Interaktīva nodarbība par Imantu Ziedoni 29.03.2021 17:33

9.a, 9.b un 10. klasei marta sākumā bija iespēja iepazīties ar latviešu rakstnieku Imantu Ziedoni neierastā veidā - Ziedoņa klases veidotajā interaktīvajā nodarbībā Es un Imants Ziedonis “Dzirnakmeņos”.

Lai sagatavotos šai nodarbībai, skolēni veidoja Imanta Ziedoņa portretu (vairāk rakstot kā zīmējot), uzsvaru liekot uz mazāk dzirdētiem, interesantiem faktiem par rakstnieku. Pēc tam kopīgi skatījās dokumentālo filmu par I. Ziedoņa mājām Murjāņos “I. Ziedonis. Dzirnakmeņi”.

Interaktīvā nodarbība sākās ar erudīcijas spēli par redzēto filmu, bet pēc tam skolēni, darbojoties komandās un “staigājot” pa Ziedoņa muzeju, risināja kādu noslēpumu. Izmantojot muzeja virtuālo tūri, skolēni iepazinās ar rakstnieka mājām un dažādiem interesantiem faktiem par I. Ziedoņa personību. Nodarbības beigu daļā jaunieši lasīja sevis izvēlēto grāmatu un meklēja atbildes par sevi uz dažādiem jautājumiem, piemēram, Kas es esmu? Par ko es esmu pateicīgs? No kā es esmu cēlies?

Pārrunājot šos jautājumus, veidojās emocionāli dziļa saruna ar skolēniem.

Skolēni pēc nodarbības atzina, ka bijis neierasti un interesanti šādā veidā iepazīties ar tik ļoti nozīmīgo rakstnieku latviešu literatūrā un vēsturē - Imantu Ziedoni. Literatūras stundās turpināsim iepazīt rakstnieka darbus.

Nodarbību finansēja projekts Latvijas skolas soma.

I. Osipova