Izrāde 2.klases skolēniem 28.03.2021 22:56

Teātra apvienība "PERFOrācija" piedāvāja noskatīties tiešsaistes izrādi "Vol.1 ANTIŅŠ", kas veidota pēc Raiņa lugas "Zelta zirgs" motīviem. Izrāde saņēmusi "SPĒLMAŅU NAKTS 2019/2020" bērnu žūrijas balvu kā "Labākā izrāde bērniem". Izrādes aktieris Rihards Zelezņevs par lomu šajā izrādē saņēma balvu "Gada jaunais skatuves mākslinieks". Izrāde tika nominēta arī kategorijā "Gada notikums virtuālajā vidē"

Izrāde ir unikāla, jo tā nav ieraksts, bet gan tiešsaistes izrāde, kuras laikā aktieris komunicē ar bērniem. Izrāde dod iespēju arī attālināto mācību laikā visai klasei vai skolai kopā piedzīvot teatrālu piedzīvojumu, kura mērķis ir darbināt bērnu fantāziju un rādīt piemēru, ka teātris var notikt it visur. Par aktieriem, skatuvi vai specefektiem tajā var kļūt ikviena mājās atrodamā lieta vai vieta. Izrāde var kalpot arī kā mācības papildinošs elements, kas dod iespēju bērniem apgūt latviešu literatūras klasiku viegli uztveramā un atraktīvā formā.

Talsu Valsts ģimnāzijā ar izrādi iepazinās 2.a un 2.b klase. Pēc izrādes noskatīšanās skolotāja Agnese Ozola un skolēni pauda savu viedokli.

Paldies par iespēju noskatīties tiešām ļoti labu izrādi bērniem. Skatoties izrādi, visu laiku smaidīju, laiks paskrēja nemanot. Izrāde bija mūsdienīga, viegla, bērniem saprotama. Izrāde veicināja bērnu radošo domāšanu, jo apkārt atdzīvojās bērniem zināmas lietas, priekšmeti, kuri bija izrādes varoņi. Ļoti laba aktierspēle. Bērnus arī saistīja tas, ka aktieris bija gados jauns.  /Audzinātāja Agnese Ozola/

Dažas atziņas no bērniem:

"Aktieris Rihards bija ļoti smieklīgs un foršs. Šādu izrādi es varētu skatīties vēl un vēl." (Patrīcija)

"Man visvairāk patika labirints - ceļš kā Antiņš devās uz stikla kalnu." (Alekss)

"Man patika, kā Antiņš glāba princesi." (Miks)

"Teātris bija ļoti interesants. Man ļoti patika." (Roberts)

"Man patika, ka aktieris bija ļoti radošs. Izrāde bija jautra un forša."(Jēkabs)

"Teātris bija ļoti smieklīgs un drosmīgs." (Renārs)