Talsu Valsts ģimnāzija - logs uz pasauli
Ieskaties
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Ekoskolu klimata kampaņa 10.04.2012 09:50

Plkst. 11.00 mums vajadzēja būt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā. Oficiālā daļa sākās ar skolu prezentācijām par to, ko "zaļu" tās ir paveikušas šajā mācību gadā. Tajās daži pārstāvji no ekoskolām atklāja savu skatījumu par apkārtējās vides aizsardzību un arī visiem zināmo tēmu "globālā sasilšana". Dažas prezentācijas bija īpaši spilgtas un interesantas, piemēram, Skaistkalnes vidusskolas skolniece pastāstīja, kā laika gaitā viņi ir kļuvuši par ekoskolu un ka nevis mēģina, bet IR videi draudzīgi. Šajā skolā no fosilā kurināmā ir pāriets uz daudz ekoloģiskāku un "zaļāku" skolas apsildīšanas veidu. Viņi izmanto ģeotermālo enerģiju, kas ir Zemes dzīļu siltuma enerģija, viens no alternatīvās enerģijas iegūšanas veidiem. Tātad - galvenais domāt un DARĪT!

Pēc tam jauniešiem bija iespēja uzdot jautājumus Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas darbiniekiem - VARAM parlamentārajam sekretāram Eināram Cilinskim un Ingmāram Līdakam. I. Līdakas runa, mūsuprāt, bija vislabākā. Viņš stāstīja, ka labāk skatīties, kā mēs varētu ietaupīt, palīdzot dabai, jo ir cilvēcīgi būt nedaudz egoistiskiem. Un mežus vajag izcirt, jo pienāk laiks, kad koki paliek veci un sāk pūt. Savukārt pūšana izdala CO2. Viņi arī pastāstīja par savu redzējumu par Ekoskolas projektu un tā kopējo ideoloģiju.

Vēlāk konferences dalībnieki - skolēni un skolotāji no visas Latvijas - veidoja kopējo "Ekoskolas" sveicienu plakāta formā, kuru nosūtījām Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Edmundam Sprūdžam. Pēc pusdienām mēs devāmies uz Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūtu, kur mums pastāstīja par "zaļās" enerģijas veidošanu, kas izrādās nav nemaz tik dārga. Ir vajadzīga tikai oriģināla pieeja, un mēs katrs mājas apstākļos varam izveidot saules kolektoru. Mums arī pastāstīja par unikālu automobili, kurš veidots institūtā: ŪMO-HYMO -  Elektriskais - Ūdeņraža - Saules auto. Tika dota arī iespēja izmēģināt šo unikālo ierīci, un tas daudziem bija liels piedzīvojums. Institūta telpās apgrozījās profesori, laboranti, doktori... katrā ziņā ļoti gudri cilvēki, tāpēc bija interesanti. Sīkāka informācija par īpašo auto un pašu institūtu ir atrodama mūsu skolas "Ekostūrītī".

Evelīna Merdane un Alberts Vecmanis

 

Foto no pasākuma skatīt http://www.videsfonds.lv/lv/foto


Pievienotie attēli


Atslēgvārdi

pasākumi, ekoskola