Talsu Valsts ģimnāzija - logs uz pasauli
Ieskaties
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Karjeras nedēļa 2023 24.10.2023 13:38

Karjeras nedēļa “Tavs prasmju portfelis” noslēgusies arī Talsu Valsts ģimnāzijā, un portfelīši piepildīti ar jaunām zināšanām un domām par nākotnes profesijām.

Mācību priekšmetos tika aktualizētas prasmes un spējas, kas nākotnē būs noderīgas.

Jaunāko klašu skolēni devās mācību ekskursijās, lai izzinātu dažādas profesijas - tika iepazīts augu pazinējas darbs, trenera darbs Talsu sporta namā, tika apmeklēta kinopilsētiņa Cinevilla, kā arī Pūres šokolādes muzejs. Savukārt uz Agroresursu un ekonomikas institūtu 6.a klase devās ar sabiedrisko transportu, mācoties nopirkt biļeti un braukt sabiedriskajā transportā. Izdevies iepazīties gan ar laboranta pienākumiem, gan dārznieka, zinātnieka, agronoma profesiju pārstāvjiem. Vispārsteidzošākais fakts, ko izdevies noskaidrot - lai izveidotu jaunu šķirni, nepieciešami 15 gadi. Tehnoloģijas var saīsināt šo procesu par 3 gadiem.

1.b klases skolēni devās uz Talsu sporta namu, kur iepazina trenera profesiju. Vispirms basketbola treneris Kārlis Kantors iepazīstināja ar Sporta nama daudzajām zālēm un telpām, kurās notiek treniņi, spēles. Pēc tam skolēni piedalījās basketbola treniņā. Bija iespēja iesildīties, mest bumbu grozā, driblēt. Paldies Jēkaba tētim Kārlim Kantoram par iespēju iepazīties ar trenera profesiju.

Pie 2.a klases ciemojās Katrīnas mamma Paula Kārklvalka, kura pastāstīja par darbu "Talsu Vēstīs". Skolēni uzzināja, ko dara žurnālists, redaktors, korektors, kā arī noskaidroja, kā top avīze, kā izvēlas rakstus avīzei. Darbojoties grupās, skolēni izveidoja paši savu avīzes titullapu.

9.b klases skolēni klases stundas laikā, sadarbojoties grupās, uzzināja daudz jaunu un netipisku profesiju nosaukumus, piemēram, kā merčendaizers, platību kontrolieris, delegāciju pavadonis, ergoterapeits u.c., un iepazinās ar to darba saturu, nepieciešamo izglītību un prasmēm, pēc tam iepazīstinot ar šīm profesijām pārējos klasesbiedrus.

 

Otrdien pie vidusskolēniem ciemojās absolvente Marija Rezonga, kura pastāstījā par to, kā sagatavoties studijām ārzemēs, bet meitenēm bija iespēja piedalīties sarunā ar IT nozares pārstāvi Baibu Blumbergu, kura dalījās savā pieredzē un iedrošināja meitenes izvēlēties IT profesijas, kuru ir ļoti daudz un kuras neaprobežojas tikai ar programmēšanu. Pēcpusdienā skolā notika SMU prototipu prezentācijas, kurās jaunieši pārsteidza ar savām radošajām uzņēmējdarbības idejām. Pasākumā uzstājās grupa “Sound Check”.

 

Trešdien, 18. oktobrī, pie ģimnāzistiem viesojās absolventi, lai dalītos pieredzē un iedvesmotu turpmākai darbībai. Savukārt 12. klases skolnieks Mikus Krastiņš aicināja jauniešus izmantot skolas piedāvātās iespējas un sākt darīt jau tagad. Paldies Emīlam Brigmanim, Mikum Krastiņam, Montai Megijai Učelniecei, Singuram Zariņam un Elīnai Blumbergai!

 

Ceturtdien, 19. oktobrī, vidusskolēni devās uz Rīgu, lai piedalītos JA Latvia rīkotajā Iedvesmas konferencē “Uzdrīksties uzvarēt 2023”, bet 12. klases audzēkņi uzzināja vairāk par studiju iespējām Latvijas Universitāte. Dienas noslēgumā 12. klase pilnveidoja savu uzstāšanās un publiskās runas prasmi, preznetējot projekta darbus.

 

Piektdien audzēkņi patstāvīgi strādāja pie savu prasmju izpētes, analizējot un apkopojot  prasmes, vidusskolēni pilnveidoja pētniecības prasmi, rakstot zinātniskās pētniecības darbus, un 12. klases audzēkņi veidoja rīcības plānu nākotnes studijām.

 

No 18. līdz 20. oktobrim 5.-12. klases audzēkņiem bija iespēja piedalīties pirmajā IT eksāmenā.

 

Paldies visiem par dalību un aktīvu iesaisti Karjeras nedēļā! Turpināsim papildināt savas zināšanas par prasmēm un karjeru mācību procesā visa gada garumā!


Pievienotās galerijas

Karjeras nedēļa 2023

SMU Prototipu prezentācijas


Atslēgvārdi

Karjeras nedēļa, Tavs prasmju portfelis