Talsu Valsts ģimnāzija - logs uz pasauli
Ieskaties
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Jauno mediķu skola 22.05.2022 21:15

Talsu Valsts ģimnāzija sadarbībā ar Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Talsu filiāli šajā mācību gadā piedāvāja iespēju vidusskolas jauniešiem, kuri nākotnē vēlas savu tālākizglītību saistīt ar medicīnas un veselības nozares jomu, iesaistīties Jauno mediķu skolā. 

Šī mācību gada laikā notika septiņas nodarbības, kuras gan tiešsaistē, gan klātienē vadīja savas jomas speciālisti.

RSU medicīnas students Māris Lapšovs iepazīstināja ar studiju iespējām Rīgas Stradiņa universitātes fakultātēs. 

Par Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Talsos darbību un specializācijas virzieniem skolēnus informēja Kristīna Bidzāne, SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” valdes locekle.

Jaunais zinātnieks no Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra Ņikita Zrelovs vadīja nodarbību “Aktuālākie COVID-19 izraisošā vīrusa pētījumi pasaulē un Latvijā”. 

Bija tikšanās ar otolaringologiem jeb ausu, kakla un deguna ārstiem Lindu Mulderi un Kasparu Peksi, kā arī ar oftalmologu jeb acu slimību ārstu Kasparu Ozolu.

Tiekoties ar Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas iekšķīgo slimību nodaļas virsmāsu Baibu Dārznieci, skolēniem bija iespēja noskaidrot, kādi pienākumi ir jāveic medicīnas māsai.

Jauno mediķu skolas dalībnieki 6. aprīlī piedalījās Junior Achievement organizētajā Ēnu dienā un ēnoja Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Talsu filiāles darbiniekus, iepazīstot slimnīcas ikdienu no visdažādākajiem rakursiem.

Savukārt mācību gada noslēgumā, 18. maijā, Jauno mediķu skolas jaunieši devās mācību braucienā uz Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas izglītības tehnoloģiju centru un Anatomijas muzeju. 

“Man ļoti patika brauciens, daudz labāk varēja iepazīt medicīnu un izmēģināt dažādas medicīniskas manipulācijas ar simulācijas “lellēm”. Noteikti arī nākamajā gadā ir nepieciešamas šādas ekskursijas, īpaši tādas, kur paši varam darboties.” (Megija Gruika, 10. klases skolniece.).

Man ĻOTI patika brauciens. RSU simulācijas ēkā bija tik daudz interesanta, ko redzēt, apskatīt un aptaustīt. Bija iespēja praktiski darboties, kas, manuprāt, bija ļoti noderīgi. Pasniedzējs runāja it kā sarežģīti, bet tik un tā visu sapratām. Arī anatomijas muzejs bija ļoti lieliska iespēja apskatīt gan normālus cilvēku orgānus un daļas, kā arī kaut ko tādu, ko katru dienu noteikti nevar redzēt.” (Endžija Birgere, 10. klases skolniece.)

Lielu paldies sakām Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Talsu filiāles vadītājai Kristīnai Bidzānei par sadarbību šajā gadā! Augsti novērtējam Talsu filiāles komandas ieguldījumu mūsu jauniešu tālākizglītībā! 

Jauno mediķu skolas vadītāja Arita Rituma


Pievienotie attēli