Talsu Valsts ģimnāzija - logs uz pasauli
Ieskaties
Ģimnāzija sociālajos tīklos

Jauno ķīmiķu skolas sezona finišē ar uzvaru 10.05.2013 09:34

Interesanta, precizitāti un pacietību attīstoša bija nodarbība, kurā ar hromatogrāfijas metodi skolēni noteica vērtīgas vielas žāvētu augu tējās. Ziemas vidū bija lietderīgi noskaidrot, kuros augļos ir labāk saglabājies C vitamīns. Izrādījās, ka dažs labs auglis, ilgi ceļojot pa noliktavām,   bija paspējis pilnībā iztukšoties no vērtīgā vitamīna rezervēm. Februāris- dabā gaismas maz, bet jaunie ķīmiķi par to nebēdāja. Nodarbībā par elektroķīmiskajiem procesiem tika iegūta elektriskā strāva, izmantojot ķīmiskas vielas un pat tomātus. Martā, kad viss vēl bija klāts ar sniegu un ledu, ķīmiķi eksperimentēja ar auksto ledu- ziema paliek ziema!

Aprīļa pašas beigas- mācību gada finišs- konkurss Rīgā. Šogad 27. aprīlī pasākums LU Ķīmijas fakultātē bija rūpīgi pārdomāts un skolēniem saistošs. Talsu JĶS komanda (Renāte Nagobade un Sabīne Plūduma no Talsu Valsts ģimnāzijas, Daniels Kļaviņš un Jānis Gruzniņš no Talsu Kristīgās vidusskolas un Raitis Vecmanis no Talsu 2. vidusskolas)  ieguva godpilno 1. vietu . Viņu palīgi uzvaras kaldināšanā bija līdzjutēji.

Jauno Ķīmiķu skola ir vērtējama kā nopietns, jau laika pārbaudi izturējis projekts. Tāpēc sirsnīgs paldies visiem organizētājiem, atbalstītājiem, novadu ķīmijas skolotājiem un pašiem dalībniekiem.

 

Ilze Ventiņa, Talsu Valsts ģimnāzijas ķīmijas skolotāja


Pievienotie attēli

Pievienotās galerijas

Jauno ķīmiķu skolas sezona finišē ar uzvaru


Atslēgvārdi

ķīmija