Talsu Valsts ģimnāzija - logs uz pasauli
Ieskaties
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Jauno mediķu skolas mācību ekskursija uz Ventspils slimnīcas Kurzemes Rehabilitācijas centru 04.04.2023 13:04

28.martā Jauno mediķu skolas dalībnieki devās mācību ekskursijā uz Ventspils slimnīcas Kurzemes Rehabilitācijas centru, lai iepazītos ar fizioterapeita, ergoterapeita, audiologopēda, uztura speciālista u.c. darba specifiku. Šajā centrā sniedz dažādus medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumus, lai nodrošinātu cilvēka ar funkcionēšanas traucējumiem atgriešanos vidē.

 

Trpinājumā Jauno mediķu skolas audzēkņu sniegtā atgriezeniskā saite pēc viesošanās Ventspils slimnīcas Kurzemes Rehabilitācijas centrā.

 

"28. martā Jauno mediķu skolas ietvaros devāmies uz jaunatklāto, modernizēto Ventspils slimnīcas Rehabilitācijas centru. Tur iepazinām profesijas, kuru cēlais pienākums ir rūpētie par pacientu veselību un palīdzēt atgūt dažādas ķermeņa funkcijas pēc traumām, saslimšanām vai operācijām. Atverot mūsdienīgās infrastruktūras ēkas durvis, sastapām savas jomas profesionāļus - fizioterapeitu, ergoterapeitu, audiologopēdu un uztura speciālistu.

Par fizioterapeita ikdienu, pienākumiem un nepieciešamajām prasmēm mācījāmies neierastā, jauniešiem aizraujošā veidā – piedaloties fizioterapijas nodarbībā plašā, estētiskā zālē ar nepieciešamo inventāru un trenažieriem. Nodarbības laikā pildījām fizisko sagatavotību nostiprinošus vingrinājumus iekšējai muskulatūrai un tās atbrīvošanai. Darbošanās laikā atskārtām gan stabilitātes, līdzsvara un koordinācijas lomu katra cilvēka pilnvērtīgā un kustību neierobežotā  dzīvē, gan speciālista komunikācijas prasmes, spējas saprasties ar dažādām vecuma grupām un spējas motivēt darboties nozīmi.

Ergoterapeites savu profesijas specifiku atklāja no pacienta skata punkta. Mēs veicām parastus, ikdienišķus, mums pašsaprotamus uzdevumus, bez vadošās rokas funkcijām, bez palīdzības, un sapratām, ar kādām grūtībām saskaras pacienti, cik svarīga ir pacietība un spēja nepadoties grūtībām.

Uztura speciāliste, prezentējot savas profesijas pamatprincipus, deva praktisku devumu mūsu zināšanām  par katra paša veselīgu, pareizu un sabalansētu uzturu. Mums bija iespēja aprēķināt uz ķermeņa parametriem balstītu  nepieciešamo uzņemto uzturvielu un ūdens daudzumu dienā. Nodarbības beigās sapratām uztura speciālista nepieciešamību gan rehabilitācijas procesā, gan profesionālu sportistu ikdienā, gan parasta cilvēka veselīga dzīvesveida un veselības uzturēšanā.

Aplūkojot jaunā centra telpas, guvām nelielu priekšstatu arī par citām profesijām, piemēram, audiologopēdiju. Novērtējām arī iespaidīgākās tehnoloģijas, kā dažādas masāžas vannas, pirti, sāls istabu un baseinu ar nolaižamo grīdu. Izpētot rehabilitācijas centra telpas, tehnoloģijas un plašo pieejamo profesiju pārstāvju pakalpojumu klāstu, varu secināt, ka šī medicīnas iestāde spēs kvalitatīvi, maksimāli ātri, nodrošinot labsajūtu, parūpēties par pacientu atlabšanu. Paldies skolai par doto iespēju iepazīt jauno rehabilitācijas centru un šodien tik nepieciešamās profesijas," klāsta Elza Sprince.

