, kā arī vērot un piedalīties paraugdemonstrējumos.

4.a klase uzaicināja ciemos Alises mammu, jo viņa ir zumbas trenere. Skolēni uzzināja, ka  zumba ir Latīņamerikas iedvesmota deju fitnesa nodarbība, to 2001. gadā dibināja kolumbiešu dejotājs un horeogrāfs Beto Peress. Kustība, smaids, prieks un jauka mūzika - tā skolēni raksturoja  aizraujošo zumbas nodarbību kopā ar Alises mammu skolas zālē.

5.a klase apguva finanšu pratību Mārtiņa Smilgaiņa mammas vadībā, diskutēja par profesijām, kuru pārstāvjiem noteikti labi jāprot matemātiska.

6.oktobrī 5.b klases skolēni iepazina ugunsdzēsēja/glābēja profesiju, apmeklējot Talsu VUGD. Skolēni iepazina tehnisko aprīkojumu, ekipējumu un praktiski izmēģināja ugunsdzēsēja darba ikdienu. Vēlreiz tika aktualizēts par ikviena rīcību ārkārtas situācijās.

Arī 14.oktobrī 5.b turpināja iepazīt profesijas, dodoties uz Stendes pētniecības centru, jo 5.b klases skolnieces Madaras Barones mamma ielūdza skolēnus iepazīt zinātnieka/selekcionāra profesiju. Skolēni praktiski iepazina zinātnieka/selekcionāra darbu no sēklas izkulšanas līdz sējai. Laboratorijā varēja sajusties kā jaunie ķīmiķi, taisot eksperimentus un iepazīstoties ar ķīmiskām reakcijām.

8.a, 8.b un 9.b klase izspēlēja latviešu uzņēmuma “Practicals” dzīves prasmju spēli “Start your business”, attīstot stratēģiju, loģisko domāšanu, radošumu. “Practicals” ir apmācību uzņēmums, kas nodrošina pielāgotus, uz spēlēm un simulācijām balstītus mācību rīkus ar vairāk nekā 20 gadu  pieredzi līderu pilnveidošanā un koučingā.

Notikumiem bagāts bija 20.oktobris, jo tajā skolā viesojās pārstāvji no Talsu novada pašvaldības un Talsu Komersantu kluba, kuriem 8., 10. un 11.klases skolēni prezentējas savus mācību uzņēmumus jeb SMU.

10.oktobrī 12.klases skolēni viesojās Ventspils augstskolā un uzzināja par studiju iespējām, savukārt "Visium" attīstīja jaunas prasmes, darbojoties reklāmdrukas un "3D maketu veidošanas nodarbībā.

Karjeras mēnesis

karjeras izglītība, Karjeras nedēļa