Izglītojošs konkurss skolēniem "Talsiem 100" 20.04.2017 20:32

20. aprīlī Talsu novada muzejā notika pasākums, kas bija veltīts Talsu novada pilsētu tiesību piešķiršanas 100 gadu jubilejai. Konkursam darbus iesūtīja Talsu Valsts ģimnāzijas skolēni - Reilija Adreāna Davidoviča, Paula Kļaviņa un Renāte Strazdiņa no 10. a klases, Valters Podskočijs, Nikola Šakale un Samanta Pluģe no 11. a klases, kā arī 11. b klases skolēni Arta Kristapšteina, Artūrs Ozols, Sindija Glodena un Alise Perlancika.

Esejās vajadzēja raksturot spilgtāko Talsu novada notikumu kopš neatkarības atjaunošanas. Skolēni izvēlējās tēmas par Jauniešu dienu, pieminekļa “Koklētājs” nozīmi, Talsu novada muzeja ēkas iegūšanu, Talsu ģerboņa nozagšanu un Talsu traģēdiju. Darbus vērtēja Talsu novada muzeja direktore Mirdza Jonele, vēstures speciāliste Inese Vempere, Talsu novada Izglītības pārvaldes vadītāja vietniece Vineta Ozola un metodiķe Lienīte Krūzīte.

Iegūto punktu atšķirība nebija liela, tādēļ katrs dalībnieks saņēma Talsu novada muzeja pētījumu krājumu “Talsu novada muzeja raksti II” un atzinības rakstu, bet paši labākie tika arī pie citām balvām.  Trešo vietu un A. Pelēča lasītavas dāvināto kalendāru saņēma Paula Kļaviņa, D. Alsbergas un Z. Kalmaņa grāmatu “Talsu patērētāju kooperatīvi” varēs lasīt 2. vietas ieguvējs Artūrs Ozols, bet jaunā “Talsu namu stāstu” grāmata turpmāk glabāsies labākās esejas autores Nikolas Šakales grāmatplauktā.

Paldies visiem, kuri piedalījās!

Antra Grūbe

Pievienotie faili