"Pats Rehabilitācijas centrs ir jauns un moderns - tieši tādā vidē es gribētu strādāt.

Pirmo nodarbību mums novadīja viena no rehabilitācijas centra fizioterapeitēm. Viņa bija ļoti atsaucīga un smieklīga, tāpēc arī vingrošana bija jautrāka. Šī fizioterapeite man bija kā labs paraugs, jo arī es gribētu saistīt savu nākotni ar šo profesiju.

Pēc vingrošanas mēs taisījām maizītes, neizmantojot labo roku. Pamanīju, ka daudziem nolobīt olu, uzsmērēt maizi un sagriezt olu veicās gana ātri, bet man tas sagādāja lielas grūtības. Šī aktivitāte lika aizdomāties, cik grūti ir tiem, kuri kādu iemeslu dēļ nevar izmantot kādu no rokām.

Kad pabeidzām taisīt maizītes, mēs gājām apskatīt vairākas tehnoloģijas jaunajā rehabilitācijas centrā. Mēs apskatījām slaveno baseinu ar paceļamo grīdu, relaksācijas vannas, sāls istabu, palātas un atpūtas istabas. Rehabilitācijas centrs ir piemērots dažādām cilvēku ērtībām.

Vēlāk tikāmies ar uztura speciālisti, kura mums rādīja, kā aprēķināt nepieciešamo ogļhidrātu, olbaltumvielu un tauku daudzumu dienas uzturā. Ekskursija bija ļoti interesanta un pamācoša," stāsta Gundega Gitendorfa.

"Bija kvalitatīvas nodarbības. Pēc fizioterapijas varēja "just" visus muskulīšus. Iemācījos pareizi elpot. Ar olas mizošanu veicās labāk nekā domāju. Ieinteresēja baseins un sāls istaba. Prasītos vairāk un dziļāk uzzināt par uzturu un uztura speciālistu. Kopumā bija ļoti labi," tā Endžija Birgere.

 

"Mācību ekskursija bija ļoti interesanta. Fizioterapijas nodarbība lika saprast, cik patiesībā vajadzīgi ir vingrot un stiprināt iekšējo muskulatūru. Bija noderīgi aizbraukt,"stāsta Estere Paula Pluģe.

 

"Ekskursija bija interesanta, varējām vairāk uzzināt par medicīnas profesijām, kas ir saitītas ar rehabilitāciju. Bija interesanti redzēt moderno vidi. Man patika arī baseina telpas, pērļu un vakuuma vannas. Manuprāt, viss ir ļoti moderni un piemēroti iekārtots," tā Krista Tomsone.

 

"Brauciens bija aizraujošs, interesants un es uzzināju daudz kā jauna, piemēram, par fizioterapeita darba ikdienu, rehabilitācijas iespējām un uzturu ikdienā. Man likās interesanti uzzināt manus uztura skaitļus un apskatīt rehabilitācijas centru kopumā, manuprāt, šis brauciens bija to vērts," Aleksandra Tīrmane.

 

"Nodarbība bija ļoti noderīga tieši nākotnes profesijas izvēlei, kas 12. klases skolēniem ir ļoti aktuāli, ieskatoties profesijās,  ar kurām esam mazāk saskārušies," Megija Strazdiņa

 

"Ventspils slimnīcas Rehabilitācijas centrā ir daudz smaidīgu ārstu un interesantu telpu, piemēram, telpa ar baseinu, ar paceļamo grīdu. Patika ne tikai jaunās telpas, bet arī stunda, kurā vingrojām ar fizioterapeitu, un saruna ar uztura speciālisti. Šī iespēja braukt uz Rehabilitācijas centru bija fantastiska, jo bija iespēja apskatīt jaunās telpas un uzzināt nedaudz vairāk par savu uzturu," stāsta Kristiāna Kapitanova.

 


Pievienotie attēli


Atslēgvārdi

jauno mediķu skola, Ventspils