Jauno elektroniķu skola - 2. nodarbība 02.11.2016 10:49

5. novembrī (sestdiena) Talsu Valsts ģimnāzijas fizikas kabinetā (113. kabinets) no plkst.13:00 līdz 16:00 (vai līdz 17:00, atkarībā no procesa gaitas) notiks jau otrā Jauno elektroniķu skolas nodarbība.

- TĒMA - Digitālā elektronika.

- IEGŪSTAMAIS REZULTĀTS - iemaņas digitālo elektronisko shēmu simulēšanā un praktiskā izveidē.

Iespēja uzzināt no kādiem elementiem sastāv, piemēram, datora centrālais procesors (CPU), kā arī veidu, kādā tas veic skaitļošanas darbības.

1) tiks apskatīta simulācijas vide Logism, kurā sākotnēji iemēģināsim roku virtuālā vidē

2) digitālo shēma slēgšana uz prototipēšanas platēm praktiski

3) shēmas "Digitālā atslēga" izveide

Šajā mācību gadā kopā paredzētas 7 nodarbības - katra veidota neatkarīga no iepriekšējās.  Pirmā tika aizvadīta 7. oktobrī Ventspils Augtskolas (VeA) elektronikas laboratoriju telpās.

Turpmākie aptuvenie nodarbību norišu datumi ir šādi:

3. nodarbība (Talsi) - 7. janvāris

4. nodarībība (VeA) - 11. februāris

5. nodarbība (Talsi) - 4. marts

6. nodarbība (Talsi) - 1. aprīlis

7. nodarbība (VeA) - 29. aprīlis

Nākamajās nodarbībās paredzēta elektronisko shēmu zīmēšana, lodēšana, grafiskā programmēšana, VeA satelītu zemes stacijas apmeklējums (paver iespēju uztvert kāda satelīta signālu pārlidojuma laikā pār Latviju), iespiedplašu dizainēšanas iemaņas un to praktiska izveide (kodināšana), robota līnijsekotāja izveide.

Pavasara pusē dalībniekus sagaida dalība kādā interesantā VeA elektronikas inženierzinātņu studentu projektā. VEIKSMI!

Skolotājs Gints Dreifogels

Jauno elektroniķu skola